Skocz do zawartości

Stan surowy zamknięty a wykończenie


afigzal

Recommended Posts

Witam!
Mam pytanie w tym roku rozpoczęliśmy budowę domu. W tej chwili położony jest dach instalacje, cieki wodno- kanalizacyjne okna i drzwi. W tej chwili jest tynkowany agregatem i będą wylewane wylewki również maszynowo. Od stycznia chcielibyśmy zacząć układać płytki i parkiety tak aby wprowadzić się marzec- kwiecień 2010 czy jest to rozsądne nie będzie wychodzić wilgoć, odłazić farba i nie będą się ziać inne takie chece . Kiedy najlepiej zacząć grzać porządąnie taki dom . Pozdrawiam Aga icon_confused.gif:
Link do komentarza
faktycznie, tempo macie szybkie. W świeżym domu jest w murach, tynkach, betonie około 2 tony wody i aby dom mógł dobrze wyschnąć potrzebuje czasu. Same tynki aby były dobrze suche to pół roku (opinia tynkarza). Jeśli wcześniej sie zamieszka to siłą rzeczy ludzie wdychają tą wilgoć. Wiem że budujący są w różnych sytuacjach życiowych i po prostu muszą gdzieś mieszkać, ale jak się nie musi to warto poczekać.
Poza tym na dobrze niewyschniętych murach pękają po czasie wszelki położone okładziny, łuszczy się farba itp. Mam nadzieję że okien to ty drewnianych nie masz icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Mam pytanie w tym roku rozpoczęliśmy budowę domu. W tej chwili położony jest dach instalacje, cieki wodno- kanalizacyjne okna i drzwi. W tej chwili jest tynkowany agregatem i będą wylewane wylewki również maszynowo. Od stycznia chcielibyśmy zacząć układać płytki i parkiety tak aby wprowadzić się marzec- kwiecień 2010 czy jest to rozsądne nie będzie wychodzić wilgoć, odłazić farba i nie będą się ziać inne takie chece . Kiedy najlepiej zacząć grzać porządąnie taki dom . Pozdrawiam Aga icon_confused.gif:


Tynki wystarczy jak będą miały miały miesiąc ,posadzki około dwóch do trzech tygodni wszystko zależy od temperatury i wentylacji ,niekiedy wszystko wyschnie dużo wcześniej.Grzać można od razu szybciej wyschnie,najważniejsze jest aby fundamenty i stropy dojrzały wtedy nie pękają tynki,pod nimi ściany,i wylewki a pod nimi stropy
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...