Skocz do zawartości

Dzilalnosc gospodarcza na dzialce


bladyy78

Recommended Posts

Wybudowalem dom z dwustanowiskowym garazem o powierzchni 50 m2 chcialbym teraz otworzyc w tym garazu myjnie i kosmetyke samochodowa mam w zwiazku z tym pytanie czy bede potrebowal zgody od sasiadów przylegajacych dzialek wiem napewno ze jeden sasiad mi by takej zgody nie dal bo od kilkunastu lat zyjemy z soba w niezgodzie i nic narazie nie wskazuje na to zeby to sie zmienilo. I jescze jedno pytanie czy sa jakies szczególne wymagania jakie trzeba spelnic by prowadzic dzilanosc gospodarcza.
Link do komentarza
Pamiętam z zajęć z prawa budowlanego (w technikum), że to nie najlepsze wyjście wierzyć w przyjaźń z sąsiadami. Nasłuchałem się historii gdzie naprawdę kochany sąsiad porafił naprawde "dowalić" - bo się obraził.
Link do komentarza
Zmiana przeznaczenia obiektu - w tym przypadku garażu stanowiącego część domu mieszkalnego na działalność gospodarczą - wymaga uzyskania pozwolenia na takie użytkowanie wydanego przez starostwo. Do wniosku nalezy dołączyć warunki zabudowy terenu wydane przez urząd gminy. W trakcie postępowania w sprawie zmiany przeznaczenia obiektu lub jego części o planowanych zmianach powiadamiani są sąsiedzi którzy mogą złożyć sprzeciw, który może być uwzględniony jeśli planowana zmiana uzytkowania w istotny sposób wpłynie na otoczenie. Oprócz decyzji o warunkach zagospodarowania terenu, urząd wydający pozwolenie na zmiane uzytkowania może zażądać dołączenia projektu zmian, opinii sanepidu, energetyki zakładu wodociągów itp.
Link do komentarza
Zgodnie z art. 3.2a pod pojęciem budynku jednorodzinnego rozumie się również budynek z 30% udziałem pomieszczeń na działalność gospodarczą.
Może te dwa garaże mieszczą się w tym zakresie udziału procentowego budynku jednorodzinnego.

.
Odrębną sprawa jest problem uzyskania zgody : :
v Inspekcji ochrony środowiska
v Państwowej Inspekcji Pracy
v Straży Pożarnej
na prowadzenie powyższej działalności.

W takim przypadku projekt budowlany powinien być zaopiniowany przez osoby posiadające uprawnienia (tytuł rzeczoznawczy) w powyższych specjalnościach

Te trzy instytucje przez rozpoczęciem działalności musza dokonać odbioru protokolarnego obiektu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...