Skocz do zawartości

odrolnienie w przypadku rolnika


marzena

Recommended Posts

Mam duzy dylemat i nie ma osoby,ktora potrafilaby odpowiedziec na moje pytanie.Dlatego szukam u was pomocy.Problem jest nastepujacy:jestem wlascicielem dzialki 8 arowej we wsi,i z tego co wiem,zwolnione od oplat jest 5 arow.A moj dom wraz z garazem zajmuja 8 arow-tyle ile ma cala dzialka.I teraz urzad chce abym ja zaplacila za odrolnienie duze pieniadze,poniewaz weszla jakas ustawa i oni teraz bardzo to egzekwują.Ale ja wpadalam na taki pomysł,żeby dokupić sobie pola i miec ponad 1 hektar-w trzech kawałkach.Czy w tej sytuacji ominę te wszystki opłaty nawet jesli ten hektar bedzie sie skladał a pomniejszych kawałków a więc nie bedzie to jedna całość?Aha i czy istnieje tez taka możliwosc o której slyszalamod znajomych,że można pożyczyć od kogoś 1 hektar na czas budowy i później-powiedzmy po dwóch latach zwrócić to pole. serdecznie prosze o odpowiedź,bo to bardzo dla mnie ważne.Dziekuje. Marzena icon_confused.gif
Link do komentarza
Powierzchnia gospodarstwa rolnego musi obejmować obszar conajmniej 1 ha, ale może to być również kilka mniejszych działek byle znajdowały się na terenie jednej gminy lub gmin sąsiednich. Posiadanie gospodarstwa rolnego nie zwalnia z opłat z tytułu podatku gruntowego, ale jest on znacznie niższy niż przy innym wykorzystaniu gruntu, na na glebach niskich klas V i VI podatku nie nalicza się. Jednak żeby działka z budynkiem była traktowana jako siedlisko (zabudowa zagrodowa) konieczne bedzie udokumentowanie uprawnień do prowadzenia gospodartwa rolnego (wykształcenie rolnicze, bądź conajmniej średnie, albo staż pracy w rolnictwie).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...