Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
kropeczka_ns

ekspres ciśnieniowy

Recommended Posts

Cytat

Rozumiem, co do melity to sie nie wypowiadam bo to w Polsce mało popularna marka, jedynie ci powiem ze odradzam saeco ze względu na niska trwałość i cieknące uszczelki, oraz krupsa za ohydna kawę jak i zelmera. De Longhi jak na razie zna się na parzeniu kawy. Alternatywą dla wydania 2 tys w sklepie jest kupienie ekspresu używanego do 400 zł. Ale to kwestia przekonania.

zgadzam się. Saeco to był mój pierwszy ekspres do kawy i po 1,5 roku wylądował w śmieciach bez żalu. Melitty też nie znam, ale przeglądając opinie w sieci większość jest pozytywna.

Cytat

zgadzam się. Saeco to był mój pierwszy ekspres do kawy i po 1,5 roku wylądował w śmieciach bez żalu. Melitty też nie znam, ale przeglądając opinie w sieci większość jest pozytywna.

No nawet na filmiku widać wysoką jakość tworzyw ładny ten expres robi wrażenie.

Cytat

zgadzam się. Saeco to był mój pierwszy ekspres do kawy i po 1,5 roku wylądował w śmieciach bez żalu.

U mnie wytrzymał coś 5 lat, ale dziennie produkował od 5 do 10 filiżanek znakomitej kawy, pracując ponad 12h na dobę.

Cytat

U mnie wytrzymał coś 5 lat, ale dziennie produkował od 5 do 10 filiżanek znakomitej kawy, pracując ponad 12h na dobę.

Farciarz icon_wink.gif

Ja już nie pamiętam jaki miałam model, ale z pewnością felerny. Po uruchomieniu, zaparzył może z 10 kaw i umarł. Dostałam nowy w sklepie, dobrze pracował z pół roku, a później zaczęły się cyrki.

No dobra, my tu gadu gadu, a wyprawa do sklepu czeka icon_wink.gif Jadę, może kupię. Najpierw oblukam na żywo i zdecyduję icon_smile.gif

Cytat

Farciarz icon_wink.gif

Ja już nie pamiętam jaki miałam model, ale z pewnością felerny. Po uruchomieniu, zaparzył może z 10 kaw i umarł. Dostałam nowy w sklepie, dobrze pracował z pół roku, a później zaczęły się cyrki.

No dobra, my tu gadu gadu, a wyprawa do sklepu czeka icon_wink.gif Jadę, może kupię. Najpierw oblukam na żywo i zdecyduję icon_smile.gif

A ile to kosztuje za tzw granicą?

Cytat

Farciarz icon_wink.gif

To prawda, bo u mnie nawet Alfa była bezawaryjna icon_mrgreen.gif

A moze mnie po prostu kochają urządzenia i ........... kobiety? icon_cool.gif
  • Lubię to 1

Cytat

To prawda, bo u mnie nawet Alfa była bezawaryjna icon_mrgreen.gif

A moze mnie po prostu kochają urządzenia i ........... kobiety? icon_cool.gif

A klimę ci zabrali icon_mrgreen.gif

Cytat

A ile to kosztuje za tzw granicą?

Melitta jest w promocji za 1750 dkk, czyli około 900 zł icon_smile.gif

Cytat

Melitta jest w promocji za 1750 dkk, czyli około 900 zł icon_smile.gif

To ja też poproszę bo tanizna icon_biggrin.gif, odwołuje to co powiedziałem o używanym też bym kupił nowy za takie pieniądze icon_smile.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)

Cytat

Kurna już 18 minęła gdzie ta opinia icon_lol.gif

tyle kaw wypilam, testujac melicie, ze nie pojde spac przez tydzien icon_wink.gif

wiec tak;
ogolnie to bardzo, bardzo fajna maszynka. na potrzeby domowe, strzal w dziesiatke. wyglad super, minimalistyczny- taki lubie.

Cytat

tyle kaw wypilam, testujac melicie, ze nie pojde spac przez tydzien icon_wink.gif

wiec tak;
ogolnie to bardzo, bardzo fajna maszynka. na potrzeby domowe, strzal w dziesiatke. wyglad super, minimalistyczny- taki lubie.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hpho...018406708_n.jpg

To uważaj nie przedawkowywuj kofeiny .

Cena była warta grzechu .
http://www.alternate.pl/Melitta/CAFFEO-SOL.../product/934862? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Kilka obserwacji po dzisiejszych kawowych eksperymentach; z pomoca spieniacza do mleka, kupionego 6 lat temu za 12 zl, o takiego

zrobilam dzis najlepsze latte, jakie kiedykolwiek pilam (wygladalo tez profesjonalnie).

Wniosek: nie trzeba kupowac ekspresu za kilka tysiecy. Do tego ogromnego z milionem zbiorniczkow, koncowek do ubijania i spieniania. Mala maszynka, ktora robi espresso, a reszte mozemy wyczarowac sami icon_smile.gif

Sam mam taki spieniacz i latte wychodzi jak w kawiarni. Trzeba mieć tylko dobrą kawę, dobre mleko i ewnetualie jakieś dodatki, wcale nie trzeba inwestować w drogie bajery, takie małe cuda też są przydatne. No i praktyczne – zajmują bardzo mało miejsca, a na na eksperes w kuchni już trzeba wygospodarować jakąś czesć blatu icon_smile.gif

A ja polecam zwykłą kafeteirkę za 30-50 zł. Miałem już ekspres do kawy w domu (właściwie mam dalej, ale nieużywany na rzecz wspomnianej kafetierki), a także w pracy do czynienia z profesjonalnym ekspresem z młynkiem za 20 tysięcy. Kafettierka jest najbardziej pierwotnym ciśnieniowym ekspresem do kawy. Nie psuje się, kawa z niego wychodzi naprawde pyszna. Polecam dokupienie spieniacza do mleka za 2 dychy i możesz się cieszyć naprawdę świetną kawą.

Cytat

A ja polecam zwykłą kafeteirkę ...........

Ale espresso z tego nijak nie wyjdzie - a espresso jest tu bazą, a nie zaparzona kawa.
  • Lubię to 1

Cytat

A ja polecam zwykłą kafeteirkę za 30-50 zł.

Ale sporo zachodu przy tym. W expresie naciskasz guzik i w 20 sekund masz gotową kawę bez konieczności odstawiania czegokolwiek do zlewu, zmywarki ....
Ten fakt spowodował że zużycie kawy po zakupie expresu dramatycznie mi wzrosło. Ale na herbatę mniej wydaję icon_smile.gif
  • Lubię to 1

Cytat

Polecam dokupienie spieniacza do mleka za 2 dychy i możesz się cieszyć naprawdę świetną kawą.

Ja to się zawsze zastanawiam po co ludziskom ta piana na kafie, bo mnie ona przeszkadza i w.....a. icon_biggrin.gif
  • Lubię to 1

Espresso bez naturalnej pianki (nie mylić "mlecznej") to jak kobitka bez kuciapki.

Espresso "zbadziewione" mlekiem (nawet w postaci pianki) jest dla purysty tym, czym kobitka na wypasionym silikonie, dla ekologa. icon_cool.gif icon_mrgreen.gif
  • Lubię to 1

Cytat

Espresso bez naturalnej pianki (nie mylić "mlecznej") to jak kobitka bez kuciapki.

Espresso "zbadziewione" mlekiem (nawet w postaci pianki) jest dla purysty tym, czym kobitka na wypasionym silikonie, dla ekologa. icon_cool.gif icon_mrgreen.gif

nie ma cremy ,nie ma kawy ino lura

Osobiście podziwiam osoby, kupujące ekspresy kapsułkowe gdzie za te kilka kapsułek mozna mieć kawę z górnej półki. Co do modelu ciężko mi konkretnie mówić bo ekspertem nie jestem w firmie mamy ekspres saeco i musze przyznać, że fajny sprzęt. Swoje kosztuje, ale na pewno jest tej ceny wart.

Jeśli nie masz dużego budżetu na ekspres, młynek i spienianie mleka nie są konieczne. Spieniacz do mleka, taki najprostszy kosztuje kilka zł i jest wielkości chochli, więc nie zajmie ci dużo miejsca. Jakiś taki fajniejszy będzie za kilkadziesiąt złotych i jest wielkości małego czajnika, więc też niewiele miejsca zajmuje. Młynki do kawy też nie są dużym wydatkiem. A w ekspresie liczy się przede wszystkim kawa. Ważne jest tak jak już było wspomniane wcześniej ciśnienie, ważna jest wbrew pozorom marka, żeby nie zepsuł się po 2 latach gwarancji, chociaż teraz to już nic nie wiadomo :D Także lepiej dołożyć do ekspresu bez bajerów, które można dokupić nawet jeśli nie teraz, to za miesiąc

Jeśli nie dysponujecie dużym budżetem polecam wam ekspresy kolbowe. Nie mają one młynka do kawy, ale większość z nich ma wbudowaną dyszę spieniająca. Większość z nich generuję wysokie ciśnienie do 15 barów więc można zrobić w nich prawdziwe espresso z cremą.  

My kupowaliśmy moim rodzicom ekspres na rocznicę małżeństwa, to też się trochę czasu zastanawialiśmy. Suma summarum wzięliśmy i tak inny :D a to wszystko przez (albo lepiej - dzięki) sprzedawcy który wysłuchawszy czego mniej więcej oczekujemy dobrał Gaggię i z perspektywy czasu rodzice są zachwyceni. W sklepie Flint kupowaliśmy jak coś.

mieliśmy kenwooda kmix, ale po 6 latach padł, naprawa 300 zł tyle nawet ekspres nie był wart, teraz jedzie do nas nowy krups automatyczny i zobaczymy

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Kumpel pokazał mi stronę, na której można wysyłać zapytania o materiały do budowy i wykończenia domu. Obecnie potrzebowałem wycenić okna dachowe, z Fakro. Dostałem zwrotnie 6 wycen, ceny różniły się u tych sprzedawców. Ktoś z Was wyceniał tak materiały?  Jeśli to nie reklama, to podsyłam link www.znanibudowlani.pl 
    • Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Jestem w trakcie instalacji fotowoltaicznej ok 10KW (projekt unijny). Do tej pory ogrzewałem dom ok 300 m2 piecem na eko groszek firmy Ogniwo 25kw i było dobrze. Chciałbym jednak instalację bezobsługową z buforem ciepła. Moje pytanie czy nie jest marnotrawstwem energii montowanie tylko grzałek? Może pomyśleć o pompie ciepła? Jak by wyglądał taki schemat instalacji?  
    • Przecież autor tematu pisze, że na piecu ma 70 stopni tylko powrót jest zbyt chłodny 38 stopni, ale co kolega ma na myśli pisząc o wysokiej temperaturze na kotle  poprzez wymiennik a odpowiednio niskiej na podłogówce i grzejnikach i właśnie chodzi mi o wartości tych wysokich i niskich temperatur. Chciałbym tylko zaznaczyć że wspominałem o zaworze termo z kapilarą do ustawiania żądanej temperatury w ogrzewaniu podłogowym bo sam wymiennik problemu regulacji temp na podłogówce nie załatwi.
    • Z fragmentarycznego opisu niewiele wynika - aby modernizować instalację trzeba trzeba "przelać" obecny stan na papier (schemat), co pozwoli na przeanalizowanie wariantów potrzebnych zmian z uwzględnieniem możliwości technicznych (dostęp).  Generalnie przy kotle węglowym obieg grzewczy powinien być zasilany przez wymiennik ciepła - umożliwia to m. in. utrzymanie wysokiej temp. na kotle i odpowiednio niskiej w  podłogówce i grzejnikach.
    • Wszystkim osobom poszukującym firmy, która zajmie się kompleksowo zaprojektowaniem, dostarczeniem części oraz montażem systemu nawadniającego, mogę polecić tych fachowców: http://www.nawadnianie-ogrodow.pl/. Na początku tego sezonu, zdecydowałem się na ich usługi i jestem więcej niż zadowolony z efektu końcowego. System funkcjonuje prawidłowo, nie miałem z nim jeszcze żadnego problemu. Fachowcy wykonali swoją pracę w sposób sprawny i rzetelny, nie biorąc przy tym horrendalnie wielkich pieniędzy.
  • Popularne tematy