Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
adam.t

Ponowne wykorzystanie projektu

Recommended Posts

Witam
Na przełomie 2005/2006 roku kupiłem projekt domu. Uzyskałem pozowolenie na budowę ale sytuacja się skomplikowała i owe pozwolenie straciło już ważność a ja dodatkowo chciałbym podzielić działkę i sprzedać jej część. Nadal jednak jestem bardzo zaiteresowany budową.
W Starostwie uzyskałem informację, że mogę wystąpić w pracowni o pozwolenie na skopiowanie projektu. Zupełnie jednak nie orientuję się na czym to polega. Czy jest może jakiś inny sposob na wybrnięcie z tej sytuacji? Bardzo proszę o poradę jak najprościej wybrnąć z problemu żeby oczywiście uniknąć ponownych kosztów zakupu projektu i jego adaptacji?

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zatwierdzonym projekcie jest podany numer pozwolenia na budowę które straciło już ważność, Trzeba po prostu odtworzyć nieostemplowane 4 egzemplarze projektu które będą podstawą do wydania nowego pozwolenia. Trzeba więc dogadać się z projektantem/ pracownią projektową aby skopiowała opracowany poprzednio projekt. Oczywiście przy podziale działki konieczne będzie zamówienie nowego planu zagospodarowania posesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczamy odpowiedź na pytanie z "DOMENA Pracownia Projektowa":
Cytat

Witam,
W takiej sytuacji klient musiałby poprzeć zakup projektu podając dane do faktury oraz kopię pozwolenia na budowę. Po potwierdzeniu danych wystawilibyśmy pozwolenie na wykonanie kopii brakujących egzeplarzy projektu. Zgoda ta byłaby skierowana do Urzędu na konkretnego inwestora.

Zaznaczam, że jest to decyzja indywidualna naszej pracowni, nie poparta żadnymi paragrafami prawnymi. Uważamy, iż zgodę na dokonanie kopii, klient powinien skierować również do osoby, która zajmowała się adaptacją projektu.

Pozdrawiam
Katarzyna Kasprzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam
Serdecznie dziękuje coś takiego ułatwiłoby mi dalsze działanie. Skontaktowałem się z biurem projektowy, tam gdzie kupowałem projekt i też bez zadanych problemów wystawią taką zgodę. Tylko w związku z tym też mam pytanie:, na czym polega takie skopiowanie projektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otrzymaliśmy również odpowiedź na zadane pytanie od pracowni projektowej Archon+
Cytat

Witam.
Niestety nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie. Do każdej takiej sprawy podchodzimy indywidualnie. Jeśli klient nadal jest zainteresowany wybudowaniem tego domu prosimy, aby skontaktował się Biurem Obsługi Klienta firmy Archon+. Z całą pewnością jednak nie otrzyma zgody na wykonanie kserokopii dokumentacji.

Z poważaniem,
mgr inż. Edmund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odkurzacz centralny jest idealnym rozwiązaniem dla alergików z jednej prostej przyczyny, która generuje szereg pozytywnych konsekwencji. Mianowicie, powietrze z odkurzacza jest wyrzucane poza budynek a nie bezpośrednio w strefie sprzątania, dzięki czemu:
   1. Nie następuje poderwanie kurzu z posadzki przez strumień powietrza wydobywający się z odkurzacza. Poderwany kurz unosi się w powietrzu przez dłuższy czas, co zwiększa możliwość wdychania go, a poza tym osadza się na meblach i opada na podłogę po pewnym czasie od skończenia sprzątania.
   2. Zanieczyszczenia które przedostały się przez filtr również zostają wyrzucone na zewnątrz. Nie ma filtrów o 100% skuteczności, stąd najdrobniejsze frakcje zawsze przedostają się przez filtr. Odkurzacz centralny to czystsze i zdrowsze powietrze w domu, więc polecamy zapoznać się z naszą ofertą nie tylko alergikom.
   http://www.aerovac.pl/
   http://www.santech.com.pl/
  • Optymalne rozmieszczenie gniazd w instalacji odkurzacza centralnego jest kwestią bardzo subiektywną. To co może być wygodne dla mnie, nie koniecznie musi być wygodne dla kogoś innego. Wykonując projekt wstępny dołączany do oferty opieramy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj proponujemy wąż 9 m (gdyż dłuższy jest niezbyt wygodny przy przenoszeniu) oraz planujemy gniazda w miejscach pozwalających na obsłużenie jak największej powierzchni/ilości pomieszczeń (jedno wpięcie węża i posprzątanie kilku pomieszczeń uważamy za wygodniejsze niż przepinanie węża z gniazda do gniazda). Po napisaniu zapytania z dołączonym projektem domu na adres santech@santech.com.pl odeślemy wstępny projekt instalacji wraz z wyceną, który zawsze później można skonsultować z naszym działem projektowym, co na pewno pozwoli na osiągnięcie idealnego rozwiązania.
   Polecamy również zapoznać się z instrukcją projektowania zamieszczoną na stronie http://www.santech.com.pl/odkurzacze-centralne/materialy-do-pobrania, dzięki której można w prosty sposób zapoznać się z pewnymi mankamentami planowania takiej instalacji.
  • Ja nie wiem     @aru podobno była
  • Przypominam ze jak publikujemy zdjęcia na Facebooku to proszę dołączać dopiski #ranczoczerwonymlyn oraz #stowarzyszeniekwenif lub oznaczać miejsce i meldunek. UAaaaaaaa. No i #budujemydompl oczywiście    Tenkju werymuch
  • Nowy temat: klej do płytek.   Sprawdziłam ofertę Mapei i trochę się pogubiłam, w związku z tym proszę o rozjaśnienie sytuacji.   Jest klej Kerabond T, żeby nadawał się na ogrzewanie podłogowe należy go mieszać z emulsją uelastyczniającą Mapei isolastic (zamiast z wodą).   Za to klej adesilex p9 nadaje się na ogrzewanie podłogowe, ale w specyfikacji technicznej jest wzmianka, że "jest rekomendowany do montażu okładzin małego i średniego formatu". Tu moje pytanie: czy płytki 60x60 to jeszcze średni format, czy powinnam już użyć innego kleju?   Która opcja będzie lepsza, a może macie inną firmę godną polecenia?
 • Popularne tematy

×