Skocz do zawartości

Kiedy malować ściany pokoju?


Recommended Posts

Nie mogę znaleźć na forum takiego tematu a chciałabym się dowiedzieć kiedy należy malować ściany w pokoju? Znajoma powiedziała, że lepiej malować w lato (ze względu na wietrzenie pokoju, dużą ilość światła naturalnego), czy to prawda? czy tak się przyjęło, że remonty przeprowadza latem czy jest to może spowodowane właściwościami farb (że np nie chcą schnąć albo coś takiego)? icon_smile.gif
Link do komentarza
Moja teściowa pomalowała ściany 3 dni temu i wszystko jest ok. Jeśli chodzi o zapach farmy to teraz jest naprawdę duży wybór tych nietoksycznych, a w domu nawet przy otwartym oknie temperatura nie spada tak drastycznie żeby to przeszkadzało w czymś farbie, co do dostępu światła słonecznego to przedpokojów ciemnych nie maluje się?! Maluje prawda? Więc co to ma za znaczenie chyba tylko takie, że kolory wyglądają troszkę inaczej w świetle naturalnym i trochę inaczej w sztucznym. Takie jest przynajmniej moje zdanie, ale przecież mnóstwo ludzi przeprowadza się zimą i malują pomieszczenia więc chyba nie ma to większego znaczenia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
acia - dzięki za odpowiedź. Dobrze napisałaś, że przecież korytarze się maluje a tam nie ma dostępu do okien (przeważnie) więc i światła naturalnego (w sumie kolor farb też dobiera się zazwyczaj w sklepie gdzie jest sztuczne światło - i tak kolory mogą być troszkę różne). Ciekawe zatem dlaczego przyjęło się, że remonty robi się w okresie wakacyjnym? icon_wink.gif Widocznie moja znajoma powiedziała, że malować lepiej w lato bo większość ludzi (jej znajomych?) tak robi... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

a to mam jeszcze jedno pytanie związane z tematem.

W którym kierunku powinnam malować ściany? czy równolegle do okna czy prostopadle? czy są jakieś zasady którą ścianę malować jako pierwszą? Nie chciałabym by następnego dnia po wyschnięciu okazało się, że widać wszystkie łączenia farby icon_smile.gif




Witam,
odpowiedz na pierwsze pytanie:
Nie ma różnicy kiedy malujemy lato zima nie ma różnicy w pokoju mieszkaniu domu zawsze możemy stworzyć odpowiednie warunki do malowania. Wietrzyć na dobrą sprawę niema po czym jak zaopatrzymy się w dobrą farbę. Wiadomo że musimy i tak wentylować bo pełne parametry większość farb osiąga po 30 dniach!

odpowiedz na drugie pytanie:
bardzo szybka
http://www.majic.pl/pl/strony_statyczne/id_126.html

Myślę, że po przeczytaniu tego wszystkiego bedziesz lepiej wyszkolony niż nie jeden "malarz".

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Cytat

odpowiedz na drugie pytanie:
bardzo szybka
http://www.majic.pl/pl/strony_statyczne/id_126.html

Myślę, że po przeczytaniu tego wszystkiego bedziesz lepiej wyszkolony niż nie jeden "malarz".



Dziękuję za linka. Już prawie wszystko wiem. Natomiast nie było tam jasnej informacji: czy trzeba zacząć malowanie od okna czy można od dowolnej ściany? mam sprzeczne informacje dlatego mnie to bardzo interesuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za linka. Już prawie wszystko wiem. Natomiast nie było tam jasnej informacji: czy trzeba zacząć malowanie od okna czy można od dowolnej ściany? mam sprzeczne informacje dlatego mnie to bardzo interesuje icon_smile.gif



osobiście ja maluję od źródła światła, czyli najczęściej od okna, bo wtedy mam ciągle podgląd na całą robotę. icon_smile.gif

Ogólnie nie ma jaśnie określonej zasady, ale są to sposoby które bardzo się sprawdzają i mają swoje logiczne i praktyczne wyjaśnienie icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Zasady malowania ścian

Zasady malowania ścian są różne w zależności od doświadczenia i wiedzy malarza. Można jednak wskazać ogólne reguły , które mogą pomóc przy malowaniu takiego typu powierzchni.

Malowanie pomieszczenia powinno rozpocząć się od sufitu najbliżej okna. Natomiast ściany należy malować począwszy od naroża pod sufitem. Najlepszym narzędziem do tego celu będzie odpowiednio dobrany wałek z uwzględnieniem efektu dekoracyjnego, który chcemy uzyskać. Pierwsza czynność to nałożenie farby na taki obszar, który zdołamy pomalować, przed wyschnięciem wymalowania na brzegach pasa. – w tym celu wykonujemy na ścianie płynny ruch wałkiem w kształcie litery M.

Następnie podobnymi ruchami wałka rozprowadzamy nałożoną farbę na cały obszar, o którym mowa powyżej. Kolejny (i ostatni) krok to wykończenie powierzchni, które uzyskamy przetaczając szybko (ale nie energicznie) wałek pionowo z góry w dół. Niedopuszczalne jest malowanie w dwie strony - z góry w dół i odwrotnie, ponieważ powstaje wówczas na ścianie tzw. efekt koszonego trawnika.

Przy wykończeniu powierzchni należy również unikać dodatkowych zanurzeń wałka w farbie. Taka technika malowania zapewni uzyskanie prawidłowej grubości powłoki, unikniemy w ten sposób wizualnej nierówności powierzchni, różnicy połysku, a także mniej widoczne będą łączenia poszczególnych obszarów malowanej ściany. Ważne jest również, aby przerwy w pracy zaplanować na naturalnych krawędziach np. uskoki ściany, drzwi , okna.

Proszę jednak pamiętać, że na efekt końcowy oprócz techniki malowania ma również olbrzymi wpływ przygotowanie powierzchni i warunki temperaturowo-wilgotnościowe.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Dziękuję za wszystkie rady, postaram się do nich stosować (lub chociaż do części z nich) icon_wink.gif przy moim malowaniu. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie b. dobry i że nie będę musiała odnawiać pokoju za rok czy dwa tylko za... jakiś bliżej nieokreślony czas icon_wink.gif


wszystkie te rady sa dobre,ale najlepiej wynająć zawodowców, efekt skoszonego trawnika dotyczy głównie tzw trudnych kolorów i połyskowych,np czarny,czerwony ,niebieski.pozdro
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...