Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

PureOne - nowa generacja wełny mineralnej

Recommended Posts

Gość Bronisław
Ciekawe, ile to cudo będzie kosztować, no i jaki będzie współczynnik przewodzenia ciepła, bo w tej informacji nic nie napisali.

Ja kupiłem już na poddasze 50mm i 150mm URSA Pure-One. Kupiłem w Maxbudzie w Radomiu.
Za 150mm PureOne 39 RN Silver 0,039 zapłaciłem 20zł/m2. Za 50mm tej samej 6zł/m2.
Ciekawa wełna. Zero problemu przy nakładaniu. Sami robiliśmy z bratem na poddaszu, 160 m2. Pomieszczenia ogrzewane i na wełnie jest tylko folia paroizolacyjna. Płyty G/K na wiosnę. Minął miesiąc od prac i wszystko OK.
Jak ktoś ma jakieś pytania na temat tej wełny to podaje numer do miejsca gdzie kupiłem. 48/344-10-50
Po kilku miesiącach napiszę jak się sprawuje PureOne na poddaszu.

http://www.pure-one.pl/

Gość ciekawek
interesujace, z tym 150 mm, gdyz pure one wystepuje w grubosciach 100,120 i 140 mm. Wpis sponsorowany???

Cytat

interesujace, z tym 150 mm, gdyz pure one wystepuje w grubosciach 100,120 i 140 mm. Wpis sponsorowany???

jasne , a 150mm to ja kupiłem od Chińczyka na bazarze. To samo z 50mm. Poza tym na rynku jest też dostępna 180mm. Coś pomyliło się koledze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Usługi turystyki i wypoczynku bez możliwości rozbicia chociażby namiotu??? To gdzie byliście jak MPZP uchwalano? Przecież to jest konsultowane, wtedy można i trzeba się wypowiadać (protestować). Teraz obawiam się, że to woda po kisielu. Nie po to gminy uchwalają MPZP aby go zaraz zmieniać.    PS. Jaki to rejon Polski?
    • Cześć wszystkim Jakiś czas temu dostaliśmy ( mój tata, bracia i ja) od dziadka działkę nad jeziorem. Teren był strasznie zaniedbany. Doprowadziliśmy go do porządku, ogrodziliśmy, dosadziliśmy drzewka do istniejących już samosiejek. Uzbroiliśmy w wodę i prąd. Normalnie raj na ziemi. Schody zaczęły się gdy chcieliśmy podzielić działkę na 4 części każda po ok. 620 m2., oraz postawić domki letniskowe - całoroczne. W Wypisie z rejestru gruntów działka jest opisana jako grunt orny kl. V. W Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony na: usługi turystyki i wypoczynku z zielenią mającą charakter parkowo-leśny (zagospodarowanie zielenią wysoką, średnią i niską). Zakazuje się dokonywania podziałów, ustala się zakaz zabudowy, zakazuje się sytuowania pól namiotowych. Mieć fajną działkę nad jeziorem i nie móc nawet namiotu postawić a co dopiero domku to jest porażka. Chcemy spróbować przekształcić teren ale nie mamy pojęcia jak się za to zabrać. Liczę na Waszą pomoc. Agnieszka  
    • Witam po dłuższej przerwie. Życzę Wam najlepszego w nowy 2020 roku, solidnych majstrów i cierpliwości w czasie budowania domów   Koszmar z ekipą tynkarską sprawił, że nie miałem najmniejszej ochoty dzielenia się postępami na budowie. Zacytuje ostatnie zdanie z opinii technicznej dotyczącej tynków: "ktoś kto robił tynki nie miał o tym zielonego pojęcia" Tyle w temacie tynków. Była to opinia potwierdzona przez dwóch rzeczoznawców.   Na szczęście znalazłem ekipę, która podjęła się poprawy tynków, wygładzenia ścian oraz ich pomalowania. Takim sposobem wszystkie pomieszczenia oprócz łazienek są już zagruntowane i pomalowane na biało.    Z końcem roku udało się zamontować pompę ciepła - rzutem na taśmę.   Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcia.    
    • Dziekuje za odzew. Czyli np. Zwykle ryry owinąć wełna i w jakąś kanalizacylna dla osłony.?
    • Marcin pisze   " W tym jest problem że w łazience prawdopodobnie nie ma folii paroizolacyjnyjnej A jak jest mróz czy zimniej to normalnie te skroplenie wody na sufit (płytę regipsowa wychodzi) . Wiem że to.trzeba by było usunąć Ale to.musialbym pół kondygnacji sufity rwac...  Ociepleniem nawet piana tylko bym pogorszył tak?  Chciałbym chociaż ta jedna stronę ocieplic, która bym umiał w miarę poprawnie zrobic , ale.jak mowicie że nie. Nie ma sensu chyba połowy ocieplać? "   I jeszcze   " Jaki rodzaj ocieplenia nie potrzebuje wentylacji? (Tylko pianka) . A co sądzicie o płytach pur lub pir bez zastosowania tak jak u mnie membrany dachowej (wysokoparoprzepuszczalnej "
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...