Skocz do zawartości

Ściana z akwarium


KAROI

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Zgadzam się ..... super wyglądają..... naprawdę reprezentacyjnie .....
ale - coś za coś......
piękno dla oka człowieka - a z drugiej strony niekoniecznie dobro zwierząt tam mieszkających ....
ja bym osobiście nie miała sumienia ..... icon_rolleyes.gif

a jeśli już - to tak ja pisano wcześniej - skałki , piękny wystrój .... i do tego raptem kilka rybek żeby tylko coś tam pływało.... icon_rolleyes.gif

utrzymanie takiego akwa w takim stanie to chemia - nie ma co się oszukiwać.....
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jak już słyszę o chemii... lepiej sobie odpuścić!


akwarium to nie aż taka chemia jak sądzicie owszem podajemy substraty i nawozy ale tylko po to aby rośliny miały co jeść a jak nawozimy to metodami EI Estimative Index Toma Barra
Ryby chorują tylko wtedy gdy stworzysz w zbiorniku złe warunki zaniedbasz cały cykl dla chętnych oczywiście zapraszam na nasze forum i serwis akwarystyczny bo akwarystyka upiększy ci pokój salon przedpokój łazienkę i nie tylko
i kilka fotek mimo chemi ryby i rośliny mają się naprawdę dobrze

711.jpg
80.jpg
88.jpg
ada.jpg
981.jpg
106.jpg
110.jpg
katjusa.jpg
167.jpg
218.jpg
244.jpg
loren.jpg
387.jpg
także zapraszam i naprawdę zachęcam do tworzenia kącika akwarystycznego w swoim mieszkaniu biurze bo jak widzicie jest piękne tylko wymaga porad

Cytat

Zgadzam się ..... super wyglądają..... naprawdę reprezentacyjnie .....
ale - coś za coś......
piękno dla oka człowieka - a z drugiej strony niekoniecznie dobro zwierząt tam mieszkających ....
ja bym osobiście nie miała sumienia ..... icon_rolleyes.gif

a jeśli już - to tak ja pisano wcześniej - skałki , piękny wystrój .... i do tego raptem kilka rybek żeby tylko coś tam pływało.... icon_rolleyes.gif

utrzymanie takiego akwa w takim stanie to chemia - nie ma co się oszukiwać.....



Zapewniam że można naszym podopiecznym stworzyć warunki naturalne i będą się czuły jak należy więc nie należy od razu zniechęcać innych
Link do komentarza
piękne te akwaria na fotach , urządzone biotopami ..... i z tego co widzę jednak prostokątne tudzież kwadratowe i wymiarowe ..... czyli optymalne dla zwierzaków- pełne zakamarków, schowków, roślin, korzeni, skałek .... a nie płaskie na 15cm zamiast tv panorama że się ryba nie może obrócić ani nigdzie schować.... bo i takie na fotach ludziska zapodawali .... i bardziej dziwaczne też icon_wink.gif

mam alergię na nowobogackich którzy zakładają sobie akwa bez fachowej wiedzy - tak sobie , dla kaprysu albo "bo pięknie będzie wyglądało w salonie" o wymyślnych kształtach o które trudno dbać .... a kiedy na ściankach zbierają się glony - to srrrru - tona chemii , bo przecież nie da się tam włożyć ręki do samego spodu żeby wyczyścić a musi być reprezentacyjne .... icon_rolleyes.gif
już mniejszym złem jest taki nowobogacki który wyda kasę żeby założyć - ale też wyda kasę , żeby ten kto założył i się na tym zna - dbał i serwisował....

wiem, że da się bez chemii .... ale wtedy kiedy są spełnione odpowiednie warunki i akwa jest ustabilizowane .... i doskonale o tym wiecie .....
ja też nie używałam chemii i roślinki i ryby były zdrowe ....
moje akwa przeszło już do historii ... pożegnałam się z nim w ubiegły weekend ....
nie powiem, żebym nie uroniła łezki kiedy wyławiałam ryby - odchowane dwudziestocentymetrowe gurami, duch amazoński, sumy ..... i inne ....
cóż z tego , że wiedza jest - kiedy nie ma czasu i serca .... ? icon_rolleyes.gif

to na pamiątkę ..... jeszcze z czasów świetności .....

Brak obrazka

Brak obrazka


Link do komentarza
Cytat

baniak fajna szkoda, ze brak ci czasu bo był przyzwoity mój w całej okazałości wygląda tak przechodził metamorfozy
450 lLitrów




szkoda , szkoda .... bardzo mi było szkoda .... szczególnie tych odchowanych egzemplarzy rybek ....
ale wiesz .... akwa było dla mnie namiastką natury kiedy mieszkałam w blokach .... i niewiele miałam do roboty ....
a potem - budowa, dom , ogród .... a to trzeba w ziemi pogrzebać , a to trawę skosić ... chroniczny brak czasu i chęci ... i natury pod dostatkiem ... icon_wink.gif
trudno .... i tak bywa ....

a Tobie gratuluję .... piękne masz akwa ... z przyjemnością oglądam i inni pewnie też ....
no i od razu widać , że masz sporą wiedzę w temacie którą chętnie się dzielisz ..... icon_smile.gif
pozdrawiam .... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

piękne te akwaria na fotach , urządzone biotopami ..... i z tego co widzę jednak prostokątne tudzież kwadratowe i wymiarowe ..... czyli optymalne dla zwierzaków- pełne zakamarków, schowków, roślin, korzeni, skałek .... a nie płaskie na 15cm zamiast tv panorama że się ryba nie może obrócić ani nigdzie schować.... bo i takie na fotach ludziska zapodawali .... i bardziej dziwaczne też icon_wink.gif

mam alergię na nowobogackich którzy zakładają sobie akwa bez fachowej wiedzy - tak sobie , dla kaprysu albo "bo pięknie będzie wyglądało w salonie" o wymyślnych kształtach o które trudno dbać .... a kiedy na ściankach zbierają się glony - to srrrru - tona chemii , bo przecież nie da się tam włożyć ręki do samego spodu żeby wyczyścić a musi być reprezentacyjne .... icon_rolleyes.gif
już mniejszym złem jest taki nowobogacki który wyda kasę żeby założyć - ale też wyda kasę , żeby ten kto założył i się na tym zna - dbał i serwisował....

wiem, że da się bez chemii .... ale wtedy kiedy są spełnione odpowiednie warunki i akwa jest ustabilizowane .... i doskonale o tym wiecie .....
ja też nie używałam chemii i roślinki i ryby były zdrowe ....
moje akwa przeszło już do historii ... pożegnałam się z nim w ubiegły weekend ....
nie powiem, żebym nie uroniła łezki kiedy wyławiałam ryby - odchowane dwudziestocentymetrowe gurami, duch amazoński, sumy ..... i inne ....
cóż z tego , że wiedza jest - kiedy nie ma czasu i serca .... ? icon_rolleyes.gif

to na pamiątkę ..... jeszcze z czasów świetności .....

Brak obrazka

Brak obrazka



Robi wrażenie! Szkoda, że już nieaktualne icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Odśiwieżę trochę temat. Jak tak akwa, powstało chociaż jedno w którymś z Waszych nowych domów. Podzielcie się opiniami i zdjęciami.
Ja obecnie mam w domu dwa akwa jedno 200l ogólne i jedno około 20 l krewetkarium. W domu także planuję mieć akwa, ale trochę większe niż obecnie. Zachęcam do zakładania w domu akwa, ale najpierw należy trochę poczytać i pamiętać, że minimum raz na dwa tygodnie, dokładnie to zależy od wielkości zbiornika, im większe tym rzadziej, należy podmienić około 20 do 30% wody, wyczyścić szyby z glonów, odmulić, przyciąć roślinki. Tego nie można zaniedbać. W zalkeżności od filtra takzę co jakiś czas należy go wyczyścić, sprawdzić itp. Na ewentualne pytania postaram się odpowiedzieć jeśli będę chętni.
Daggulka popieram Twoje podejście do akwa, jest takie jak moje i takżę korzystam o dłuższego czasu z tego forum co Ty.
Pozdrawiam
Link do komentarza
u mnie w mieszkaniu stoi 1000 litrów. Taki 2 metrowy kolos naprawdę robi wrażenie. Aby ryby były zadowolone potrzeba pracy, pracy i pracy. No i wiedzy - nie tylko podstawowej. Oczywiście wszystko zależy też od ryb jakie dobierzemy. Są mniej wymagające ale są też takie którym trzeba odtworzyć bardzo wiele parametrów wody odpowiadających tym które występują w ich naturalnym środowisku. Temat rzeka...
Link do komentarza
Vega1 dokładnie się z Tobą zgadzam. Masz extar wielkie akwa, ja w swoim mieszkanku na styk zmieściłem 200 l, ładnie wkomponowałem w meble robiąc szafkę specjaline pod nie żeby pasowała do pozostałych mebli. W domu już będzie pewnie większe, a bynajmniej bym chciał większe. No i stworzenie optymalnych warunków rybkom to jest mój priorytet. Jak możesz daj jakieś foto Twojego akwa. Jak byś mieszkał bliżej chętnie oddałbym Ci kilka zbrojników niebieskich, jeśli pasowłaby Ci do obsady. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
niestety zbrojniki u mnie by się nie zachowały icon_sad.gif

Moje akwarium jest w stanie rozbiórki bo czeka mnie przeprowadzka (mam 30 dni na wyprowadzkę). Dom który mam projektowany, już ma zarezerwowane miejsce w ścianie na duuuże akwarium (salon). Ma być coś pięknego, zobaczymy czy się uda.
Link do komentarza
Cytat


nic mi sie nie ładuje - jakiś błąd. Popraw bo ciekawość zżera

taki błąd się wyświetla.......

Forbidden

You don't have permission to access /o6/11/259611/1/115932778.wu8apJlb.KA10080902.jpg on this server.
Apache/2.0.58 (Unix) Server at i.pbase.com Port 80
Link do komentarza
Cytat

Robi wrażenie! Szkoda, że już nieaktualne icon_sad.gif



Gurami to wiesz - wszystko im wąsy obżera, sumiki też takie pochowane......po kątach....
Ja tam mam zaplanowane - ale bez chemii?
Dla "zdrowotności" jakiś nadmanganian potasu musi być!
Glonojady to utopia - chemia na glony, na zasyfione szyby, na klarowność byc musi.
To mówię ja - co potrafiłem krzyżować mieczyka Hellera i miałem piękne łaciate oraz co wyprodukowałem młode z brzanek sumatrzańskich co ślinę produkują przez miesiąc żeby ikrę złożyć......
Słowo honoru!
I na pewno w piwnicy będe miał piękne akwarium (jak skończę tę przeklętą piwnicę, wrrrrrrrrrrrr)

Cytat

musisz mieć u siebie coś nie tak. Mi ładuje cały czas...



zapodaj może jakoś inaczej - bo u mnie bez zmian -icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

u mnie w mieszkaniu stoi 1000 litrów. Taki 2 metrowy kolos naprawdę robi wrażenie. Aby ryby były zadowolone potrzeba pracy, pracy i pracy. No i wiedzy - nie tylko podstawowej. Oczywiście wszystko zależy też od ryb jakie dobierzemy. Są mniej wymagające ale są też takie którym trzeba odtworzyć bardzo wiele parametrów wody odpowiadających tym które występują w ich naturalnym środowisku. Temat rzeka...



słusznie - byle nie welonki-icon_smile.gif
woda do wymiany co tydzień -icon_smile.gif
Duże akwarium - duże i piękne okazy.
W myśl zasady że jaka przestrzeń życiowa.
W małych karłowacieją.
Najpiekniejsze oglądam w pobliskiej Palmiarni.
Mają basen tak 6metrówx6metrów...
Takich bystrzyków, skalarów i gurami nie widzieliście chyba.
A i głupie gupiki i mieczyki są niesamowicie ogromne.........- nieosiągalne w akwariowej hodowli
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Nie wiem czy to właściwe miejsce na taki temat, ale podobają mi się ściany z wbudowanym akwarium (np. jak na załączonym zdjęciu). Takie akwarium to jednak spory ciężar i w ogóle sporo kłopotów konstrukcyjnych. Jak zbudować taką konstrukcję? W oparciu o jaki system zabudowy?




świetna sprawa, a jakby były do tego ryby morskie, no to można by sie rozmarzyc
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam. Morskei akwa są bardzo ciekawe jednak cena zrobienia u siebie takiego akwa wyjdzie dość wysoka, ale jeśli kasa nie gra roli to warto takie akwa mieć u siebie. Ja pozostanę jednak przy słodkowodnym i chyba będzie to roślinne tak jak mam teraz tylko większe /obecnie 200 litrów/, ale jeszcze zastanawiam się nad pyszczakami, ale to nie teraz, teraz budowa.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat


morskie są najpiękniejsze .... ale niestety i najdroższe zarówno w wykonaniu jak i utrzymaniu ...


Cytat

chyba będzie to roślinne tak jak mam teraz tylko większe /obecnie 200 litrów/, ale jeszcze zastanawiam się nad pyszczakami,



dwie skrajności .... roślinne cieszy oko zielenią , a w akwarium z pyszczakami zapomnij o choćby jednej żywej zielonej roślince czy rybce innego gatunku - wszystko zeżrą... jeno skałki się ostają.... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam. Daggulka wiem, że z pyszczakami bez roślin, dlatego napisałem że będzie albo roślinne tak jak mam teraz albo z pyszczakami, czyli w akwa rybki i skały.
Ewiq0 im większe akwa tym mniej pracy, a dla mnie to przyjemność. Ja mam teraz 200 litrów i poświęcam na dbanie o nie dwie do trzech godzin na tydzień.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Daggulka wiem, że z pyszczakami bez roślin, dlatego napisałem że będzie albo roślinne tak jak mam teraz albo z pyszczakami, czyli w akwa rybki i skały.
Ewiq0 im większe akwa tym mniej pracy, a dla mnie to przyjemność. Ja mam teraz 200 litrów i poświęcam na dbanie o nie dwie do trzech godzin na tydzień.
Pozdrawiam.



to prawda - im większe tym mniej czasu się poświęca ... ekosystem jest ustabilizowany - sama przyjemność... icon_smile.gif
miałam 240l , fala - kiedy było zadbane to było piękne icon_smile.gif


Cytat

ale takie jak Daga miała, to super rzeczywiście icon_biggrin.gif



a faktycznie , Ty widziałaś... icon_biggrin.gif
no ale kiedy Ty widziałaś już nie było akie super - lenistwo i brak chęci nie pozwalały zadbać jak należy ... icon_redface.gif
także po restarcie przy przeprowadzce już się nie podniosło do stanu świetności ... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a faktycznie , Ty widziałaś... icon_biggrin.gif
no ale kiedy Ty widziałaś już nie było akie super - lenistwo i brak chęci nie pozwalały zadbać jak należy ... icon_redface.gif
także po restarcie przy przeprowadzce już się nie podniosło do stanu świetności ...


Daga ja mówię o zdjęciach.....w domu też....to tu sorry, nie pamiętam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Może coś takiego[/url] icon_smile.gif


mrzonka
Akwarium z rybami morskimi to koszt około 1000zł miesięcznie.
A na tych zdjęciach to widać koralowce chyba.
Te - to dopiero potrzebują
Na moje oko to potrzebują tak z drugi 1000zł dodatkowo jak nic -icon_smile.gif

Cytat

no fajne zadbane akwarium to znowu praca, praca, praca.....mam co robić z moimi łobuzami....może na emeryturce....czyli za 100 lat icon_biggrin.gif



nie zmyślaj i nie oszukuj.
Prawdę pisz że masz już dwoje dzieci i emerytura tuż, tuż............. -icon_smile.gif
PS:
ależ te kolędy Cię rajcują icon_smile.gif niesamowite icon_smile.gif wszędzie Ewiq - nawet w akwarium icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

nie zmyślaj i nie oszukuj.
Prawdę pisz że masz już dwoje dzieci i emerytura tuż, tuż............. -icon_smile.gif
PS:
ależ te kolędy Cię rajcują icon_smile.gif niesamowite icon_smile.gif wszędzie Ewiq - nawet w akwarium icon_smile.gif


ejjjj małe dzieci mam....mówisz że tak staro nie oceniłeś....to chyba byłeś drogą zmęczony, bo innej opcji nie przyjmuję.....bo musiałabym się pochlastać chyba P:D
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...