Skocz do zawartości

Cena pomiaró elektrycznych


koleslav

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś wie ile trzeba zapłacić za pomiary elektryczne ?

Elektryk z którym rozmawiałem powiedział że pomiary trzeba zrobić dwa razy.
1.Za pierwszym razem gdy chcemy podłączyć domek do skrzynki ZE należy wykonać pomiary rezystancji izolacji kabla który łączy moją rozdzielnię z skrzynką ZE i uziemienia w mojej skrzynce. Na podstawie tego protokołu można podać napięcie.

2.Następny etap to wykonanie pomiarów gniazdek i różnicówek w domku.( I te protokoły potrzebne mi będą do odebrania i zakończenia budowy)

Z góry dzięki za informacje.

Link do komentarza
no niestety jak sie ma prąd budowlany to niestety ale trzeba płacić na ogół takie pomiary zamykają sie kwota do 500zł ale to co region to inaczej ,przedewszytkim potrzebujesz pomiar przed przyłaczenim do ZE ,bo bez tego ani rusz a to powinno być po stronie elektryka który to montował
natomiast skutecznosć zerowania oraz pętle zwarciowe to juz powinieneś mieć tylko dla isebie wrazie jakis ubezpieczeń czy innych rzeczy które bedzie trzeba udokumentować ale przedewszytkim dla siebie zebyś wiedział czy najpierw wyłaczy bezpiecznik czy spali sie przewód i czy nigdzie nikt sie nie pomylił w uziemieniu bo tu o nic wiecej nie chodzi jak tylko o bezpieczeństwo
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...