Skocz do zawartości

Szara woda


Recommended Posts

Cytat

Może i fajne, ale chyba potrzeba do tego więcej zachodu, niż do filtrowamia wody w basenie. Do tego pompa hydroforowa, podwójna instalacja wodna... itd
Jak na razie, rozwiązanie dla snobów - chyba


mirrzo jesteś chyba jedynym praktykiem w tej dziedzinie na forum, a takim ludziom wierzy się bez zastrzeżeń icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość qbek17
Niestety reklama była kiepska i nie zapadła mi w pamięć nazwa tej firmy icon_wink.gif za to ciekawe oferty wyskakują po wpisaniu w googlu tematu odzyskiwania wody deszczowej...
Link do komentarza
Cytat

Powiem szczerze, że poczyniłem coś takiego w roku 1992. Niestety, z braku weny u inwestora sprawa zakończyła się w połowie. Zrobiłem kanalizę z umywalek i wanny do wielkiego zbiornika. Potem to miało spłukiwać kibelki (spłukiwało). Ale, że woda była szara (syf) i niefajnie "pachniała", a nie było środków na jej uzdatnianie, to wszystko upadło.


Pomysł nie był zły, ale wydaje mi się, że o całości zadecydował ten wielki zbiornik. Gdyby woda przebywała tam tylko max. kilkanaście godzin, to przypuszczalnie nie było by problemu tworzenia się flory bakteryjnej, osadów i zapaszku.
Łatwiej było by to zniwelować choćby przez dodawanie jakiegoś środka bakteriobójczego.
Wydaje mi się, że zbiornik o poj. 40L w zupełności by wystarczył.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...