Skocz do zawartości

ekspres ciśnieniowy


kropeczka_ns

Recommended Posts

1 minutę temu, uroboros napisał:

A kawę - świeżo paloną w niewielkich ilościach - kupuję na mkfresh... zacząłem od zestawy demonstracyjnego i z niego wybrałem najbardziej mi podpadającego smaku... wybrałem tą z Brazylii :icon_mrgreen:

Ja również po przetestowaniu w pracy wybrałam dwie MK CAFE Espresso Professional EXPERT i MK Cafe Espresso Professional Fresh.Obie pyszne.

A co do kawiarki.Czemu czuję ten przepalony smak/przegrzany? Zaparzarka to RÅDIG z Ikea ze stali nierdzewnej. 

Link do komentarza
19 minut temu, Czapi napisał:

Ja również po przetestowaniu w pracy wybrałam dwie MK CAFE Espresso Professional EXPERT i MK Cafe Espresso Professional Fresh.Obie pyszne.

A co do kawiarki.Czemu czuję ten przepalony smak/przegrzany? Zaparzarka to RÅDIG z Ikea ze stali nierdzewnej. 

Bo to zupełnie inny system parzenia, niż w ekspresie ciśnieniowym.

 

Jeśli kawę pijasz w weekendy i masz czas żeby się pobawić, to polecam melitta caffeo solo. Ekspres kompaktowy. Nie wiem czy są mniejsze na rynku. Jestem szczęśliwą posiadaczką od chyba 5 lat (albo lepiej) i nie zamieniłabym na inny. Jego wadą (dla mnie zaletą) jest to, że produkuje espresso. Jeśli mam ochotę na cappuccino to mleko podgrzewam w małym rondelku i używam spieniaczki za chyba 20 zł. Są też modele bardziej rozbudowane, ale wiadomo, że cena wtedy też wzrasta.

 

image.thumb.png.19a1c65aa9aac1cf628acbb0b84d26eb.png

image.png.086fbe6177604a3bd6fb9b1305692a7c.png

Link do komentarza

Zaparzaczkę mam jakąś no-name, kupioną gdzieś na allegro przed sześciu laty... Zdejmuję ją zaraz po wygotowaniu się wody w pojemniczku - nie ma możliwości nic się przegrzać, przypalić... Ale faktycznie, to

13 minut temu, solange63 napisał:

zupełnie inny system parzenia, niż w ekspresie ciśnieniowym

 

Link do komentarza
16 minut temu, solange63 napisał:

Bo to zupełnie inny system parzenia, niż w ekspresie ciśnieniowym.

 

Jeśli kawę pijasz w weekendy i masz czas żeby się pobawić, to polecam melitta caffeo solo. Ekspres kompaktowy. Nie wiem czy są mniejsze na rynku. Jestem szczęśliwą posiadaczką od chyba 5 lat (albo lepiej) i nie zamieniłabym na inny. Jego wadą (dla mnie zaletą) jest to, że produkuje espresso. Jeśli mam ochotę na cappuccino to mleko podgrzewam w małym rondelku i używam spieniaczki za chyba 20 zł. Są też modele bardziej rozbudowane, ale wiadomo, że cena wtedy też wzrasta.

 

 

 

Dzięki, poczytam-właśnie widzę że to cudo jest na prawdę kompaktowe!

A co do kawiarki to wiem,wiem to zupełnie inna metoda parzenia ale może sa sposoby aby wydobyć więcej aromatu i nie spartolić tego smaku?

Link do komentarza
25 minut temu, Czapi napisał:

Dzięki, poczytam-właśnie widzę że to cudo jest na prawdę kompaktowe!

A co do kawiarki to wiem,wiem to zupełnie inna metoda parzenia ale może sa sposoby aby wydobyć więcej aromatu i nie spartolić tego smaku?

Można cudować z różnymi gatunkami kawy i stopniem ich palenia, ale dla mnie kawa z ekspresu ciśnieniowego i tak wygrywa.

 

Ja w sumie też pijam kawę w domu w weekendy, mąż co rano, ale on americano więc bez problemu zrobi ją szybko w naszym ekspresie. Jeśli używałabym ekspresu co rano może pokusiłabym się o wersję ze spieniaczem mleka, ale przy takim użytkowaniu nie mam takiej potrzeby.

Link do komentarza

@Czapi ja zdecydowanie polecam Jure ale nawet taka po regeneracji /używana kosztuje nieraz tyle co nowe modele DeLonghi I te 1200-1600zl trzeba wydać. Oczywiście to zależne od modelu i wieku maszyny oraz jej stanu. Cena 700zl z źródła o którym piszesz jest bardzo atrakcyjna ale czy az nie za bardzo. To stosunkowo niedużo nawet jak za właśnie używany sprzęt.
Z pewnością upewniłbym się czy ma ma gwarancję bo ta bywa już czymś normalnym przy ekspresach po regeneracji. Sprawdź też czy w okolicy nie masz może serwisu Jury bo wtedy u nich byś mógł sprawdzić co tam siedzi w środku i w jakim stanie są wnętrzności.
To podstawa bo sama obudowa może być idealna, ale środek zaniedbany.

Ja dokładnie tak zrobiłem.

Jeśli zależy Ci natomiast na opcji spieniania I podgrzewania mleka to warto szukać tych modeli z tradycyjną dyszą do mleka.
Są też bowiem tzw. cappucitionare które zasysają mleko z kartonika i one mleko jednocześnie grzeją zagęszczają oraz pienią ale już samego podgrzania nie robią.
Wtedy trzeba wymienić dysze( nabyć drugą) i używać tej która akurat jest nam potrzebna.
Wielu woli mieć jedną dysze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
31 minut temu, ravhtc napisał:

na opcji spieniania I podgrzewania mleka to warto szukać tych modeli z tradycyjną dyszą do mleka.
Są też bowiem tzw. cappucitionare które zasysają mleko z kartonika i one mleko jednocześnie grzeją zagęszczają oraz pienią ale już samego podgrzania nie robią.
Wtedy trzeba wymienić dysze( nabyć drugą) i używać tej która akurat jest nam potrzebna.
Wielu woli mieć jedną dysze.

Mam, jednak kiedyś piłem tylko kawę, po pewnym czasie kawę z prawdziwą śmietaną, potem kawę z mlekiem, teraz piję mleko z kawą, :bezradny:  ale to nie są tanie rzeczy.

1 godzinę temu, demo napisał:

Też tak kiedyś miałem, ale teraz się zmieniło i chyba będzie to już stan trwały.:(

Tak nie do końca, z pewnymi przerwami.

Link do komentarza
10 godzin temu, demo napisał:

A mnie coś się stało i po kawie boli mnie wątroba. Znajomy bioenergoterapeuta (czy jakoś tak), cały czas mi powtarzał żebym nie pił kawy bo jest szkodliwa i strasznie zamula organizm.:/

 

Ja bym była zamulona bez kawy:icon_rolleyes:

 

8 godzin temu, ravhtc napisał:

@Czapi ja zdecydowanie polecam Jure ale nawet taka po regeneracji /używana kosztuje nieraz tyle co nowe modele DeLonghi I te 1200-1600zl trzeba wydać. Oczywiście to zależne od modelu i wieku maszyny oraz jej stanu. Cena 700zl z źródła o którym piszesz jest bardzo atrakcyjna ale czy az nie za bardzo. To stosunkowo niedużo nawet jak za właśnie używany sprzęt.
Z pewnością upewniłbym się czy ma ma gwarancję bo ta bywa już czymś normalnym przy ekspresach po regeneracji. Sprawdź też czy w okolicy nie masz może serwisu Jury bo wtedy u nich byś mógł sprawdzić co tam siedzi w środku i w jakim stanie są wnętrzności.
To podstawa bo sama obudowa może być idealna, ale środek zaniedbany.

Ja dokładnie tak zrobiłem.

Jeśli zależy Ci natomiast na opcji spieniania I podgrzewania mleka to warto szukać tych modeli z tradycyjną dyszą do mleka.
Są też bowiem tzw. cappucitionare które zasysają mleko z kartonika i one mleko jednocześnie grzeją zagęszczają oraz pienią ale już samego podgrzania nie robią.
Wtedy trzeba wymienić dysze( nabyć drugą) i używać tej która akurat jest nam potrzebna.
Wielu woli mieć jedną dysze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Ten ekspres Jury ma właśnie przystawkę do mleka która zasysa mleko z kartonu, podgrzewa i spienia lub tylko podgrzewa. Napatrzyłam się jednak na te śliczne kompaktowe ekspresiki i Jura wypada wizualnie słabo...No i gwarancji nie ma , byłby tylko po regeneracji(stąd ta cena). Dlatego trochę się boję. ...Mam już kawę która mi smakuje (Mk Cafe) i teraz :Czy będzie smakowała z różnych ekspresów różnie (mówię o tych automatach)?Czy każdy ekspres parzy kawę w podobny sposób i różnicy nie będzie wielkiej?Bo w sumie nie upieram się przy Jurze, byle robił dobrą kawę :icon_razz:

Link do komentarza
36 minut temu, Czapi napisał:

Ten ekspres Jury ma właśnie przystawkę do mleka która zasysa mleko z kartonu, podgrzewa i spienia lub tylko podgrzewa. Napatrzyłam się jednak na te śliczne kompaktowe ekspresiki i Jura wypada wizualnie słabo...No i gwarancji nie ma , byłby tylko po regeneracji(stąd ta cena). Dlatego trochę się boję. ...Mam już kawę która mi smakuje (Mk Cafe) i teraz :Czy będzie smakowała z różnych ekspresów różnie (mówię o tych automatach)?Czy każdy ekspres parzy kawę w podobny sposób i różnicy nie będzie wielkiej?Bo w sumie nie upieram się przy Jurze, byle robił dobrą kawę :icon_razz:

Jeśli jesteś wytrawnym znawcą to kawa z tego samego ekspresu może smakować inaczej, chociażby zmieniając stopień jej zmielenia. Jeśli po prostu lubisz kawę, to raczej w smaku różnicy nie znajdziesz :) 

 

Jura to dobra liga. Pytanie czy za kawę na weekend warto tyle płacić?

11 godzin temu, demo napisał:

A mnie coś się stało i po kawie boli mnie wątroba. Znajomy bioenergoterapeuta (czy jakoś tak), cały czas mi powtarzał żebym nie pił kawy bo jest szkodliwa i strasznie zamula organizm.:/

 

o konszachty z takimi typami bym Cię nie podejrzewała :tease2:

 

Kawa nie jest szkodliwa. Pojawia się coraz więcej badań wykazujących prozdrowotne działanie kawy (przy racjonalnym spożyciu). Nie zmienia to faktu, że czarny napój działa drażniąco na przewód pokarmowy i nie każdy może się nim delektować.

 

Jeśli wcześniej nie miałeś problemów po spożyciu kawy i pojawiły się niedawno, to przebadałabym się pod kątem zakażenia helicobakter pylori. Nieleczone może doprowadzić do powstania wrzodów żołądka (i innych dolegliwości).

Link do komentarza
15 minut temu, solange63 napisał:

Jeśli jesteś wytrawnym znawcą to kawa z tego samego ekspresu może smakować inaczej, chociażby zmieniając stopień jej zmielenia. Jeśli po prostu lubisz kawę, to raczej w smaku różnicy nie znajdziesz :) 

 

Jura to dobra liga. Pytanie czy za kawę na weekend warto tyle płacić?

o konszachty z takimi typami bym Cię nie podejrzewała :tease2:

 

Kawa nie jest szkodliwa. Pojawia się coraz więcej badań wykazujących prozdrowotne działanie kawy (przy racjonalnym spożyciu). Nie zmienia to faktu, że czarny napój działa drażniąco na przewód pokarmowy i nie każdy może się nim delektować.

 

Jeśli wcześniej nie miałeś problemów po spożyciu kawy i pojawiły się niedawno, to przebadałabym się pod kątem zakażenia helicobakter pylori. Nieleczone może doprowadzić do powstania wrzodów żołądka (i innych dolegliwości).

Ja tylko po prostu lubię kawę:D Znawcą nie jestem, ale w biurze testowaliśmy różne ekspresy, kapsułki i ta dla mnie jest bombowa. 

….Solange63 ,wspomniałaś o helicobakter….brrrr….Jestem dwa miesiące po erydykacji bakterii , trzeci miesiąc walczę z zapaleniem żołądka. Na początku cierpiałam  z bólu i właśnie z braku kawy...Ten zapach , aromat kawy, rytuał jej picia-niezastąpiony:) Teraz pozwalam sobie raz dziennie na mleko z kawą (cappuccino z podwójnym mlekiem) i jakoś żyję, ale nie mogę doczekać się wyleczenia i porządnej kawki z mlekiem:)

Link do komentarza

Ekspres w zasadzie służy do przygotowania espresso - w ściśle określonych warunkach (ilość wody, ilość kawy, temperatura, ciśnienie, czas ekstrakcji).

 

Pozostałe urządzenia, zaparzaczki/kawiarki grawitacyjne i przelewowe, służą do przygotowania kawy.

 

Można też delektować się "plujką".

 

Ale zawsze powinniśmy otrzymać do konsumpcji napój podobny do miłości - kawa ma być gorąca, mocna i nie za słodka.

 

Ps. Zawsze powinno się mielić kawę bezpośrednio przed zaparzeniem - puryści mówią, że młynek powinien być ręczny :icon_cool: :D .

Link do komentarza
36 minut temu, bajbaga napisał:

Ekspres w zasadzie służy do przygotowania espresso - w ściśle określonych warunkach (ilość wody, ilość kawy, temperatura, ciśnienie, czas ekstrakcji).

 

Pozostałe urządzenia, zaparzaczki/kawiarki grawitacyjne i przelewowe, służą do przygotowania kawy.

 

Można też delektować się "plujką".

 

Ale zawsze powinniśmy otrzymać do konsumpcji napój podobny do miłości - kawa ma być gorąca, mocna i nie za słodka.

 

Ps. Zawsze powinno się mielić kawę bezpośrednio przed zaparzeniem - puryści mówią, że młynek powinien być ręczny :icon_cool: :D .

Oj, tak....pamiętam jak w dzieciństwie biliśmy się o to kto dziś mieli kawę dla rodziców w starym , ręcznym młynku:D Ach, ten zapach! Świeżo mielona kawa pachnie tak cudownie!

Link do komentarza
2 godziny temu, solange63 napisał:

Kawa nie jest szkodliwa. Pojawia się coraz więcej badań wykazujących prozdrowotne działanie kawy (przy racjonalnym spożyciu). Nie zmienia to faktu, że czarny napój działa drażniąco na przewód pokarmowy i nie każdy może się nim delektować

Z tymi badaniami to może być tak jak z wyborami - nie ważne jak głosują, ważne kto liczy głosy, albo kto zleca te badania.

Mleko też miało być takie zdrowe, dla każdego i zawsze no samo zdrowie.:icon_wink:

2 godziny temu, solange63 napisał:

Jeśli wcześniej nie miałeś problemów po spożyciu kawy i pojawiły się niedawno, to przebadałabym się pod kątem zakażenia helicobakter pylori. Nieleczone może doprowadzić do powstania wrzodów żołądka (i innych dolegliwości).

To jest chyba tak że przychodzi z wiekiem. Młodemu zdrowemu organizmowi mało co może zaszkodzić, albo też jak najbardziej szkodzi, lecz organizm ma wystarczająco dużą siłę samoobrony i nawet nie sygnalizuje nam tego.

Więc być może każdemu szkodzi tylko jeszcze o tym nie wie.:icon_idea:

Link do komentarza
18 minut temu, demo napisał:

Z tymi badaniami to może być tak jak z wyborami - nie ważne jak głosują, ważne kto liczy głosy, albo kto zleca te badania.

Mleko też miało być takie zdrowe, dla każdego i zawsze no samo zdrowie.:icon_wink:

Nie posądzałabym Cię o wiarę w teorie spiskowe... a jednak :scratching:

 

Trudno, wyleczyłam się już z prób niesienia kaganka oświaty.

Link do komentarza
9 minut temu, bajbaga napisał:

Najbardziej szkodliwe jest życie:icon_cool:

 

Diagnostyka medyczna opiera się na eliminacji "przyczyn" i dopasowania jednostki chorobowej.

Jeśli odwyk od kawy nie poprawi "parametrów życiowych", medyk będzie odstawiał inne "produkty" - może trafi ................

 

Z drugiej strony:

 

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową"...

Link do komentarza
3 godziny temu, solange63 napisał:

Co nie zmienia faktu, że ja mam rację a Wy swoje teorie :P

Przypomniałem sobie kilka o racji i teoriach :)

 

Rac­ja jest jak du­pa, każdy ma swoją, jed­ni się jej wstydzą i jej nie po­kazują in­nym, in­ni się ją chwalą i nią zwodzą i kuszą. 

W teorii, teoria i praktyka są identyczne. W praktyce - nie są.

Teoria - wy­mięka w praktyce. 

Rac­ja nie zaw­sze leży po stro­nie większości. 

Ak­ceptac­ja - naj­trud­niej­sza, gdyż zna słowo racja.

Rac­ja - po­dpiera się ar­gu­men­ta­mi czasu.

 

Oraz często stosowana przeze mnie w domu:

I niech Ci będzie - Two­ja rac­ja a mój spokój. :)

 

Poza tym:

Teoria mówi, że wszystko co się dzieje, to dzieło przypadku.
Jeszcze in­na, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

 

Komu wierzyć?

 

Ps:

powymądrzałem się przypadkowo, jakby co :)
 

 

 

Link do komentarza
6 godzin temu, demo napisał:

Więc być może każdemu szkodzi tylko ...
 

co innego. :icon_lol:

 

 

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Rac­ja jest jak du­pa, każdy ma swoją, jed­ni się jej wstydzą i jej nie po­kazują in­nym, in­ni się ją chwalą i nią zwodzą i kuszą.

 

Potwierdzam.

Działania/oddziaływania przytoczonej analogii racji potrafią być bardzo kuszące. :icon_lol:

Racją jeszcze nikt mnie nie uwiódł... a tym bardziej później wykorzystał. :hahaha2:

 

 

6 godzin temu, Czapi napisał:

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową"...

To prawda... ta pierjwszo prawda :icon_biggrin:

Link do komentarza
3 godziny temu, bobiczek napisał:

Przypomniałem sobie kilka o racji i teoriach :)

 

Rac­ja jest jak du­pa, każdy ma swoją, jed­ni się jej wstydzą i jej nie po­kazują in­nym, in­ni się ją chwalą i nią zwodzą i kuszą. 

W teorii, teoria i praktyka są identyczne. W praktyce - nie są.

Teoria - wy­mięka w praktyce. 

Rac­ja nie zaw­sze leży po stro­nie większości. 

Ak­ceptac­ja - naj­trud­niej­sza, gdyż zna słowo racja.

Rac­ja - po­dpiera się ar­gu­men­ta­mi czasu.

 

Oraz często stosowana przeze mnie w domu:

I niech Ci będzie - Two­ja rac­ja a mój spokój. :)

 

Poza tym:

Teoria mówi, że wszystko co się dzieje, to dzieło przypadku.
Jeszcze in­na, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

 

Komu wierzyć?

 

Ps:

powymądrzałem się przypadkowo, jakby co :)
 

 

 

Oj, ja tak długo tu nie byłam aż zapomniałam jak cudownie bajdurzycie moi kochani... 😁 No po prostu za tym tęskniłam 😁

Link do komentarza
Dnia 29.01.2019 o 22:33, ravhtc napisał:

@Czapi ja zdecydowanie polecam Jure

Jako fan tej marki również ją polecam. W pracy próbuję zniszczyć dwie regenerowane Jury z Allegro i jedno AEG - które było jako OEM na podzespołach Jury robione.

I nie jestem w stanie ich zajechać.

Do nowego domu poszalałem i kupiłem nowy E8.

Tyle, że polityka cenowa Jura Polska jest dla mnie niezrozumiała.

I tu porada dla kupujących - ja kupiłem w Niemieckim sklepie internetowym gdzie dostałem E8 za cenę E6.

 

Link do komentarza
8 minut temu, Szwajcar napisał:

Jako fan tej marki również ją polecam. W pracy próbuję zniszczyć dwie regenerowane Jury z Allegro i jedno AEG - które było jako OEM na podzespołach Jury robione.

I nie jestem w stanie ich zajechać.

Do nowego domu poszalałem i kupiłem nowy E8.

Tyle, że polityka cenowa Jura Polska jest dla mnie niezrozumiała.

I tu porada dla kupujących - ja kupiłem w Niemieckim sklepie internetowym gdzie dostałem E8 za cenę E6.

 

Tak, eksploatacja tez nie wypada tanio..filtry, płyny do czyszczenia sporo kosztują....

Link do komentarza
2 minuty temu, Czapi napisał:

Tak, eksploatacja tez nie wypada tanio..filtry, płyny do czyszczenia sporo kosztują....

Nowa gwarancyjna Jura - rzeczywiście - środki są dość drogie.

Ale filtr mam odwróconej osmozy z mineralizatorem i dedykowanego w ekspresie nie stosuję.

Do 3 ekspresów - używek kupiłem chyba z 3 lub 4 lata temu tabletki + płyn odkamieniający. Też na Allegro - wielkie butelki.

Tabletek zostało mi jeszcze chyba z pół pojemnika, a płynu do odkamienienia ledwo co zużyłem, bo odkamieniam co 3 zgłoszenie.

Ze względu na to, że leję wodę z filtra i widzę, że na żadnym czajniku kamienia nie mam.

Link do komentarza
3 minuty temu, Szwajcar napisał:

Nowa gwarancyjna Jura - rzeczywiście - środki są dość drogie.

Ale filtr mam odwróconej osmozy z mineralizatorem i dedykowanego w ekspresie nie stosuję.

Do 3 ekspresów - używek kupiłem chyba z 3 lub 4 lata temu tabletki + płyn odkamieniający. Też na Allegro - wielkie butelki.

Tabletek zostało mi jeszcze chyba z pół pojemnika, a płynu do odkamienienia ledwo co zużyłem, bo odkamieniam co 3 zgłoszenie.

Ze względu na to, że leję wodę z filtra i widzę, że na żadnym czajniku kamienia nie mam.

To prawda, filtry można ominąć stosując filtrowaną wodę. A chemia faktycznie starcza na długo, nie odkamieniam bo stosuję filtry, tabletki czyszczące stosuję kiedy o to poprosi, a pudełko nadal pełne, jedynie co to sumiennie czyszczę płynem system mleczny, ale też nie codziennie (a butla duża). tak więc jest to spory wydatek ale na długo starcza.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...
Dnia 11.08.2019 o 20:11, KrysiaModnisia napisał:

Musisz się po prostu dobrze zastanowić, jaki ekspres ciśnieniowy do kawy chcesz mieć, jakie powinien spełniać warunki, jakie mieć bajery i zalety. Potem poszukaj jakiś artykuł pod frazę ekspresy ciśnieniowe ranking czy coś w tym stylu. Następnie zastanów się, jakiej firmy ekspres będzie dla Ciebie najlepszy.

Fakt. najważniejsze to wiedzieć czego się chce. Jaką kawę pijesz? Tylko czarną czy może latte? Ja piję tylczo czarną. Od 12 lat mam w domu Saeco Talea Ring. Działa bez problemów. Oczywiście zmiany filrtów do wody, odkamienianie itp robię we własnym zakresie. Drugi ekspres mam w firmie. Też Saeco. Orócz czwy czarnej ma kilka bajerów. Ja nie używam, ale pracownicy i goście tak. Ponieważ mam większe przeroby, to jest dzierżawiony (odpada serwis, zakup kawy - jest w pakiecie wynajmu). 

Link do komentarza
14 godzin temu, BartL napisał:

Fakt. najważniejsze to wiedzieć czego się chce. Jaką kawę pijesz? Tylko czarną czy może latte? Ja piję tylczo czarną. Od 12 lat mam w domu Saeco Talea Ring. Działa bez problemów. Oczywiście zmiany filrtów do wody, odkamienianie itp robię we własnym zakresie. Drugi ekspres mam w firmie. Też Saeco. Orócz czwy czarnej ma kilka bajerów. Ja nie używam, ale pracownicy i goście tak. Ponieważ mam większe przeroby, to jest dzierżawiony (odpada serwis, zakup kawy - jest w pakiecie wynajmu).

Zmuszona do siedzenia w domu w czasie pandemii już zakupiłam ekspres.Padło na Melitta Caffeo Solo & Perfect Milk.Jestem zadowolona :-) Choć teraz w pracy mamy nowy ekspres Dr Cofee i kawa z niego smakuje mi jeszcze lepiej , dobrze że juz wróciłam do pracy:-)

Link do komentarza
Dnia 29.01.2019 o 20:21, demo napisał:

A mnie coś się stało i po kawie boli mnie wątroba. Znajomy bioenergoterapeuta (czy jakoś tak), cały czas mi powtarzał żebym nie pił kawy bo jest szkodliwa i strasznie zamula organizm.:/

 

Moja dietetyk twierdzi że czarna kawa bez żadnych dodatków typu cukier, mleko czy bita śmietana jest mega zdrowa.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...