Skocz do zawartości

Ściana z akwarium


KAROI

Recommended Posts

Cytat

Nie wiem czy to właściwe miejsce na taki temat, ale podobają mi się ściany z wbudowanym akwarium (np. jak na załączonym zdjęciu). Takie akwarium to jednak spory ciężar i w ogóle sporo kłopotów konstrukcyjnych. Jak zbudować taką konstrukcję? W oparciu o jaki system zabudowy?



a masz może jakieś informacje jak tam się wymienia wodę? i karmi te rybki?... czy jest jakiś podajnik na pokarm czy jak... bo normalnie to od góry się wsypuje a tutaj na górze ściana:) Ale pomysł fajny tylko właśnie jak to się obsługuje? icon_wink.gif
Link do komentarza
heh fajnie że jest taki temat. Można powiedzieć, że w temacie akwarystyki jestem ekspertem.

Akwarium w domu fajna sprawa. ŁAdny kawałek natury który przyciąga oko. Przy odpowiednim doborze ryb i roślin, wcale nie musi być drogie w utrzymaniu a gdy jest do tego spore, to tworzy dobry klimat w domu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

heh fajnie że jest taki temat. Można powiedzieć, że w temacie akwarystyki jestem ekspertem.

Akwarium w domu fajna sprawa. ŁAdny kawałek natury który przyciąga oko. Przy odpowiednim doborze ryb i roślin, wcale nie musi być drogie w utrzymaniu a gdy jest do tego spore, to tworzy dobry klimat w domu icon_smile.gif



a to możesz powiedzieć nam jak się np wymienia wodę w takim akwarium w ścianie jak na załączonym zdjęciu w pierwszym poście? icon_wink.gif i jak się tam te rybki karmi?
Link do komentarza
Cytat

a to możesz powiedzieć nam jak się np wymienia wodę w takim akwarium w ścianie jak na załączonym zdjęciu w pierwszym poście? icon_wink.gif i jak się tam te rybki karmi?




zapewne z drugiej strony od góry icon_smile.gif
Cudów nie ma. Oczywiście zdjęcie zrobiono ze strony całkiem zabudowanej icon_biggrin.gif
DOstęp do akwarium być musi. Już nawet nie do podmiany wody (bo tą może być tzw. stała podmiana, która następuje bez ingerencji osoby/właściciela) ale przecież rośliny rosną więc trzeba je przycinać. Glony na szybie mniej czy więcej zawsze osiądą, więc trzeba je przeczyścić. W przeciwnym wypadku to akwarium po miesiącu dwóch już nie było by tak atrakcyjne.

Proszę zwrócić uwagę że to akwarium na moje oko waży kilkaset kilogramów. W domu mam 1100 litrowe akwarium, i jego ciężar to ponad 1200 kilogramów, co też jest nie bez znaczenia, bo wszędzie postawić takiego ciężaru się chyba nie da...
Link do komentarza
Cytat

A tak mi teraz przyszło do głowy... To akwarium nie jest za wąskie? Czy ryby nie mają tam jakiegoś rodzaju klaustrofobii?



no w sumie nie pomyślałam o tym, że jest za wąskie... Ale, ale... zaraz się może okazać, że to tylko taka atrapa i że te rybki to plastikowe dla ozdoby tylko icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Może część mieści się w podstawie?



hm .... filtr zewnętrzny .... no powiedzmy , że mógłby być w podstawie .... ale w takim razie jak jest rozwiązany problem podciągnięcia rurek od filtra do kul ? albo jestem ślepa i dostrzec nie potrafię, albo są jakieś rozwiązania których nie widać gołym okiem icon_rolleyes.gif
problem numer dwa .... czyszczenie ścianek kul od wewnątrz z np. glonów .... tadaaaaam.... i co w takim przypadku?
zauważam także inne utrudnienia ....
reasumując ... ja bym się na takie nie zdecydowała ....
Hm .... tanie toto na pewno nie jest ...
a co do podobania - rzecz gustu ..... a o gustach - wiadomo .... icon_wink.gif icon_biggrin.gif

osobiście mam 240l w kształcie fala - ale nie w ścianie ....

acha ... te wszystkie płaskie tez o doope roztrzaś ....
trzeba sobie zdać sprawę, ze akwa ma pełnić dwie funkcje :
pierwszą jest reprezentacyjna , i niestety zbyt wielu patrzy tylko na tą .... icon_confused.gif
drugą - znacznie ważniejszą - to ma być najbardziej na ile to możliwe komfortowy ekosystem dla zwierząt tam żyjących ....

i tyle ...

Link do komentarza
Witam,
większość pytań i wątpliwości z tego typu projektami koncentruję się wokół konserwacji akwarium. Problemem wydaje się być wykonanie odpowiedniej zabudowy aby umożliwiła ona odpowiedni dostęp do akwarium. Metod wykonania akwarium w ścianie jest wiele i są one dobrze znane mojej firmie. Nie mogę rozpisywać się na temat szczegółów ale kilka podstawowych zasad mogę Państwu przekazać.
1. Przy planowaniu akwarium musimy zarezerwować odpowiednią ilość miejsca nad i pod akwarium.
2. Jeżeli jest taka możliwość pod akwarium warto doprowadzi dopływ i odpływ wody.
3. Instalację elektryczną należy rozprowadzić pod i nad akwarium, zazwyczaj jest to 6-10 punktów podłączeń.
4. Należy maksymalnie zautomatyzować akwarium poprzez odpowiedni dobór wyposażenia tech. dostępnego na rynku.
5.Rybki w akwarium traktować jako piękny i nieodzowny ale jednak dodatek i nie wpuszczać ich zbyt wielu.
6.Powierzyć instalację takiego akwarium profesjonalnej firmie. Poniesione na ten cel koszty szybko zwrócą się w postaci oszczędzonych pieniędzy na nieuniknionych w tego typu projektach błędach przy braku odpowiedniego doświadczenia.
7.Konserwacja odpowiednio wykonanego akwarium jest banalnie prosta i wymaga poświęcenia mu średnio 1-2h w zależności od rozmiarów raz w miesiącu!
Link do komentarza
No właśnie .... i tu różnimy się nieco koncepcją.... icon_wink.gif
Bo dla mnie akwarium to przede wszystkim piękna , zadbana i zdrowa fauna i flora z jak najmniejsza ilością ..... chemii jako animal planet na żywo zamiast tv icon_smile.gif ... a nie kilka rybek jako dodatek .... icon_rolleyes.gif
kolejny z głównych priorytetów to wygoda w obsłudze .... i tu się zgadzamy - sąsiad ma akwa morskie kilkuset litrowe w ścianie ... miałam okazje pooglądać rozwiązania - więc w salonie - wiadomo , piękne akwa - a zapleczem jest za ścianą ogromna szafa z całym osprzętem i możliwością wygodnego manewrowania w akwa ....
takie akwa jak na obrazkach do mnie nie przemawiają - jak dla mnie nie spełniają żadnego z dwóch dla mnie najważniejszych priorytetów :
- nie są odpowiednim humanitarnym substytutem domu dla zwierząt akwariowych
- nie dają możliwości swobodnego manewrowania przy obsłudze
- a to płaskie to już przegięcie - ryby bez możliwości schowania gdziekolwiek - zestresowane na max .... porażka ...
Link do komentarza
Cytat

No właśnie .... i tu różnimy się nieco koncepcją.... icon_wink.gif
Bo dla mnie akwarium to przede wszystkim piękna , zadbana i zdrowa fauna i flora z jak najmniejsza ilością ..... chemii jako animal planet na żywo zamiast tv icon_smile.gif ... a nie kilka rybek jako dodatek .... icon_rolleyes.gif
kolejny z głównych priorytetów to wygoda w obsłudze .... i tu się zgadzamy - sąsiad ma akwa morskie kilkuset litrowe w ścianie ... miałam okazje pooglądać rozwiązania - więc w salonie - wiadomo , piękne akwa - a zapleczem jest za ścianą ogromna szafa z całym osprzętem i możliwością wygodnego manewrowania w akwa ....
takie akwa jak na obrazkach do mnie nie przemawiają - jak dla mnie nie spełniają żadnego z dwóch dla mnie najważniejszych priorytetów :
- nie są odpowiednim humanitarnym substytutem domu dla zwierząt akwariowych
- nie dają możliwości swobodnego manewrowania przy obsłudze
- a to płaskie to już przegięcie - ryby bez możliwości schowania gdziekolwiek - zestresowane na max .... porażka ...


Pokazujesz to wszystko w innym świetle. I chyba twoje spojrzenie mi odpowiada icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Pokazujesz to wszystko w innym świetle. I chyba twoje spojrzenie mi odpowiada icon_smile.gif



tak naprawdę ..... przy akwa nie ma dużo roboty jeśli jest już założone i ustabilizowane .... poświęcam godzinę raz na 2 tygodnie na czyszczenie i podmianę wody ...... im większe akwa tym mniej przy nim roboty i łatwiej utrzymać stabilne warunki .....
ale ....
trzeba zdać sobie sprawę, że nie zawsze musi być kolorowo ...... kupisz chorą rybe i pół obsady pójdzie się paść bo zachoruje np. na zakaźną chorobę .... wtedy trzeba leczyć, czasem padają przy leczeniu roślinki ..... pal licho jeśli jest to słodkowodne jak moje - gorzej jak morskie gdzie jedna ryba kosztuje min. 100zeta , a koral kilkaset .....

Akwa to super sprawa , ale trzeba zdać sobie sprawę, że to po pierwsze spory koszt na start , po drugie - czasem i choroby , strata obsady , umierające roślinki , problem z glonami ..... czyli dodatkowe koszty .....
No i priorytety o których pisałam wcześniej .....
Dlatego - nie odradzam nikomu ..... ale zanim ktoś z powodu impulsu założy akwa - warto zdobyć wiedzę teoretyczną - choćby na forum na którym ja się kształciłam ...... skarbnica wiedzy ......
http://www.akwarystyka.com.pl/

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie wiem czy to właściwe miejsce na taki temat, ale podobają mi się ściany z wbudowanym akwarium (np. jak na załączonym zdjęciu). Takie akwarium to jednak spory ciężar i w ogóle sporo kłopotów konstrukcyjnych. Jak zbudować taką konstrukcję? W oparciu o jaki system zabudowy?


Ładnie to wygląda, ale mogę się założyć, że jest diabelnie niepraktyczne icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • niezłe wygibasy zanim jednak zamartwimy się na śmierć linią SN, kilka wątpliwości: 1. działka była jedna, 2 ha o numerze pierwotnym 1 (tak to rozumiem) 2. właściciel dostał pozwolenie na 4 domki na te 2 ha (j.w.) 3. właściciel podzielił na 5 działek (nota bene oznaczenie 1 (po podziale) przy takim podziale jest błędne, powinno być 1/5, ale to detal) zgadza się? jeżeli tak to teoretyzując mamy 5 działek i 4 domy :), więc jedna teoretycznie nie ma przypisanego sobie domku , ale wz dotyczyła działki nr 1 przed podziałem i tych 4 domków, po podziale niekoniecznie może się okazać, że wszystkie da radę zabudować, nie znamy detali wydanej WZ (i wniosku)   i teraz czemu słup izolować, jeżeli stoi na, która Cię nie interesuje? osobiście wiele razy szukałem i nie ma oczywistych obostrzeń dotyczących "strefy" ochronnej, co najwyżej prowadzenia robót pod linią, ale elektroenergetykiem nie jestem, więc ręki sobie uciąć nie dam narysuj sobie tę sytuację w skali na papierze w kratkę i zobacz gdzie wlazła by ci chałupa spełniająca Twe marzenia i nawet te wymogi odległości i oceń czy dalej Ci to się może podobać możesz wystąpić o WZ dla takiej działeczki, urząd zapewne będzie uzgadniał ją z ZE i Ci się wyjają, na jaką skalę będą chcieli wydoić z kasy przyszłego inwestora, z kupnem bym się tak nie spieszył
    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"    
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...