Skocz do zawartości

Izolacja kamiennego fundamentu


Recommended Posts

Witam!

Jak to w końcu jest z izolowaniem fundamentu? Fundament z kamienia bez izolacji poziomej. Wilgoć mam przy podłodze czyli w miejscu gdzie styka się ocieplona ściana z gołym kamiennym fundamentem. Z tego co wyczytałem z powodu różnicy temperatury ściany i fundamentu wykrapla się woda. Chcę ocieplić fundament (tę 0,5m część wystającą nad ziemią) tylko dalej nie wiem co z częścią podziemną. Zabezpieczyć dysperbitem? Ponoć to herezja... Dać folię kubełkową?
Widziałem jak ktoś smarował fundament dysperbitem i na to kubełkowa....

Proszę o pomoc...
pozdrawiam
Tomek
Link do komentarza
Tak sobie wczoraj, wieczorkiem, po przeczytaniu setek postów na tematy izolacji fundamentów pomyślałem, że mamy XXI wiek, rakiety, satelity, ludzie na księżycu dawno już byli to chcą marsa okupować a dalej nie doszli do porozumienia w kwestii po co w końcu ta folia kubełkowa i którą ją stroną i czy pod nią mazidło czy nie.... Mi to wygląda tak, że ktoś coś wymyśli, drugi to wyprodukuje a trzeci sprzeda wierząc w kreatywność kupującego, który jakieś zastosowanie dla tego znajdzie... icon_wink.gif
Takie refleksje....... A pleśń dalej wychodzi...

Dom częściowo podpiwniczony, w piwnicy w miarę sucho. Mury w piwnicy z cegły i ciągną wodę opadową. Tu się nie ma co zastanawiać - trzeba dać izolację pionową przeciw wilgoci i ocieplić. Ale czy nie zaszkodzę sobie dając dysperbit na kamień?
I jeszcze jedno - kamień strasznie nierówny. Otynkować i dopiero styropian czy więcej kleju i bezpośrednio styropian na kamienie? Pierwsza opcja przeciągnie roboty w czasie a to niestety u sąsiada ogród muszę zdemolować bo dom w granicy....A facet ma fioła na punkcie swoich roślin....

I jeszcze jedno, żeby nowego tematu nie zakładać, coś mam z wentylacją kiepsko. Komin ma jakieś 9m wys. i do jednego kanału jest wybity otwór w piwnicy (czy jest potrzebny?) i kratka w kuchni. I ta w kuchni coś słabo ciągnie. czy jest to spowodowane dodatkowym otworem w piwnicy? Obok jest jeszcze jeden niewykorzystany kanał ale chcę go wykorzystać na poddaszu w łazience.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie....
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...