Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pedronx

Wykorzystanie działki- Zagadnienia prawne

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Do kogo zgłosić się po poradę (geodeta, urząd gminy, architekt...) w sprawie najlepszesgo wykorzystania posiadanej działki pod kątem przepisów.

Jestem współwłaścicielem 1000m2 działki na której stoi dom mojej ciotki. Zastanawiam się czy lepiej podzielić i się budować, czy najpierw budować, potem podzielić, czy może zburzyć i budować bliźniaka...

Chciałbym aby jakiś specjalista udzielił mi wiarygodnej informacji na podstawie której chcieałby wykonać kolejne formalne kroki, jednak nie wiem kto się takimi rzeczami zajmuje i ile taka porada może kosztować.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Proponuję udać się do Gminy po wyrys i wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (jeżeli takowy obowiazuje). Z wyrysu dowiesz się w jakich terenach leży Twoja działka, a na podstawie tego z wypisu wyczytasz co możesz na niej robić, jaki dom postawić, no i czy możesz ją podzielić. U mnie w gminie np. nie było by takiej możliwości, bo wg MPZP nowowydzielana działka musi mieć min. 1000 m2, a Twoja dokładnie tyle ma, ale w każdej gminie jest inaczej. Koszt takiego wypisu i wyrysu to u mnie 70 zł i czas oczekiwania ok 3 dni. Zresztą to i tak Ci będzie potrzebne do projektu gdybyś się zdecydował budować.
Jeżeli w gminie nie obowiązuje MPZP to występujesz o warunki zabudowy, dowiesz się tego samego.
W Twoim przypadku wydaje mi się najbardziej prawdopodobne postawienie bliźniaka.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź.
Czy coś zmieniło się w temacie warunków zabudowy. Czy dalej się na to czeka min 3 miesiące. Czy żeby je uzyskać muszę złożyć mapkę ze swoją propozycją zabudowy. Coś tam też miało się uprościć w sposobie załatwiania i uzyskiwania pozwoleń.
Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ta z przykładu @uroboros'a nie za bardzo jako zbiorcza przepompownia dla całego domu.
   Ale taka już jak najbardziej Ten model oprócz odporności na wysoką temperaturę (90-100oC) ścieków ma np. 70l zbiornik na ścieki i  3 przyłącza 110. Albo np. taki z 100l zbiornikiem i możliwością umieszczenia go po za domem. A to oferta tylko jednego z dostawców.
  • Dzień dobry:)
   Mam wielką prośbę do wszystkich forumowiczów. Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam ankietę na temat różnych systemów wznoszenia ścian. Udział w ankiecie jest anonimowy i ma na celu poznanie stanu wiedzy na temat prefabrykatów. Wyniki badania posłużą do napisania pracy inżynierskiej na PK.
   https://goo.gl/forms/ZGYA7AdRA6GxPLqO2
  • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
  • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
  • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
 • Popularne tematy

×