Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kominek - dym z kratek nawiewnych


Recommended Posts

Czy orientuje się ktoś, czy pojawienie się białego dymu z kratek wywiewnych (z tych z których ma się wydobywać tylko ciepłe powietrze do ogrzewania pomieszczenia) kominka to normalna sprawa? Posiadam nowy kominek (Spartherm), w którym tak naprawdę palę na razie sporadycznie i to wilgotnym drewnem, gdyż nie mam innego.
Pewnego wieczoru wrzuciłem do niego spory kawałek papieru w postaci kartonu, wywołało to duży płomień i temperaturę, a z w/w kratek zaczął wydobywać się biały dym. W domu, a szczególnie na poddaszu zgromadziła się go duża ilość wraz z brzydkim zapachem.
Zakomunikowałem to wykonawcy, który stwierdził, że jeżeli to biały dym, to wypalają się jakieś farby etc. , i że sytuacje takie mają miejsce podczas osiągania wysokiej temperatury przez kominek, szczególnie w początkowym okresie użytkowania.
Czy ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przetłumaczę na polski: kominek powinien być po zdudowaniu porządnie przepalony, żeby sprawdzić jakość wykonania, wtedy powinno się to wypalić i przy kolejnych paleniach już nie dymić (a w zasadzie to wogole nie powinno się dymić). Pośmierdzi jeszcze trochę. Najlepsza metoda to wypalić w kominku np. kartony od mebli..... Ja tak paliłem ze dwie godziny i przyniosło rezultat. Smród był duży, ale grzałem i wietrzyłem jednocześnie i jakoś wywiało.....
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy orientuje się ktoś, czy pojawienie się białego dymu z kratek wywiewnych (z tych z których ma się wydobywać tylko ciepłe powietrze do ogrzewania pomieszczenia) kominka to normalna sprawa? Posiadam nowy kominek (Spartherm),....Przekazaliśmy problem do firmy Spartherm.
Redakcja BD
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...
Pomimo upływu czasu pragnę zameldować, że natychmiast skontaktował się ze mną, dzięki uprzejmości redakcji BD przedstawiciel producenta i wyjaśnił przyczynę. Zasugerował, aby porządnie przepalić kominek brykietem (ok. 2 opakowań). Będę testował jesienią. :idea: :idea: :idea:
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • a tu akurat pozytywne zakończenie takiej sprawy, więc można
  • Gość Agent
   Gdzie jest zapis o tym że może wezwać policje ? Mój sąsiad ma samowole którą użytkuje i nic mu nadzór nie może zrobić. Nawet jest sądowny nakaz rozbiórki podtrzymany....
  • Zarówno wieszaki jak i kątowniki wydają się dobrym rozwiązaniem. Tylko cały czas martwi  mnie to ze przy wieszakach muszę zrobić min. 2 otwory na stronę L+P czyli 8 na Belkę  Kątownik wymaga 1 otworu na stronę czyli 4 na belkę Natomiast szpilka tylko 2 otwory na Belkę. Przy 15 belkach to przy szpilkach tylko 30 otworów a przy Wieszakach 120.    przy 120 otworach prawdopodobieństwo ze któryś wypadnie na zbrojeniu jest dosyć spore dodatkowo szpilkę wiercę centralnie w środku wieńca kątowniki tez. Przy wieszakach wypadało by zrobić to w otworach najdalej od siebie odsuniętych. Duże prawdopodobieństwo pęknięcia wieńca. Tak mi się wydaje. 
  • OK. Ściana z cegły, bloczków - ma mniejszą sztywność wewnętrzną, pod ciężarem z góry działa plastycznie, siada równomiernie, a część naprężeń - różnych - przejmuje zaprawa, reagując elastycznie. Dzięki temu taki mur (oczywiście odpowiedniej grubości konstrukcyjnej - dla cegły 24, 38 cm) - nie pęka, jeśli ma stabilny fundament, a nawet jeśli pęknie, często nie oznacza niebezpieczeństwa.   Natomiast mur betonowy o malej grubości, nawet mając większą wytrzymałość i sztywność na siły z gory, ma z kolei stosunkowo małą wytrzymalość na zginanie, co może skutkować łatwo jego pęknięciem. W płycie niezbrojonej nie ma takich plastycznych "fug" mogących przejąć naprężenia - beton ma mniejsze tolerancje w tym zakresie, niż zaprawa wapienna, lub cement wap., a nawet sytem murowania na cemencie. Jeśli pęknięcie jest poziome, no to może się to trzymać na zasadzie klockow polożonych na sobie, jeśli ukośne w poprzek szerokości takiej ścianki - no to taka ścianka się po prostu może zlamać,a przynajmniej łatwo mogą nastąpić przemieszczenia fragmentów ściany. Zbrojenie takiej scianki ma temu przeciwdzialać - tym siłom poprzecznyym i wwyniku pęknięciom , a także rozpadnięciu się płyty betonowej na części w razie peknięć. Jak w płycie stropowej - przy czym pęknięcie juz oznacza poważną wadę.  To nazywam "podzbrojeniem" - termin niefachowy. Jednak zbrojenie takiej ściany w porownaniu do zbrojenia stropu - jest o wiele oszczędniejsze. 
  • Gdzie napisałem że nie wiem nic o takich konstrukcjach? Uważasz, że wieniec w stropie żelbetowym nie jest konieczny? Być może jest jakaś konstrukcja stropu żelbetowego bez wieńca, jednak osobiście nie znam takiego typu stropu, poza szkieletową konstrukcją, płytową (i tak różnie bywa), być może jakiś jeszcze wyjątek - poza regułą - ale to znowu nie dotyczy tematu.    Na pewno taki będzie potrzebny po oparciu przedmiotowego stropu żelbetowego na przedmiotowej ściance 12 cm - może kilka:      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...