Skocz do zawartości

Wykorzystanie działki- Zagadnienia prawne


pedronx

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Do kogo zgłosić się po poradę (geodeta, urząd gminy, architekt...) w sprawie najlepszesgo wykorzystania posiadanej działki pod kątem przepisów.

Jestem współwłaścicielem 1000m2 działki na której stoi dom mojej ciotki. Zastanawiam się czy lepiej podzielić i się budować, czy najpierw budować, potem podzielić, czy może zburzyć i budować bliźniaka...

Chciałbym aby jakiś specjalista udzielił mi wiarygodnej informacji na podstawie której chcieałby wykonać kolejne formalne kroki, jednak nie wiem kto się takimi rzeczami zajmuje i ile taka porada może kosztować.

Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Witam.
Proponuję udać się do Gminy po wyrys i wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (jeżeli takowy obowiazuje). Z wyrysu dowiesz się w jakich terenach leży Twoja działka, a na podstawie tego z wypisu wyczytasz co możesz na niej robić, jaki dom postawić, no i czy możesz ją podzielić. U mnie w gminie np. nie było by takiej możliwości, bo wg MPZP nowowydzielana działka musi mieć min. 1000 m2, a Twoja dokładnie tyle ma, ale w każdej gminie jest inaczej. Koszt takiego wypisu i wyrysu to u mnie 70 zł i czas oczekiwania ok 3 dni. Zresztą to i tak Ci będzie potrzebne do projektu gdybyś się zdecydował budować.
Jeżeli w gminie nie obowiązuje MPZP to występujesz o warunki zabudowy, dowiesz się tego samego.
W Twoim przypadku wydaje mi się najbardziej prawdopodobne postawienie bliźniaka.
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...