Skocz do zawartości

Czy ten projekt przejdzie?


Recommended Posts

Witam.
Jestem na etapie wyboru projektu domu. Bardzo mi się podoba projekt Bella: http://pprojekt.pl/odbicie378-bella,opis.html . I tu pojawia sie problem. Dotyczy on dachu. W planie zagospodarowana mojej gminy jest zapis, że dach ma być wielospadowy. W tym projekcie jest dach dwuspadowy. Czy jest jakaś szansa na otrzymanie pozwolenia na budowę z takim projektem? Czy gdy udam się do gminy to udzielą mi takiej informacji?
Link do komentarza

Byłam w takiej samej sytuacji co Ty jeśli chodzi o dach. Przed kupieniem projektu wystosowałam pismo do gminy (nic na buzię) że chcę postawić dany dom (tu opis parametrów i rysunek dachu dwuspadowego) i poprosiłam o ustosunkowanie się do przedstawionego projektu. Podałam również przykłady domów (z numerami działek) z dachami dwuspadowymi z mojej okolicy. Gmina w tej sytuacji uznała mój dwuspadowy dach za wielospadowy, czyli zgodny z warunkami zabudowy. Wtedy dopiero kupiłam projekt.
Interpretacje dachów są bardzo różne: jedni uznają dach dwuspadowy za wielospadowy a inni już nie w myśl opinii że "wielo" znaczy więcej niż 2 dlatego trzeba zapytać się o to w swojej gminie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...