Skocz do zawartości

Czy stryropian może pozostać nieprzykryty klejem na zimę?


lois22

Recommended Posts

Cytat

Witam,
Mam problem i nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy można pozostawić niezabezpieczony styropian na zimę. Postanowiliśmy sami ocieplić budynek styropianem 2x8cm ale zastała nas zima icon_sad.gif i co teraz?




Witam, z tego co sie sam orientowalem to styropian musi byc zaciagniety conamniej siatka i klejem ma raz. Jezeli zostawisz go na Zime na parstwe matki natury to straci on wszystkie swoje wlasciwosci cieplne i za duzo nie da. Lepiej bedzie jak sie zepniesz i wyczaisz kilka cieplejszych dni i wtopisz siatke, masz duzo do stracena. ja rowniez sam ocieplalem dom, ale robilem to we wrzesniui udalo sie. Zycze powodzenia.
POzdr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
Mam problem i nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy można pozostawić niezabezpieczony styropian na zimę. Postanowiliśmy sami ocieplić budynek styropianem 2x8cm ale zastała nas zima icon_sad.gif i co teraz?



Wydaje mi się, że największym niebezpieczeństwem są promieniowanie UV. Płyty nieosłonięte żółkną i pylą się. W twojej sytuacji powinno pomóc owinięcie płyt czarną folią stretch.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Zostawiłem kiedyś jedną płytę na ścianie na całą zimę, żeby zobaczyć co się stanie. Około 1mm zniknęło, dodatkowo ok. 2mm zamieniło się w żółty pyłek, który można było sciągnąć przesuwając rękę. Dodam, że styro był wystawiony na uv, deszcz, śnieg i wiatr - od strony zachodniej. Podsumowując 3mm w pół roku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...