Skocz do zawartości

Odległość komina od mojego budynku.


Recommended Posts

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jakie są parametry odnośnie:
Po zlikidowanej kolei pozostawiono wagon. Jest on prywatą własnością, a teren na którym stoi jest gminny.
Sąsiedztwo to jest dla mnie bardzo uciążliwe. Właściciel wagonu rozpala w piecyku trocinami i spala wszystkie swoje śmieci wraz z plastikami. Komin od jego piecyka jest zainstalowany poniżej moich okien i cały dym wlatuje mi do mieszkania. bardzo mi to przeszkadza, strasznie czuc czad w domu.

Drugą dręczącą mnie sprawą jest wkopanie przy samym wagonie zbiornika na nieczystosci. Czy jest to zgodne z obowiązującymi normami. Zakładając ekoszambo mialem do spelnienia szereg norm prawnych, a dzierzawca zza miedzy wkopał sobie pojemnik po oleju opałowym i po sprawie.

Te sprawy nie dają mi spokoju. Dodam, że ten wagon stoi w odległości 2m od mojej działki i 8m od mojego budynku.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Wagon nie jest budynkiem ani budowlą i nie mają tu zastosowania przepisy prawa budowlanego. Ewentualne skargi można wnosić do organów porządkowych działających na terenie gminy.


Odpowiedź redakcji wyraźnie pokazuje, że gąszcz polskich przepisów jest tak splatany, iż nic nie widać icon_smile.gif Wagon budowlą pewnie nie jest, ale... ten zbiornik na nieczystości już pod jakieś zwykłe przepisy podlega icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...