Skocz do zawartości

Dobór sposobu ogrzewania budynek użytkowy


wesoly

Recommended Posts

Witam!
Stanąłem przed dylematem jakie ogrzewanie zastosować. Nie mogę znaleźć nic pokrewnego w sieci. A sprawa wygląda następująco:
potrzebuję ogrzać budynek - lokal gastronomiczny. Powierzchnia około 350m2. Kubatura ok 2000m3. Lokal użytkowany będzie przez cały rok jedynie w 2 dni w tygodniu w części dla gości (wesela) oraz 3 dni w tyg zaplecze (70m2). Budynek będzie ocieplony. Nie ma możliwości zastosowania ogrzewania gazowego z gazu z "sieci" (nie ma gazu na działce). Nie ma możliwości zastosowania solarów (drzewa wokół budynku). Jaki sposób byłby najlepszy do ogrzania takiego lokalu?

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Stanąłem przed dylematem jakie ogrzewanie zastosować. Nie mogę znaleźć nic pokrewnego w sieci. A sprawa wygląda następująco:
potrzebuję ogrzać budynek - lokal gastronomiczny. Powierzchnia około 350m2. Kubatura ok 2000m3. Lokal użytkowany będzie przez cały rok jedynie w 2 dni w tygodniu w części dla gości (wesela) oraz 3 dni w tyg zaplecze (70m2). Budynek będzie ocieplony. Nie ma możliwości zastosowania ogrzewania gazowego z gazu z "sieci" (nie ma gazu na działce). Nie ma możliwości zastosowania solarów (drzewa wokół budynku). Jaki sposób byłby najlepszy do ogrzania takiego lokalu?

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi


prosze na priv lub na gg1514991
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Rozwiązań jest sporo. Trzeba brać to co daje szybko ciepło - choć należey pamiętać aby nie wyziębić budynku za bardzo.
Ponieważ w lecie warto tą salę chłodzić to warto pomyśleć o wentulacji z ogrzewaniem/chłodzeniem.
Kaloryfery estetyki nie dadzą. Podłogówka za drogo wyjdzie.
Nadmuch i halogeny - to może być to.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...