Skocz do zawartości

zalana ściana z cegieł


sylwia.mazur69

Recommended Posts

Jakiś czas temu wykonałam remont łazienki, okazało się, że usługa nie była zrobiona porządnie.
Doszło do zaniechanego ukrycia usterki instalacji pod wanną, która została całkowicie zabudowana.
Nie widzialam usterki, nie reagowałam, aż zaciek wystąpił na ścianie murowanej kilka metrów od wanny
na przestrzeni wolnej od wszelakich mebli.
Wtedy interweniowałam, żeby znaleźć źródło przecieku. Zdziwienie ogromne nastąpiło, ponieważ była to kanaliza
świeżo wyremontowanej łazienki.
Woda sączyła się od roku. Wykonawca zgodził się po długich pertrakctacjach naprawić szkodę, jednak
problem stanowi potraktowanie ściany murowanej na długości ok 2 m.
Wg mnie zawilgocona część cegieł powinna być zbita do ponownego otynkowania, wg wykonawcy
wystarczy suszenie. Odnoszę wrażenie, że to droga na skróty i na krótką metę.
Pod wanną nie ma cyrkulacji powietrza, żeby osuszyć ścianę. Zalanie widoczne jest aż za szafą w przedpokoju.
Doszło do systematycznego zalewania przez rok czasu, więc trudno mi uwierzyć, żeby suszenie było adekwatnym wyjściem z sytuacji.
Nie chcę, żeby moja nieznajomośc tematu była ponownie wykorzystana na moją niekorzyść.
Wykonawca został zobligowany do naprawy szkód na swój koszt, więc podejrzewam, że stara się zminimalizować
koszty usunięcia usetrki oraz jej konsekwencji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...