Skocz do zawartości

Budowa domu


PrzemeS

Recommended Posts

Witam serdecznie, przymierzam się w następnym roku do wybudowania "większego" domu w woj. Opolskim. Chciałbym poznać orientacyjną kwotę, z którą muszę się liczyć na wybudowanie takiego, lub podobnego domu.

Proszę wejść na stronę http://www.architekt-wlodarczyk.pl/index5.php?idf=2 (rezydencje) i jest to ostatni projekt "Dom z północnym tarasem".

Proszę o orientacyjną kwotę do 3 mln, do 5 mln, do 7 mln lub więcej.
Kwota bez działki.

Na chwilę obecną liczę, się z kwotą 4 - 5 mln
Link do komentarza
W sumie najważniejsze jest to jaki ma być standard wykończenia, bo różnice cen materiałów wykończeniowych potrafią być ogromne. Druga rzecz to instalacje - tu też trudno oceniać koszty.
Natomiast sam koszt postawienia domu np. w stanie surowym zamkniętym, w przeliczeniu na m2 powierzchni jest niższy w dużym niż w małym domu.
Wiele zależy też od fantazji projektanta, np. taki wielopołaciowy "połamany" dach jak tu, zdecydowanie podnosi koszty.
Link do komentarza
heh nie żebym był złośliwy, bo sam otrzymałem na forum wiele pomocy od bardziej doświadczonych. Ale sorry, jak się buduje taki dom za około 4-7 milionów złotych, i zasięga porad o cenę budowy takiego "pałacu" na forum icon_lol.gif to dla mnie jest to prowokacja.
Przecież w tego typu dom to można i włożyć 10 milionów i też pójdzie, aż miło.

Normalne jaja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ciężko tak dokładnie ocenić- de facto wszystko zależy od wykonawcy i jego uczciwości. Nie mam dużego doswiadczenia w tej materii ale skorzystałam z oferty ladniemieszkaj.pl. Pracownicy bardzo profesjonalnie podeszli do swojego zadania i nie miałam wrażenia ,że ktoś chce mnie "oskubać"
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie, przymierzam się w następnym roku do wybudowania "większego" domu w woj. Opolskim. Chciałbym poznać orientacyjną kwotę, z którą muszę się liczyć na wybudowanie takiego, lub podobnego domu.

Proszę wejść na stronę http://www.architekt-wlodarczyk.pl/index5.php?idf=2 (rezydencje) i jest to ostatni projekt "Dom z północnym tarasem".

Proszę o orientacyjną kwotę do 3 mln, do 5 mln, do 7 mln lub więcej.
Kwota bez działki.

Na chwilę obecną liczę, się z kwotą 4 - 5 mln



Przy takiej inwestycji można by ogłosić przetarg na budowę pod klucz ,oraz zatrudnić zaufanego kierownika inwestycji .

Nie znając materiałów ,projekt też słabo czytelny co do kwoty to można potraktować to jak zabawę .

Bryła zewnętrzna tej rezydencji bardzo skromna same gołe dachy parę okien dachowych ,małe garaże,ale basen jest konkretny .

Przy takim projekcie na pewno jest kosztorys wstępny icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam serdecznie, przymierzam się w następnym roku do wybudowania "większego" domu w woj. Opolskim. Chciałbym poznać orientacyjną kwotę, z którą muszę się liczyć na wybudowanie takiego, lub podobnego domu.

Proszę wejść na stronę http://www.architekt-wlodarczyk.pl/index5.php?idf=2 (rezydencje) i jest to ostatni projekt "Dom z północnym tarasem".

Proszę o orientacyjną kwotę do 3 mln, do 5 mln, do 7 mln lub więcej.
Kwota bez działki.

Na chwilę obecną liczę, się z kwotą 4 - 5 mln



Zdaje się, że autor zabawił się kosztem forumowiczów... Tylko po co?
Link do komentarza
Cytat

.. jak ktos ma kilka milionów to pomocy nie potrzebuje w kwestii budowy icon_smile.gif


Gdybym dysponowała taką kwotą-siedziałabym w fotelu a nie w sieci męcząc wzrok-zamówiłabym "speców" od każdego z etapów, poczynając od "specjalisty d.s. analizy moich marzeń" który obmyśli willę specjalnie na miarę moich fantazji... icon_biggrin.gif
Ale popatrzcie jaką dyskusję wywołał ten post.... icon_cool.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...