Skocz do zawartości

istotne zmainy w projekcie?


Recommended Posts

witam, kupiłem dom w sso, mam juz pozwolenie na siebie przeniesione z poprzedniego inwestora, ale zauwazyłem po czasie, że zmieniono kilka rzeczy w budynku, pogrzebałem w przepisach i dotarłem co jest istotne a co nie, u mnie nastapiła likwidacja podcienia balkonu i zwiazana z tym przesunięcie sciany zewnetrznej, czy fakt ten powiększa kubaturę budynku? czy zmiana ta kwalifikuje sie jako istotna z innych przyczyn niz kubatura(np.powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji?)
druga zmiana to dobudowa małego tarasu na elewacji tylnej ze schodami (8 schodów), ok. 1m. nad poziomem gruntu(bo mam wyniesioną piwnicę) z dodaniem okna balkonowego zamiast zwykłego. Wyczytałem, ze dobudowa tarasu wymaga zgłoszenia i naniesienia zmian w projekcie przez projektanta, odległośc od działki sąsiada jest zachowana.

Czy mam wykonac projekt zamienny i czekać na zmiane pozwolenia przed kontynuacja budowy?
Czy kontynuować budowę i wprowadzic zmiany jako nieistotne zaakceptowane przez projektanta?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...