Skocz do zawartości

Przeniesienie melioracji


Woland

Recommended Posts

Witajcie,

Kupuję właśnie działkę budowlaną. Niestety nie dość, że na działce jest studzienka melioracyjna do której dochodzą dwa sączki, to własnie odkryłem, że dochodzi do niej także trzeci, którego nie ma na żadnych planach. Spółka wodna jak to się delikatnie mówi "wypięła się" tłumacząc, że nie mają obowiązku nanosić na mapy wszystkiego.

Pytałem ich co mam zrobić, bo w tej chwili układ sączków plus studzienki jest taki, że nigdzie nie mogę postawić domu (nigdzie na linii zabudowy). Poradzili, że można postawić dom w miejscu gdzie biegnie sączek a jego samego puścić półkolem (zastąpić prosty odcinek około 30 metrów półkolistym, omijającym dom).

Natomiast waham się, czy jak już zaczynać grzebać, to nie lepiej rozgrzebać to na dobre i przenieść całość - trzy sączki i studzienkę. I stąd pytanie - po pierwsze, czy studzienkę melioracyjną w ogóle można przenosić? Czy ona jest w bardzo konkretnym miejscu i w innym być nie może? I po drugie, jak wyglądają tego koszty?

Z góry dzieki za wzystkie informacje.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Redakcja lakoniczna jak zwykle icon_smile.gif A ja chętnie dowiedziałbym się jak się za to zabrać (za te uzgodnienia icon_smile.gif )



Witam,
Mieliśmy podobny problem. Na naszej działce przez sam środek przebiegał sączek zbierający. Tak jak redakcja napisała trzeba dokładnie dowiedzieć się jak wyobraża sobie dokonywanie zmian melioracja. My mamy działkę w okolicach Nadarzyna a melioracja dla tego regionu jest w Grodzisku Mazowieckim. Wyglądało to następująco. Najpierw trzeba było zrobić projekt zmiany usytuowania rozsączkowania na działce. Wszystko musiało być uzgodnione z melioracją a następnie podczas przerabiania melioracji musiał przyjechać inżynier ze spółki wodnej i zatwierdzić prace. Potem już tylko stempelek z melioracji i gotowe.
Jest z tym trochę zachodu i biurokracja jest przerażająca, nie mówiąc o kosztach, które niestety występują (projekt i same roboty), ale innego wyjścia nie znam.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i cierpliwości icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...