Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaki jest koszt wykonania przyłącza energetycznego?

Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Opłaty za wykonanie przyłącza są różne w różnych regionach. W związku z tym podane obliczenia są tylko przykładowe. Dokładne warunki i stawki trzeba sprawdzić w taryfie lokalnego zakładu energetycznego.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/porady/10001-jaki-jest-koszt-wykonania-przylacza

Gość 2.pradziad
Dziękuję za taką "wyczerpującą" informację. Brakuje w niej tylko zupełnie nieistotnych danych: - czy wyliczony koszt obejmuje zakup materiałów (kabel, skrzynka i.t.p.) - czy uwzględniono koszt zrobienia dokumentacji i jej uzgodnienia - czy chodzi o przyłącze jedno czy trójfazowe. Ja mam zapłacić elektrykowi 7 500 zł za 70 m przyłącza kablowego i myślałem że jestem uważany za frajera, dopóki nie zerknąłem w cenniki i wyszło że sam kabel kosztuje 4000 zł za 100 m, a gdzie skrzynka, projekt ?
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...
  • 4 lata temu...
  • 3 lata temu...
Gość józef
Chciałbym się zapytac co z przyłączem gdy planuje zamontowąć fotowoltaikę? Mam zapotrzebowanie na 15 kW czy musze brać przylącze o mocy przylączeniowej 15 kW przy fotowoltaice?? Czy wystarczy np 5 kW a 15 kW z fotowoltaiki?
Gość Zyga
Ja mam akurat moc 10 kW a moc PV dobrałem na 18 kW i jest ok, za prąd praktycznie nie płacę ale ja zamontowałem u siebie magazyn prądu. Gorąco polecam t5akie rozwiązanie,
Przed chwilą, Gość Zyga napisał:

Ja mam akurat moc 10 kW a moc PV dobrałem na 18 kW i jest ok, za prąd praktycznie nie płacę ale ja zamontowałem u siebie magazyn prądu. Gorąco polecam t5akie rozwiązanie,

A ile za to szczęście? 

51 minut temu, Gość Zyga napisał:

Ja mam akurat moc 10 kW a moc PV dobrałem na 18 kW i jest ok, za prąd praktycznie nie płacę ale ja zamontowałem u siebie magazyn prądu. Gorąco polecam 

Magazyn wysokiego składowania czy tradycyjny?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...