Skocz do zawartości

Pomoc w decyzji


Recommended Posts

Witam,
Razem z żoną marzymy o tym by mieć swój własny dom.
Mamy dwie działki budowlane i na jednej z nich chcielibyśmy postawić dom.
Jednak musimy zdobyć środki finansowe na ten cel.

Proszę o poradę: czy lepiej sprzedać jedną z działek aby je zdobyć czy zaciągnąć kredyt?

Z moich przemyśleń: jeśli weźmiemy kredyt to w przyszłości cena działki pójdzie w górę i dzięki temu (jeśli zajdzie potrzeba) spłacimy po jej sprzedaży kredyt i jeszcze zostanie... Czy moje podejście jest słuszne?
Byłbym wdzięczny za wszelkie rady!!!
NiA
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Razem z żoną marzymy o tym by mieć swój własny dom.
Mamy dwie działki budowlane i na jednej z nich chcielibyśmy postawić dom.
Jednak musimy zdobyć środki finansowe na ten cel.

Proszę o poradę: czy lepiej sprzedać jedną z działek aby je zdobyć czy zaciągnąć kredyt?

Z moich przemyśleń: jeśli weźmiemy kredyt to w przyszłości cena działki pójdzie w górę i dzięki temu (jeśli zajdzie potrzeba) spłacimy po jej sprzedaży kredyt i jeszcze zostanie... Czy moje podejście jest słuszne?
Byłbym wdzięczny za wszelkie rady!!!
NiA


jak masz dwie działki to to do jednej sie nie przyznawaj wez kredyt a jak przyjdzie gorszy czas to działke spzedasz i kredyt podpłacisz
tylko pamietaj jak potrzebujesz 300tys to bierz 400tys bo jak wezmiesz za mało to wpadniesz w pułake kredytową
Link do komentarza
Myślę, że chodzi o to, że jak weźmie mniejszy kredyt, a pieniążków mu zabraknie to będzie miał problem bo nie da rady dobrać pieniędzy (żaden bank raczej nie da mu drugiego kredytu). Tyle, że nie każdemu wychodzi zdolność kredytowa rzędu 400 000. Ale jak wychodzi to faktycznie lepiej wziąć więcej niżby miało zabraknąć.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...