Skocz do zawartości

malowanie - problem z inwestorem


Recommended Posts

Jestem wykonawcą malowania wewnątrz budynku. Zlecenie dostałem jeszcze przed wykonaniem tynków, a inwestor zapewnił mnie, iż będą wykonane na gotowo, pod malowanie. Tynki są wykonane maszynowo "knaufem" - delikatnie mówiąc niestarannie. Zachodzi potrzeba wykonania sporej ilości uzupełnienia braków. Z doświadczenia wiem, że każda wykonana łatka, będzie miała inną strukturę, i po pomalowaniu emulsją będzie widoczna. Inwestor zarządał ode mnie nałożenia szlichty z gładzi na całe ściany i sufity- w cenie usługi malowania. Czy znacie jakieś normy lub przepisy dotyczące obowiązków malarza(podajcie żródła lub linki), czy inwestor ma za wygładzenie dodatkowo zapłacić ?
Proszę o poważne informacje i z góry serdecznie dziękuję za pomoc
POZDRAWIAM
Wojciech
Link do komentarza
Witam
Pierwsze to czy masz umowę z wykonawcą na piśmie,
Drugie to z Inwestorem umawiałeś się na konkretną robote,
więc jeżeli twoja umowa dotyczy tylko malowania to zażądaj od Inwestora odpowiedniego pzygotowania ściany, albo jeżeli chce żeby to Pan wykonał to wymagaj wtedy aneksu do umowy z podniesieniem wynagrodzenia.
pozdrawiam
Link do komentarza
Czy masz umowę - jak tak to będzie ona obowiazująca - czy jest wyszczególnione czy inwestyr przygotowuje ściany pod malowanie. czy do Twoich obowiazków nalezy przygotowanie ściany - szpachlowanie

Jak nie masz umowy to zrezygnuj z tej roboty bo jak inwestor od początku kombinuje to nie wiadomo co będzie przy zapłacie

Przede wszystkim - nie iodwalaj fuszerki - niech Twoja robota świadczy o Tobie
Link do komentarza
DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI. fUSZERKI NIE CHCĘ ODWALAĆ, CHCIAŁBYM TYLKO WIEDZIEĆ CZY INWESTOR MA DODATKOWO ZAPŁACIĆ ZA NAŁOŻENIE GŁADZI NA CAŁE POWIERZCHNIE ŚCIAN I SUFITÓW JEST TEGO OK 3000 M.KW. . UMOWA NIE PRECYZUJE SZCZEGÓŁOWO TEGO PROBLEMU, DLATERO PROSZE O POMOC W ZLANEZIENIU WYKŁADNIKA LUB NORM (- PODAJCIE PROSZE ŻRÓDŁO LUB LIKI)- DOTYCZĄCYCH ZAKRESU OBOWIĄZKU MALARZA. MOIM SKROMNYM ZDANIEM DO MOICH OBOWIĄZKÓW NALEŻY M.INNYMI ZAŁATANIE UBYTKÓW, RYS ITP PRZESZLIFOWANIE CAŁOŚCI I 2, LUB 3 KROTNE NAKŁADANIE FARBY. iNWESTOR ZAŚ UWAŻA, ŻE NAŁOŻEWNIE SZLICHTY Z GŁADZI NA CAŁE ŚCIANY JEST MOIM OBOWIĄZKIEM I MAM TO WYKONAĆ W CENIE NORMALNEGO MALOWANIA. POZDRAWIAM PROSZĄC RÓWNIEŻ O WASZE OPINIE
WOJCIECH
Link do komentarza
Witam
Z tego co piszesz winika jedno Inwestor zamiast zareklamować robotę tym od tynku chce obciązyć naprawami następną ekipę, jednym słowem na uczciwość Inwestora nie ma co liczyć. Nie znam wykładni o którą pytasz i nawet nie wiem czy istnieje coś takiego. Twój błąd, że w umowie nie sprecyzowałeś swoich obowiązków.

Jak w to wejdziesz to powodzenia przy ściąganiu wynagrodzenia.

pozdrawiam
Link do komentarza
Jest inna pozycja w KNR na roboty malarskie:
Malowanie dwukrotne
A inna pozycja KNR
Szpachlowanie -m wykonanie gładzi gipsowej

Umowa zawarta miedzy inwestorem a Tobą byłą na malowanie
Za szpachlowanie całej powierzchni musi Tobie dodatkowo zapłacić
Nigdy nie odwalaj fuszerki, [ponieważ Twój prestiż idzie za Tobą
Najczęściej następną robotę dostaniesz od znajomego pierwotnego inwestora, który widząc Twoją robotę zleci wykonanie usługi u siebie
Link do komentarza
Wojciech,

Wszystko zależy od ceny. Jeżeli umówiliście się na cenę z której wynika malowanie i szpachlowanie to nie dziwię się, że inwestor oczekuje tego od Ciebie. W przypadku, gdy wszyscy inni wykonawcy z okolicy w umówionej przez Was cenie wykonaliby tylko malowanie - to ty też.
Link do komentarza
Poinformuj inwestora, pisemnie ze sciana nie jest przygotowana do malowania.
Czytaj własne umowy. Będziesz wiedział co i kto miał przygotować.
Wezwij w określonym terminie do przekazania ściany odpowiadającej normom wykonania tynku , rozumiem gipsowego.
Lub zaproponuj za dopłatą usunięcie usterek, o ile nie objęte były umową.

Standardy ściany określa broszura Stowarzyszenia producentów tynków gipsowych. Do dostania w Atlasie, Knauffie, Baumicie
Link do komentarza
witajcie, odpowiadam na pytanie jak dogadałem się z inwestorem.
wszystkie ściany prostopadłe do okien i sufity jadę gładzią, za której wykonanie inwestor dodatkowo zapłaci a ściany równoległe do okien łatam tylko ubytki i rysy w kosztach.
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje
Wojciech
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...