Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
adam.t

Ponowne wykorzystanie projektu

Recommended Posts

Witam
Na przełomie 2005/2006 roku kupiłem projekt domu. Uzyskałem pozowolenie na budowę ale sytuacja się skomplikowała i owe pozwolenie straciło już ważność a ja dodatkowo chciałbym podzielić działkę i sprzedać jej część. Nadal jednak jestem bardzo zaiteresowany budową.
W Starostwie uzyskałem informację, że mogę wystąpić w pracowni o pozwolenie na skopiowanie projektu. Zupełnie jednak nie orientuję się na czym to polega. Czy jest może jakiś inny sposob na wybrnięcie z tej sytuacji? Bardzo proszę o poradę jak najprościej wybrnąć z problemu żeby oczywiście uniknąć ponownych kosztów zakupu projektu i jego adaptacji?

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zatwierdzonym projekcie jest podany numer pozwolenia na budowę które straciło już ważność, Trzeba po prostu odtworzyć nieostemplowane 4 egzemplarze projektu które będą podstawą do wydania nowego pozwolenia. Trzeba więc dogadać się z projektantem/ pracownią projektową aby skopiowała opracowany poprzednio projekt. Oczywiście przy podziale działki konieczne będzie zamówienie nowego planu zagospodarowania posesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczamy odpowiedź na pytanie z "DOMENA Pracownia Projektowa":
Cytat

Witam,
W takiej sytuacji klient musiałby poprzeć zakup projektu podając dane do faktury oraz kopię pozwolenia na budowę. Po potwierdzeniu danych wystawilibyśmy pozwolenie na wykonanie kopii brakujących egzeplarzy projektu. Zgoda ta byłaby skierowana do Urzędu na konkretnego inwestora.

Zaznaczam, że jest to decyzja indywidualna naszej pracowni, nie poparta żadnymi paragrafami prawnymi. Uważamy, iż zgodę na dokonanie kopii, klient powinien skierować również do osoby, która zajmowała się adaptacją projektu.

Pozdrawiam
Katarzyna Kasprzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam
Serdecznie dziękuje coś takiego ułatwiłoby mi dalsze działanie. Skontaktowałem się z biurem projektowy, tam gdzie kupowałem projekt i też bez zadanych problemów wystawią taką zgodę. Tylko w związku z tym też mam pytanie:, na czym polega takie skopiowanie projektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otrzymaliśmy również odpowiedź na zadane pytanie od pracowni projektowej Archon+
Cytat

Witam.
Niestety nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie. Do każdej takiej sprawy podchodzimy indywidualnie. Jeśli klient nadal jest zainteresowany wybudowaniem tego domu prosimy, aby skontaktował się Biurem Obsługi Klienta firmy Archon+. Z całą pewnością jednak nie otrzyma zgody na wykonanie kserokopii dokumentacji.

Z poważaniem,
mgr inż. Edmund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...