Skocz do zawartości

Pomoc przy aranżacji małej łazienki.


szelest24

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od kilku dni obserwuje to forum i dostrzegłem tu wielu pomysłowych użytkowników. Postanowiłem poprosić o pomoc. Otóż w grudniu planuję rozpocząć generalny remont łazienki. Największym problemem jest wielkość łazienki. Ma ona około 2500*900 (to nie błąd 2,5 metra na 90 centymetrów icon_biggrin.gif ).
Mieści sie ona w starym domu (cegła). Sąsiaduje z nią kuchnia, której nie chcę pomniejszać na korzyść łazienki. Czyli wymiary pozostają bez zmian. Na krótszych ścianach są okno i drzwi. Okna nie chcę zlikwidować więc kabina nie wchodzi w grę. Moim pomysłem dla tej łazienki byłoby:
- wstawienie wanny narożnej pod samo okno,
- umieszczenie sedesiku ze stelażem. (Tu do końca nie jestem pewien jakiej grubości jest ściana z prawej (czy utrzyma, po skuciu, ciężar kompletu. Aktualnie jestem zagranicą i nie jestem w stanie zmierzyć),
- oprócz malego kaloryferka planuję elektryczne ogrzewanie podłogowe,
- chciałby wcisnąć tam jeszcze mały zlewik.
- na lewej ścianie chcę umieścić długie lustro (około 50cm wysokości)
- Kafelki do wysokości około 120cm, reszta farba.
- kolorystyka raczej w barwach szarości z jakimś odważnym akcentem (np. czerwień),
Postaram sie to rozrysować dla większej zrozumiałości. Liczę też na wasze pomysły. Może można jakoś ten plan polepszyć. Może ktoś z Was ma tak malutką łazieneczkę. Te internetowe "Małe łazienki" są o wiele większe i ciężko coś podłapać... Z góry dziękuję za pomysły i wskazówki.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Na początek umywalka. Tak naprawdę wiele teraz zależy od tego jaki wymiar dostanę. Chciałbym by jak najmniej odstawał od ściany. Zobaczymy. W tej koncepcji byłaby to umywalka umieszczona na postumencie z cegieł. Lewa ściana także bylaby wyłożona cegłami (albo połówkami cegieł by nie zabierać miejsca) i wszystko pomalowane tak by wyglądało na bardzo surowe. To zielone na rysunku to mogłaby być półka ze szkła (niekoniecznie zielona). Myślę, że całość byłaby dostatecznie pojemna. Myślę też, że do rozpoczęcia prac cała koncepcja może ulec zmianie:)

6b37496c7a6164e1m.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Kiedy mieszkałem w swoim pierwszym mieszkaniu, które miało 18metrów (to też nie pomyłka) i miałem mikroskopijną łazienkę, w której chciałem umieścić umywalkę (bo nie wyobrażam sobie łazienki, bez umywalki), zamontowałem coś bardzo podobnego do tego:

http://multizakupy.pl/Umywalka_Antado_UMG_...22_x_40_cm.html

Tylko, że to było dobrych kilka lat temu, kiedy malutkie, kanciaste umywalki były jeszcze cholernie drogie. Teraz to już nie problem, bo jak widać, są w bardzo przystępnych cenach. A taka umywalka jest bardzo praktyczna - zawsze to można po ludzku umyć zęby icon_smile.gif

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym raczej z "grzejnika", bo niepotrzebnie zajmiesz przestrzeń na ścianach. Lepiej pozostać przy ogrzewaniu podłogowym - na tak małą łazienkę na pewno wystarczy.
Link do komentarza
tejser - patrzyłem na umywalki tego typu. Jeśli nie znajdę tego co chcę to pozostawiam podobną na wyjście awaryjne. Zależało by mi na umywalce o podobnych rozmiarach lecz bez otworu na baterię. Koniecznie o prostych kształtach. Są takie w sprzedaży ale te, które sa naprawdę ciekawe kosztują ponad 1000... Ale w końcu znajdęicon_razz.gif. A kaloryfer raczej zostawię. Pełni on też funkcje wieszaka na ręczniki. Taki malutki złożony z rurek.
A remoncik już rozpocząłem. Przez dwa tygodnie zdążyłem pozbyć się starego tynku, instalacji elektrycznej i wodnej a także podłogi. Obniżyłem i ociepliłem sufit, położyłem nowe kabelki, tynki i podłogę. Teraz czeka mnie walka ze stelażami. Ogólnie wszystko zgodnie z planem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...