Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
fm.bastian

wymiana dachu z eternitu

Witam.
Jestem nowy na tym forum i planuję przeróbke stodoły na dom mieszkalny i w związku z tym mam pytanie:
Na dzień dzisiejszy dach jest pokryty eternitem,ile kosztuje zdjęcie eternitu tzn. wywóz,utylizacja i czy państwo dopłaca do takiej inwestycji??
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecamy artykuł Usuwanie azbestu (eternitu)

Szacuje się, że mamy w kraju kilka miliardów metrów kwadratowych pokryć dachowych z płyt cementowo-azbestowych nazywanych eternitem. Materiał ten zawiera 12-15% azbestu - minerału, który okazał się szkodliwy dla zdrowia ludzkiego. Czeka nas więc ogólnokrajowa akcja rozbiórkowa.
http://www.budujemydom.pl/component/option...0627/Itemid,36/


Dofinansowanie usuwania azbestu

To czy gmina udziela właścicielom domów jednorodzinnych dofinansowania na demontaż i transport pokrycia z płyt azbestowo-cementowych, zależy od uchwał podjętych przez radę gminy.
http://www.budujemydom.pl/component/option...0629/Itemid,36/
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nieźle, to się redakcja postarała, ale jak to jest z cenami. Ile kosztuje wymiana pokrycia eternitowego?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

No nieźle, to się redakcja postarała, ale jak to jest z cenami. Ile kosztuje wymiana pokrycia eternitowego?


Ile kosztuje demontaż, transport i utylizacja dachowych płyt azbestowo-cementowych?

Centrum Gospodarki Odpadami, Azbestu i Recyklingu CARO
zakres prac: demontaż płyt azbestowo-cementowych z dachu, transport, utylizacja wytworzonego odpadu
cena: 12,84 zł/m² lub od 1,07–1,28 zł/kg

Przedsiębiorstwo Inżynieryjne AGRAF Rafał Skórka
zakres prac: demontaż płyt azbestowo-cementowych z dachu, zabezpieczenie załadunek i przygotowanie odpadów zawierających azbest do transportu, transport, zdeponowanie odpadów azbestowych, wypełnianie wymogów formalnoadministracyjnych.
cena: 23,54–29,96 zł/m²

Ramid
zakres prac: wykonanie oceny stanu płyt, zgłoszenie prac do odpowiednich urzędów; demontaż płyt azbestowo-cementowych, przygotowanie do transportu, wystawienie oświadczenia powykonawczego, transport i utylizacja
cena: 18,08 zł/m² (100–200 m² pokrycia); 17,01 zł/m² (200–300 m² pokrycia); 15,94 zł/m² (300–400 m² pokrycia)

T.K.J. Matuszewski
zakres prac: demontaż płyt azbestowo-cementowych z dachu, pakowanie, transport, utylizacja
cena: 19,26 zł/m² (średni koszt dla demontażu dachu o pow. 120 m²)

ceny brutto (w tym 7% VAT); ceny dotyczą płyt azbestowo-cementowych usuwanych z dachów domów mieszkalnych

Informacje zebrane są przez Redakcję miesięcznika Budujemy Dom
Źródło: http://www.cozaile.pl/pokrycia-dachowe-akcesoria/mini-info
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, to teraz jest już wszystko icon_smile.gif
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam.
Jestem nowy na tym forum i planuję przeróbke stodoły na dom mieszkalny i w związku z tym mam pytanie:
Na dzień dzisiejszy dach jest pokryty eternitem,ile kosztuje zdjęcie eternitu tzn. wywóz,utylizacja i czy państwo dopłaca do takiej inwestycji??Z tego co piszą w cenniku na Eurobudowa (http://www.eurobudowa.pl/cenniki-budowlane/cennik-prac-budowlanych/prace-dekarskie-cennik-dachy-ceny/dachy/) to kosztuje to ok. 170zł/brutto. Masz inne informacje?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

 • Najnowsze posty

  • Podłączony jest przedłużacz, mający 5 wejść. Jednak jest na włącznik włącz/wyłącz (świeci jak jest włączony). Obojętnie, w czasie włączenia, jak siedzę na komputerze dajmy na to, nagle po paru godzinach puff i wszystko się wyłącza bo prąd nagle zniknął. Nawet jak nic nie jest włączone przez cały dzień, na drugi dzień nadal nie ma prądu. Tak jakby raz był raz go nie ma, jak mu się tam podoba. Na pewno to nie jest wina przewodów w gniazdku, bo jak sprawdzaliśmy był prąd. A potem po godzinie go nie było. Raczej skłaniamy się, że coś w puszcze jest nie tak. Ale tam jest parę kabli i nie znamy się na tym, dlatego musimy po świętach wezwać elektryka.
  • I na pewno nie wszystkim się podobają takie posadzki z żywicy. Bo oprócz trwałości liczy się jeszcze gust, a gust jak wiadomo każdy ma inny Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt, taras z drewna można położyć własnymi rękami, z żywicy już się nie da, trzeba zatrudnić fachowca a to generuje koszta, to takie ogólne stwierdzenie.
  • 1. Czyli w pewnym momencie owy dom wielopokoleniowy robi się dwoma odrębnymi mieszkaniami, bo się okazuje, że jednak razem na kupie wcale nie jest tak różowo.     2. Jak masz własne dziecko to jest twoja decyzja i twoja odpowiedzialność.   Jak podrzucasz non stop dziecko rodzicom, to wykorzystujesz ich. Bo to nie oni podjęli decyzję, czy chcą na starość biegać za dzieckiem.   Owszem, rodzice zgodzą się na bycie darmowymi opiekunkami (bo jak tu odmówić własnemu dziecku), ale pytanie czy naprawdę o tym marzą? Są starsi, szybciej się męczą, potrzebują więcej spokoju.  Moja ciotka była asertywna, jak jej córka urodziła - od razu uprzedziła młodych, żeby sobie wynajęli opiekunkę, bo ona może zaopiekować się dzieckiem w weekendy najwyżej i to nie w każdy, bo nie ma sił. Teściowa, jak pisałam wcześniej, po weekendzie z wnuczkami jest wykończona.  3. Jeśli mężowi/żonie i własnym dzieciom poświęcasz mniej czasu niż własnej matce, to niestety nie jest to dla mnie objaw nieodciętej pępowiny. 
  • co do propozycji na balkon już proponowałem parę rozwiązań z żywicy w innym temacie na pewno  to są dużo trwalsze rozwiązanie niż deska czy płytki
  • Witam, Ogrzewanie prądem to również pompa ciepła. Polska to nie Prowansja a i tam domy muszą mieć jakiś system ogrzewania aby nie umarznąć w te kilka dni w roku kiedy jest zimno. Zazwyczaj rozpalają .....kominek. A gdyby tu w Polsce doprowadzić do sytuacji jaką mają mieszkańcy Prowansji? Jest to możliwe.  Opiszę system jaki zastosowałem w swoim domu, pobudowanym 5 lat temu. Dom ma 120 m2, ściany z betonu komórkowego jednowarstwowe, dobrze ocieplona podłoga i dach, okna dwuszybowe. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła o mocy 11 kW i wspomaganą właśnie kominkiem z płaszczem wodnym. Zainstalowane ogrzewanie podłogowe, kaloryfery (sypialnie) i nagrzewnica w układzie rekuperacji. Wszystko sprzęgnięte buforem 400 litrów. A działa to tak. Do temperatur na dworze -15 oC ogrzewanie jest bezobsługowe. Wszystko się robi w automacie. Ze względu na koszty poniżej tych temperatur po prostu rozpalam kominek (jak w Prowansji). Nie muszę tego robić bo pompa ma wbudowane grzałki na ewentualność niskich temperatur zewnętrznych. Pompa ciepła włącza się tylko w taryfie nocnej (taryfa G12r), a więc koszt energii ok 27 gr/kWh (ok 5800 kWh sczytane z podlicznika). Roczne koszty ogrzewania domu i grzania wody użytkowej to ok 1500 zł i ok 1 m3 drewna do kominka. Niestety, przy stosowaniu taryfy dwustrefowej koszt energii poza nocną taryfą to ok 72 gr/kWh. Koszt energii poza ogrzewaniem jest wyższy i wynosi 2000 zł/rok (ok 2800 kWh) ale i tak średnioroczna cena energii wyszła u mnie 40 gr/kWh. Myślę też w tym roku zainstalować fotowoltaikę. Wielkość instalacji PV to ok 3 kWp. Co o tym systemie Państwo sądzicie sadzicie? Jest sprawdzony, gdyż używałem go już pięć lat i piątą zimę.  
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi