Skocz do zawartości

dom z bali , realne koszty


Recommended Posts

witam,

mam pytanie dla osób które budowały dom z bali w ciągu ostatniego roku: jakie są realne koszty postawienia takiego domu w stanie surowym zamkniętym? Nie liczę oczywiście ceny ziemi.

A moźe ktoś stawiał "pod klucz" . Jaka jest cena realna takiego domu. Mi chodzi o mały domek, typu 80 mkw. Ale proszę o wszelkie informacje.

Czy taki dom jest rzeczywiście dużo tańszy od domu murowanego?

Link do komentarza
Witam,

Ja wybudowałem dom z bala o szer 8,5 cm ocieplony wełną mineralną 15 cm czyli wg. norm spełniający wymagania domu całorocznego. traktuję go jako weekendowy.

Koszt domu 120 m2 powieżchni użytkowej dom + robocizna + transport + zakwaterowanie (przyczepa campingowa) dla ekipy 4 os. , wykończenie w środku płyty G/K bez szlifowania i malowania. Podłogi drewniane (oprócz 2 łazienek) okna, dach blachodachówka, 4 okna w połaci, duży balkon - taras (10 m2) koszt rzędu 250-260 tys. rok 2008 (niestety dobra koniunktura dla ekipy budującej).

Do tego co powyżej dochodzą koszty instalacji elektrycznej, hydraulicznej, szamba (środek lasu), wypożyczenia przyczepy (3,5 m), fundamentu wraz z kominami, i innych nieprzewidzianych sytuacji razem z materiałami.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

witam,

mam pytanie dla osób które budowały dom z bali w ciągu ostatniego roku: jakie są realne koszty postawienia takiego domu w stanie surowym zamkniętym? Nie liczę oczywiście ceny ziemi.

A moźe ktoś stawiał "pod klucz" . Jaka jest cena realna takiego domu. Mi chodzi o mały domek, typu 80 mkw. Ale proszę o wszelkie informacje.

Czy taki dom jest rzeczywiście dużo tańszy od domu murowanego?



Witam,
polecam swoje usługi, domy z bala okrągłęgo lub czterostronnie struganego.
Wszystkie informacje o technologii, cenach terminach na: www.martinhills.pl
Nasze ekipy mają blisko 20 letnie doświadczenie w stawianiu domów w takiej technologii.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...