Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A gdzie masz ocieplenie dachu na tym projekcie - to jest dom mieszkalny? Najlepiej połączyć ocieplenie ściany z ociepleniem dachu. Lub stropu, jeśli się da.
    • Rekomendujemy najpierw wykonanie laminatu, wg. zaleceń postu wyżej, dopiero w kolejnym kroku, wykonaniu nacięć. Do laminatów epoksydowo-szklanych wykorzystuje się żywice epoksydowe.   W przypadku pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. https://www.pl.weber/skontaktuj-sie-z-nami   Pozdrawiamy!
    • Witam, Zastanawiam się jak wykonać połączenie dachu ze ścianą i ociepleniem aby uniknąć mostków termicznych. ( podsyłam zdjęcie projektu )  Strzałka pokazuje miejsce o którym mówię.  Obecnie mamy na dachu pełne deskowanie i papę za tydzień może dwa wchodzi ekipa od dachu i teraz patrząc na projekt styropian oparty jest na deskowaniu/papie. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby odbić ostatnia deskę 10/15 cm po dalej długości dachu i wejść w dół styropianem do murłaty po między krokwiami ewentualnie wełna ? Pozniej klasycznie tynk i obróbka blacharska jak na murze ogniowym.  Czy nie bawić się i dac jak w projekcie styro na papę wcześniej ewentualnie zapianowań szczelinę powstałą pomiędzy dachem a ścianą.  
    • Witam, Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"? W załącznikach część aktualnego planu.
    • Są to 2 pomieszczenia przedpokój i kuchnia połączone oba po ~4m2. Największe pęknięcie jest na łączeniu gdzie kiedyś były drzwi, teraz jest odrobinę poszerzone. Zaznaczylem je na zdjeciu. Dylatacji nie było robionych w ogóle.  Pytanie co z tym teraz zrobić?  Czy po nacieciu pęknięć i uzupełnieniem odpowiednim środkiem żywica dałaby radę? Fachowiec poleca rezygnację z żywicy i zrobienie kafelków.  I w razie czego lepiej żywice poliuretanową czy epoksydową?  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...