Skocz do zawartości

izolacja wylewki


ozi

Recommended Posts

Mam problem moja "ekipa budowlana" nie połozyła izlacji na wylewkę
Jest pierwsza wylewka połozony styropian i druga wylewka stwierdzili oni po fakcie że fundament jest na tyle wysoki że nic nie powinno się dziać(dowiedziałem się o tym przez przypadek ) sciany fundamentowe śą zabezpieczone malowane na zewnątrz i wewnątzrz jest również oddzielenie śćiany fundamentowej od muru papa dwa razy przemurowana fundament wylewany był do wykopu bez szalowania .moja ekipa znikła a ja zostałem z taka niespodzianką .nie wiem jak to teraz naprawić czy wogóle można kucie posadzki i kładzenie od nowa ? (170 m) słyszałem o foli w płynie niektórzy "fachowcy" mówią żeby to zostawić inni żeby malować folią każą równięż kuć (jest to dla mnie dość wysoki koszt )sam niewiem juz co robić w dwóch pomieszczeniach mam już położoną terakotę . Interesuje mnie czy przesiąkanie kapilarne zachodzi w scianie fundamentowej czy pomiedzy scianami fundamentowymi jest ono może mniejsze fundament nad powierzchnię ziemi wystaje na około 50-60 cm (zależy od miejsca ) przy kopaniu fundamentu po deszczu woda w nim nie stała
Dziękuję za pomoc pozdrawiam Tomek
Link do komentarza
Teoretycznie warstwa styropianu zabezpiecza przed podsiąkaniem kapilarnym wilgoci z gruntu. Jednak w praktyce mogą wystąpić nieszczelnosci na styku płyt ociepleniowych w które wniknie beton, tworząc "mostek" dla wilgoci gruntowej. Ponadto styropian wykazuje pewną nasiąkliwość, co prowadzi do zmniejszenia jego własności ciepłochronnych. Oczywiście radykalne zabezpieczenie przed ewentualnym przenikaniem wilgoci można osiągnąć zrywająć podkład podłogowy i układając izolację przeciwwilgociową. co jednak jest uciążliwe i kosztowne. Względnie dobre zabezpieczenie można też uzyskać stosując izolację powierzchniową (płynna folia, folia z rolki) godząc się na ewentualnie, nieco zmniejszoną, izolacyjność cieplną podłogi.
Link do komentarza
Cytat

Interesuje mnie czy przesiąkanie kapilarne zachodzi w scianie fundamentowej czy pomiedzy scianami fundamentowymi jest ono może mniejsze fundament nad powierzchnię ziemi wystaje na około 50-60 cm (zależy od miejsca ) przy kopaniu fundamentu po deszczu woda w nim nie stała

Zależy to od rodzaju gruntu, którym została wypełniona przestrzeń między ścianami fundamentowymi. Zalecane jest wypełnienie tej przestrzeni piaskiem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...