Skocz do zawartości

Pompa ciepła - eksploatacja i konserwacja


Recommended Posts

kolejna generacje klientow w Polsce powstrzyma na pewno koszt ich wykonania, serwisowania, niekompetencja wykonawcow i niesamowicie niewspolmierny stosunek kosztow instalacji w stosunku do czasu zwrotu nakladow w porownaniu z powiedzmy kotlem kondensacyjnym. Po 20 latach szanowni panstwo to nalezy taka pompe wymienic na nmowa, gdzie amortyzacja i spodziewane oszczednosci. Nie wspomne o kosztach serwisowania wadliwego sprzetu. Chociaz zaczac nalezaloby od samych kosztow pompy, urzadzenia tak beznadziejnie prostego i zarazem tak beznadziejnie drogiego... Czy za sama nazwe \\\"Pompa Ciepla\\\" nalezy zaplacic 15.000 zl, bo nikt mi nie wmowi, ze koszty jej produkcji i dystrybucji przekraczaja 5.000zl? I jeszcze jedno, niech redakcja da sobie spokoj z pieciokrotnym wpisywaniem kodu z obrazka, wezcie ludzie wykalibrujcie sobie ten komputer, to jest naprawde nudne, zeby po 5 razy wpisywac poprawnie naniesiony tekst.
Link do komentarza
Niegrzecznie odpowiem, że aby tak napisać to trzeba mieć elementarna znajomość tematu – dotyczy wypowiedzi gościa „uha”.

Bo wychodzi z tego, że wszyscy mają dostęp do gazu, tzn. przyłącze w działce. Napisz mi mądralo kiedy mi się zwróci instalacja kotła powiedzmy kondensacyjnego, kiedy najbliższa rura z gazem jest w odległości 7km.

Również możesz wyliczyć opłacalność instalacji w oparciu o gaz z butli i obliczyć w stosunku do tego amortyzację pompy ciepła.

Po 20 latach wymiana pompy ciepła? A po co, przecież to nie kocił kondensacyjny.
Jeśli coś będzie wymagało wymiany, to koszt najdroższego elementu pompy ciepła tj. sprężarka kosztuje z robocizną od 3.000 do 5.000zł.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...