Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wujek666

jak długo czekać z wykończeniem świeżego mieszkania?

Recommended Posts

Witam. W połowie listopada spodziewam sie otrzymac klucze do mieszkania w nowo wybudowanym budynku. Mieszkanie bedzie w stanie deweloperskim. Podpisanie aktu notarialnego koncowego zaplanowane jest na styczen. Teoretycznie od momentu przekazania kluczy mógłbym rozpocząć prace wykończeniowe. Aczkolwiek, spotkałem sie z opiniami, że w nowych mieszkaniach, lepiej zaczekać miesiąc lub 2, żeby mieszkanie mogło przeschąć. A nawet ze względu na okres zimowy, w tym czasie również je ogrzewać. Zwracam się z pytaniem, czy rzeczywiście trzeba czekać,a jeśli tak, to jak długo? Dziękuje

Według mnie najważniejsza jest wiedza kiedy wykonano tynki i wylewki, bo one generują wilgoć.

Ja czekałam z układaniem płytek około miesiąca, natomiast na układanie parkietów trzy miesiące, aż wilgotność zmniejszyła się do akceptowalnego poziomu ok. 20%.

Oczywiście grzanie i wietrzenie obowiązkowe.

To zależy kiedy dom był budowany, tynkowany wewnątrz. Jeśli w pomieszczeniach wilgotność nie przekracza 60% to można uznać, że pomieszczenia dostatecznie wyschły. Natomiast przy kładzeniu drewnianych podłóg trzeba sprawdzić wilgotność podłoża przy betonowym podkładzie nie powinna być większa niż 3,5 %. Oczywiście pomieszczenia trzeba ogrzewać, aby nie dopuścić do wtórnego zawilgocenia i ewentualnie przyspieszyć wysychanie zapewniając jednocześnie dobrą wentylację.

Cytat

Witam. W połowie listopada spodziewam sie otrzymac klucze do mieszkania w nowo wybudowanym budynku. Mieszkanie bedzie w stanie deweloperskim. Podpisanie aktu notarialnego koncowego zaplanowane jest na styczen. Teoretycznie od momentu przekazania kluczy mógłbym rozpocząć prace wykończeniowe. Aczkolwiek, spotkałem sie z opiniami, że w nowych mieszkaniach, lepiej zaczekać miesiąc lub 2, żeby mieszkanie mogło przeschąć. A nawet ze względu na okres zimowy, w tym czasie również je ogrzewać. Zwracam się z pytaniem, czy rzeczywiście trzeba czekać,a jeśli tak, to jak długo? Dziękuje

Jeżeli chodzi o farby to ok 90 dni na surowych tynkach, inaczej duże prawdopodobieństwo, że będzie farba odłazić i inne cyrki.

Pozdrawiam
Adam

Cytat

Jeżeli chodzi o farby to ok 90 dni na surowych tynkach, inaczej duże prawdopodobieństwo, że będzie farba odłazić i inne cyrki.

Pozdrawiam
Adam

Dziekuje Tobie i innym za informacje

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Po co tyle lotnisk?
    • Chyba wtedy gdy tego stropu jest kilka hektarów
    • Gość krzysiek1990
      To prawda, strop żelbetowy to kilka tygodni roboty i praktycznie przerwa na budowie w innych pracach. Zdecydowanie szybszymi technologiami są np. stropy kanałowe. Ale przy domu jednorodzinnym absolutnie wystarczający jest moim strop gęstożebrowy. Technologia bardzo prosta, niewymagająca żadnego ciężkiego sprzętu. Belki stropowe można spokojnie ułożyć w 2-3 osoby (zależy jaka rozpiętość i masa). Pustaki stropowe też trochę ważą - szczególnie jak są ceramiczne, np. z systemu Porotherm... Ale tu również jest to spokojnie do ogarnięcia w 2 osoby. Na szczyt cienka warstwa betonu usztywniającego i poziomującego powierzchnię. Mnie ta technologia przekonuje zdecydowanie bardziej, niż monolity w domach jednorodzinnych.
    • Mnie to nie dotyka ale też dzieje się.Zamierzają przeciąć na pół Konstantynów Łódzki i puścić Kolej Dużych Prędkości przez Łódź. Ma być ogrom wywłaszczeń. Tunel ma być m.in. pod wielkim parkiem "Na Zdrowiu" i Ogrodem Botanicznym co zaburzy stosunki wodne na tym terenie. Poza tym linia ma przejść przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Inny przebieg KDP był już ustalony przez poprzednią ekipę kilka lat temu. Ale "niestety" nie godzi się żeby dobra zmiana korzystała z planów sporządzonych przez nią. Planów wg których kolej bardzo mało ingerowałaby w dotychczasowy porządek. Nowy przebieg ogłoszono kilka dni temu i zrobił się niezły szum. Sama idea budowy KDP jest w porządku ale przebieg wg mnie to tragedia Dodam że KDP ma służyć nowemu lotnisku CPK. Ale łódzkie lotnisko Lublinek nie będzie miało połączenia z koleją. To wg mnie nonsens.
    • słusznie - drzwi. ale przecież osadzenie okna i drzwi jest praktycznie takie samo. i demontaż też. no zgadza się - szybsze obroty i krotszy skok i to pomogło. Jak napiszę, że próbowałem przyspawać te haki do drewnianej ościeżnicy, ale mi  się nie udało - to wiesz, jak tu niektorych ucieszę  no więc jak mi się nie udało, no to wbiłem te benkaisy i już i się udało.   przy okazji, to widziałem wiele ościeżnic metalowych z takimi metalowymi wąsami do zamontowania w ścianie, zabetonowania - zazwyczaj były to jednak takie przyspawane blaszane płaskowniki  - więc jest to tochę pokrewne mocowanie  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...