Skocz do zawartości

Pokój po remoncie a wilgoć


Recommended Posts

Witam,
W zeszłym roku robilem remont pokoju. Było to zrobione kompleksowo:) wraz z nową wylewką i izolacją podłoża.
Dodam ze pokoj jest podpiwniczony. Zamontowane jest okno plastikowe. od pewnego czasu gdy obok pojawila się lazienka pojawił się problem z dziwnym zapachem. Na tyłach szaf pojawił się delikatny nalot pleśni. dodam ze pokoj wykonany jest z nidy. wiec postanowilem ze zrobie wywietrznik...tylko pytanie gdzie? czy moze jakies inne rozwiązanie zastosować?
Link do komentarza
Z opisu wynika, że pomieszczenia wymagają usprawnienia wentylacji (czy w ogóle jest?), a więc zapewnienia dopływu i odpływu powietrza - nawiewniki okienne i kanał wentylacyjny lub mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewnej. Trzeba też sprawdzić, czy wilgoć nie przenika z łazienki np. na skutek braku izolacji przeciwwilgociowej na ścianach przy brodziku, wannie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
W zeszłym roku robilem remont pokoju. Było to zrobione kompleksowo:) wraz z nową wylewką i izolacją podłoża.
Dodam ze pokoj jest podpiwniczony. Zamontowane jest okno plastikowe. od pewnego czasu gdy obok pojawila się lazienka pojawił się problem z dziwnym zapachem. Na tyłach szaf pojawił się delikatny nalot pleśni. dodam ze pokoj wykonany jest z nidy. wiec postanowilem ze zrobie wywietrznik...tylko pytanie gdzie? czy moze jakies inne rozwiązanie zastosować?



Czyli ściana dzieląca łazienkę z pokojem jest ze stelaża i płyt g/k

Może nie ma folii wewnątrz ściany
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A gdzie mario napisał, że ściana jest z płyt G/K na stelażu? Czy to, że jak pisze mario:
"dodam ze pokoj wykonany jest z nidy"
to znaczy że z płyt G/K?
Ja pomyślałem, że na ścianach jest gładź...
Czy podczas wykonywania wylewki zrobiłeś na stropie piwnicy izolację termiczną (twardy styropian), czy tylko izolację w postaci folii?
Jak izolowana jest ściana zewnętrzna i fundament? Może powstał mostek termiczny na styku ściany, fundamentu i stropu, właśnie za szafą?
Jak piszesz, remontowałeś "kompleksowo" - wymieniłeś również okna, to te wszystkie elementy razem wzięte powodują zagrzybienie pokoju icon_sad.gif
-brak wentylacji (nawiew i odprowadzenie powietrza),musisz koniecznie zrobić kratkę wentylacyjną i pilnować wietrzenia pokoju(mikroszczeliny w oknie mogą nie wystarczyć jako droga nawiewu świeżego powietrza)
-brak cyrkulacji powietrza za szafami (powinieneś pomyśleć o zmianie ustawienia mebli, tak, aby szafy nie stała przy zewnętrznej ścianie)
-zimna ściana (sprawdzić - nie teraz, a w sezonie budowlanym - stan izolacji poziomej i izolacji ściany zewnętrznej))
-wilgoć z łazienki (brak DOBREJ wentylacji w łazience - otwory nawiewowe w drzwiach, wydłuż czas pracy wentylatora)
Wbrew pozorom unikanie wietrzenia i wpuszczania zimnego powietrza do mieszkania nie prowadzi do oszczędności na kosztach ogrzewania pomieszczenia, a nawet przeciwnie. Nagrzanie suchszego powietrza, nawet tego zimniejszego wymaga mniej energii, niż utrzymanie w tej samej temperaturze powietrza nasyconego parą wodną. No i pilnowanie odpowiedniego wietrzenia zapobiega powstawaniu innych dolegliwości - pleśni.
Link do komentarza
Cytat

A gdzie mario napisał, że ściana jest z płyt G/K na stelażu? Czy to, że jak pisze mario:
"dodam ze pokoj wykonany jest z nidy"
to znaczy że z płyt G/K?
Ja pomyślałem, że na ścianach jest gładź...
Czy podczas wykonywania wylewki zrobiłeś na stropie piwnicy izolację termiczną (twardy styropian), czy tylko izolację w postaci folii?
Jak izolowana jest ściana zewnętrzna i fundament? Może powstał mostek termiczny na styku ściany, fundamentu i stropu, właśnie za szafą?
Jak piszesz, remontowałeś "kompleksowo" - wymieniłeś również okna, to te wszystkie elementy razem wzięte powodują zagrzybienie pokoju icon_sad.gif
-brak wentylacji (nawiew i odprowadzenie powietrza),musisz koniecznie zrobić kratkę wentylacyjną i pilnować wietrzenia pokoju(mikroszczeliny w oknie mogą nie wystarczyć jako droga nawiewu świeżego powietrza)
-brak cyrkulacji powietrza za szafami (powinieneś pomyśleć o zmianie ustawienia mebli, tak, aby szafy nie stała przy zewnętrznej ścianie)
-zimna ściana (sprawdzić - nie teraz, a w sezonie budowlanym - stan izolacji poziomej i izolacji ściany zewnętrznej))
-wilgoć z łazienki (brak DOBREJ wentylacji w łazience - otwory nawiewowe w drzwiach, wydłuż czas pracy wentylatora)
Wbrew pozorom unikanie wietrzenia i wpuszczania zimnego powietrza do mieszkania nie prowadzi do oszczędności na kosztach ogrzewania pomieszczenia, a nawet przeciwnie. Nagrzanie suchszego powietrza, nawet tego zimniejszego wymaga mniej energii, niż utrzymanie w tej samej temperaturze powietrza nasyconego parą wodną. No i pilnowanie odpowiedniego wietrzenia zapobiega powstawaniu innych dolegliwości - pleśni.




Ja nie wiem kto tam kogo gładzi w tym pokoju ,ale z postu wynika że dokonano przebudowy mieszkania ,oraz wykonano dodatkowo łazienkę lub ją przeniesiono w inne miejsce . icon_smile.gif

Cytat

od pewnego czasu gdy obok pojawila się lazienka pojawił się problem z dziwnym zapachem.



Czyli kto co lub kogo tak gładził w tym pokoju że z tego gładzenia pojawiła się łazienka obok icon_lol.gif

Cytat

dodam ze pokój wykonany jest z nidy.



Da się wybudować ściany z samej gładzi ale to pracochłonne .
Nida - http://pl.wikipedia.org/wiki/Nida_(rzeka)


Może nie ja mam rację ale "wykonać pokój " mi się kojarzy to z suchą zabudową g/k Nida teraz- czy mario1987 się jeszcze odezwie . icon_confused.gif:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...