Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
NOTO

Licznik wody zimnej - co ile lat wymiana ?

Recommended Posts

Witam,
Co ile lat powinien być wymieniany licznik. Kto za to odpowiada ?
Licznik jest w studzieńce na mojej działce.
Dodatkowo chciałbym się zapytać o oznaczenie qn 1,5 m3/h
Dodam że czasami pobieram więcej - nawet 2 m3/h.
I jeszcze jedno ... czy gdy środkowe kółeczko kręci sie w druga stronę (róznica ciśnienia wody) to czy te zmiany przepływu wody w jedną i druga stronę są rejestrowane tzn czy wskazania maleją i rosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodomierze wymagają legalizacji co 5 lat i obowiazek ten spoczywa na dostawcy wody chyba, że umowa przewiduje inne warunki. Na wodomierzu podawana jest nominalna wartość przepływu wody, przy którym uzyskiwana jest wymagana dokładność wskazań. Przy innych wartościach przepływu odchylenia od rzeczywistego poboru wody mogą być większe. Z opisu wynika, że do instalacji podłaczone jest inne źródło wody powodujace wtłaczanie jej do wodociągu. Jest to niedopuszcalne, gdyz wida wodociągowa podłega stałej kontroli sanitarnej i przypadku niekontrolowanego zasilania może dojś do skażenia całej sieci. Dlatego istnieje bezwzgledny zakaz podłącznia lokalnych ujęć wody do tej samej instalacji wodociągowej zasilanej z sieci bez dodatkowych zabezpieczeń uniemożliwiających wsteczny przepływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z opisu wynika, że do instalacji podłaczone jest inne źródło wody powodujace wtłaczanie jej do wodociągu. Jest to niedopuszcalne, gdyz wida wodociągowa podłega stałej kontroli sanitarnej i przypadku niekontrolowanego zasilania może dojś do skażenia całej sieci. Dlatego istnieje bezwzgledny zakaz podłącznia lokalnych  ujęć wody do tej samej instalacji wodociągowej zasilanej z sieci bez dodatkowych zabezpieczeń uniemożliwiających wsteczny przepływ.


Nie ma żadnych własnych ujęć wody .... ale mam podłaczony sytema automatycznego nawadniania. Myślę, że ma spora objetość i pewnie jakieś dziury ... stąd te powaracające do sieci litry wody ... tylko kilka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coraz więcej firm dostarczających wodę wymaga zamontowania zaworów antyskażeniowych za wodomierzem - wtedy nic się nie cofa do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...