Skocz do zawartości

Centralny odkurzacz w bloku


Recommended Posts

w pojedynczym mieszkaniu to ciężka sprawa ze względu na wyrzutnię, która musi być umieszczona zdaje się nie więcej niż metr albo 1,5 nad ziemią i w dodatku myślę że trzeba zastosować tu przepisy prawa budowlanego dotyczące generalnie wyrzutni , czyli odległość min 10m od okien sąsiada, chyba 3 m od okien jeśli są umieszczone na tej samej ścianie, itp.
Poza tym gdzie chciałbyś umieścić w mieszkaniu jednostkę centralną? to jest huczący grzmot i zazwyczaj umieszcza się ją w odległych miejscach domu (pomieszczenia techniczne) lub w garażu
Link do komentarza
A poza tym wszystkim to jaki sens miałaby instalacja centralnego odkurzania w mieszkaniu? no chyba, że byłoby to jakieś mega wielkie mieszkanie icon_wink.gif i zupełnie wystarczy zwykły odkurzacz. W domach (zazwyczaj z piętrem lub poddaszem czy piwnicą) to jest może jakieś udogodnienie (by po schodach nie chodzić z całym odkurzaczem), ale jak masz np 60 m2 na jednej kondygnacji icon_wink.gif
Link do komentarza
Może powiem coś niepopularnego, ale ja osobiście dostałabym chyba szału gdyby jakiś sąsiad przez balkon "wyrzucał" swój kurz, przy okazji zasyfiając mi okna, balkon lub coś innego, nie wspominając już o wątpliwej przyjemności spacerów chodnikami w chmurach kurzu wyrzucanych na zewnątrz przez centralny odkurzacz. O hałasie nie wspominając. A co z całą instalacją??? Gdzie puścić rury gdy standardowa wysokość pomieszczeń to 2,50 - 2,60 o kuciu w wylewkach w bloku raczej nie może być mowy, wiem że są tacy którzy gotowi są przewrócić świat do góry nogami, aby było tak jak chcą, ale dla mnie taki odkurzacz w bloku to nieporozumienie i zwykła chęć powiększenia rynku zbytu bez liczenia się ze wszystkimi mieszkańcami bloku. Niestety jeśli mieszkamy w bloku to musimy zwracać uwagę na większość mieszkańców a nie tylko na własny czubek nosa.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Zgadzam się z acią. Centralny odkurzacz w mieszkaniu to przerost formy nad treścią. Jan_13 ja przejrzałam te artykuły i wygląda, że podczas instalacji ma się w mieszkaniu niezły bałagan - lekko mówiąc. icon_wink.gif

Poza tym przecież na rynku jest tyle bardzo fajnych i kolorowych kształtów odkurzaczy, do tego lekkich i malutkich więc to już nie jest jakiś wielki problem. A wg mnie zwykły odkurzacz zajmuje tyle samo miejsca co ten wielki wąż od centralnego icon_wink.gif
Link do komentarza
no juz nie przesadzajcie odkurzac cetralny to efekt sprzataania jest taki ze nie latasz za chwile ze szmatką i odkurzasz mebli tak jak w zwykłym odkurzaczu ,a czystosc utrzymac przy pomocy centralnego to przyjemnośc i kazda osoba która ma taki sprzet to powie ,koszty eksploatacji niższe i brak chałasu co dla mnie było piorytetem a okazało sie ze jest jeszcze lepiej niz myslałem
Link do komentarza
Przeczytałam dokładnie te stronki i dokładnie podtrzymuję własne zdanie nie dla odkurzaczy centralnych w bloku, mnóstwo kucia, a jak kurz (z odkurzacza) walnie jakiemuś sąsiadowi na głowę lub na pranie na balkonach poniżej to można sobie wrogów na całe życie zrobić blok to nie domek i powinniśmy liczyć się z uczuciami i komfortem życia naszych sąsiadów zza ściany. Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe, a ja osobiście mam dość sąsiada, który pali na balkonie i kipuje papierosa, z którego popiół pięknie niesiony wiatrem ląduje na moim praniu.
Nie jestem przeciwna OC w domkach jak kogoś stać to proszę bardzo, ale w bloku wyobrażasz sobie, że wszyscy Twoi sąsiedzi używają tego systemu?? Producenci pewnie, że zrobią, instalatorzy pięknie zamontują i co z tego?? Ja na moje 63 metrowe mieszkanie podłączam odkurzacz do jednego gniazdka, jest leciutki i mały bo taki kupiłam, ma filtr HEPA i jeszcze trzy dodatkowe filtry. chodzi cicho, nie zajmuje dużo miejsca, a przynajmniej "nie uprzyjemniam" życia sąsiadom. Jak już będę mieszkać w domku to owszem bardzo chętnie zaopatrzyłabym się w to urządzenie, ale niestety... many many many...
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Przeczytałam dokładnie te stronki i dokładnie podtrzymuję własne zdanie nie dla odkurzaczy centralnych w bloku, mnóstwo kucia, a jak kurz (z odkurzacza) walnie jakiemuś sąsiadowi na głowę lub na pranie na balkonach poniżej to można sobie wrogów na całe życie zrobić blok to nie domek i powinniśmy liczyć się z uczuciami i komfortem życia naszych sąsiadów zza ściany. Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe, a ja osobiście mam dość sąsiada, który pali na balkonie i kipuje papierosa, z którego popiół pięknie niesiony wiatrem ląduje na moim praniu.
Nie jestem przeciwna OC w domkach jak kogoś stać to proszę bardzo, ale w bloku wyobrażasz sobie, że wszyscy Twoi sąsiedzi używają tego systemu?? Producenci pewnie, że zrobią, instalatorzy pięknie zamontują i co z tego?? Ja na moje 63 metrowe mieszkanie podłączam odkurzacz do jednego gniazdka, jest leciutki i mały bo taki kupiłam, ma filtr HEPA i jeszcze trzy dodatkowe filtry. chodzi cicho, nie zajmuje dużo miejsca, a przynajmniej "nie uprzyjemniam" życia sąsiadom. Jak już będę mieszkać w domku to owszem bardzo chętnie zaopatrzyłabym się w to urządzenie, ale niestety... many many many...
Pozdrawiam



Moim zdaniem - Głos rozsądku!!!
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem - Głos rozsądku!!!




Wolność Tomku w swoim domku, ale wydawanie pieniędzy na coś, co używamy raz na tydzień???? Ile odkurzaczy wysokiej klasy można zamiennie za to kupić???? Ale jeżeli ktoś widzi w tym sens, to wracamy do pierwszego zdania icon_smile.gif

Jeszcze brakuje podłogówki wodnej, rekuperacji, EIB i mamy 4 gwiazdki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Czy mi się wydaje, czy w tym zdaniu zanegowany został sens centralnego odkurzania w ogóle? icon_smile.gif




Mamy demokrację- a centralne odkurzanie to rozwiązanie raczej sprawdzone w domach wielopiętrowych/wielkopowierzchniowych. Wszyscy narzekają, że nie będa biegać z odkurzaczem po schodach. To rozwiązanie w bloku ja osobiście moge potraktować jako eksperyment. Chyba, że mam ponad 100 m2 w poziomie lub mieszkanie wielopoziomowe. Nie zauwazyłem jednak by Deweloperzy oddający blokowiska do uzytku wprowadzili instalację CO do oferty. Raczej kuszą domofonami, ochroną, szlabanami, parkingami itp.

Ale może kiedyś ??icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Nie polecam tej grupy - mają bardzo długi przewód myślowy.

Swoją opinię wydałem na podstawie czasu reakcji na wpis z przed prawie 6 lat.

Nie rokuje to dobrze dla potencjalnych inwestorów.



Wybacz nie spostrzegłem roku wpisu icon_smile.gif Ale to przecież nic nie szkodzi, może komuś innemu się przydać wchodząc na to forum i akurat napotykając ten temat. Chyba lepiej jak są jakieś nowsze, świeższe wiadomości icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Nic nie szkodzi, padały juz takie pytania i najpierw czytamy wątki i je odświeżamy. Są przecież mieszkania dwupoziomowe a mieszkanie w bloku potrafi mieć 250 m2 i jest już w zasadzie apartamentem. Odkurzanie centralne za jakiś czas powinno stać się standardem. Możliwe, że Deweloperzy będą rozprowadzać instalację w podłodze a nowy nabywca jedynie podłączy się jednostką centralną a w momencie aranżacji kuchni czy innych pomieszczeń pomyśli dodatkowo o szufelkach automatycznych.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...