Skocz do zawartości

tanie pompy ciepła


konkol

Recommended Posts

Cytat

Ta marka nie jest zbyt znana, ale... może to lepiej! Jeszcze niedawno nikt nie słyszał o pompach ciepła niektórych gigantów grzewczych. Trzepali kotły... o pompach przypomnieli sobie całkiem niedawno. A dwudziestoletnie doświadczenie NATEO budzi zaufanie icon_smile.gif




Tutaj dla mnie wazne jest to aby koszt załozenia pompy nie był ak bardzo wysoki.A widze ze Nateo jest cenowo bardzo korzystne.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Namiary wysłałem Ci na priv. Nie jest to oczywiście jedyna oferta na rynku w tej cenie. Trzeba się tylko trochę rozejrzeć.
No chyba, że chcesz zapłacić za super markę z dodatkowymi wodotryskami. Wtedy masz rację ceny mogą być nawet rzędu 70 tys. zł.



Witam
Podobnie jak konkol poszukuję firmy która wykonała by instalację pompy ciepła w przyzwoitej cenie bez żadnych gadżetów. Będę wdzięczny za namiary.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Podobnie jak konkol poszukuję firmy która wykonała by instalację pompy ciepła w przyzwoitej cenie bez żadnych gadżetów. Będę wdzięczny za namiary.
Pozdrawiam

Na początku października nie chciałem zachwalać pompy ciepła, którą dopiero miałem mieć zainstalowaną, jednak już 2,5 miesiąca użytkuję pompę ciepła firmy Ecopol-System - http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html . Jest to pompa glikol-woda o mocy grzewczej 6kW. Obsługuje ogrzewanie podłogowe i przygotowanie ciepłej wody (osobny podgrzewacz).
Link do komentarza
Cytat

i teraz możesz już zachwalić? Działa jak powinna?

Zachwalać, to może za dużo powiedziane. Działa poprawnie, przeszła chrzest bojowy podczas mrozów poniżej -20st. C. W domu ogrzewanym tylko tą pompą ciepła jest cały czas stabilna temperatura 21-22st. C. Ciepłej wody jest wystarczająco dużo dla 3-4 osób.
Więcej oczywiście będę mógł napisać po zakończeniu sezonu grzewczego, czy nawet po kilku latach.
Link do komentarza
Cytat

U mnie wyszło mniej. Ale znaczną część instalacji robiłem sam systemem gospodarczym. Szczegóły znajdziesz tutaj : http://forum.muratordom.pl/post3783357.htm#3783357 .



Nie każdy może sam zrobić część instalacji. A sam to wolę nie kombinować.
Po przeczytaniu tego tematu, to z obliczeń bardziej opłaca sie pompa powietrzna, biorąc pod uwagę koszt inwestycji (zwłaszcza dla budynku o niskim zapotrzebowaniu na ciepło)
Są też pompy powietrze-woda z sprężarkę Scroll EVI, które pracują do -30 a cop jest bardzo imponujące. Według danych cop jest lepsze niż cop poruszonej w tym temacie Althermy, cena podobna.
Link do komentarza
nie jestem fachowcem, ba nawet nie mam jeszcze pompy ciepła, ale ostatnimi czasy, nic innego nie robię tylko całymi dniami przeglądam fora i różne strony budowlane oraz wszystko co dotyczy pomp ciepła.

I muszę niestety zgasić Twój entuzjazm którym obdarzyłeś powietrzne pompy ciepła. Owszem takie pompy działają może i w takich mrozach (ja słyszałem do -25 max) ale są kompletnie nie opłacalne przy takich temperaturach.
Praktycznie ich praca staje się już mało opłacalna poniżej -5 C' a co dopiero w niższych temp.
Staram się cały czas coś wymyślić i obejść to, ale ciągle wychodzi że "szkłem d...y nie utrzesz" jak mawia starsze pokolenie.
Link do komentarza
Cytat

nie jestem fachowcem, ba nawet nie mam jeszcze pompy ciepła, ale ostatnimi czasy, nic innego nie robię tylko całymi dniami przeglądam fora i różne strony budowlane oraz wszystko co dotyczy pomp ciepła.

I muszę niestety zgasić Twój entuzjazm którym obdarzyłeś powietrzne pompy ciepła. Owszem takie pompy działają może i w takich mrozach (ja słyszałem do -25 max) ale są kompletnie nie opłacalne przy takich temperaturach.
Praktycznie ich praca staje się już mało opłacalna poniżej -5 C' a co dopiero w niższych temp.
Staram się cały czas coś wymyślić i obejść to, ale ciągle wychodzi że "szkłem d...y nie utrzesz" jak mawia starsze pokolenie.



To może przeczytaj cały temat od początku icon_biggrin.gif To Ty zmienisz zdanie na temat powietrznych pomp ciepła. Jeszcze 4-5 lat temu faktycznie powietrzne pompy cipła byly mało wydajne przy niskich temperaturach, teraz jest troche inaczej icon_smile.gif Jak tak dużo przeglądasz fora i strony internetowe to możesz też poczytać o pompie Mitsubishi Zubadan i pompach z podwójnym sprężaniem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

nie jestem fachowcem, ba nawet nie mam jeszcze pompy ciepła, ale ostatnimi czasy, nic innego nie robię tylko całymi dniami przeglądam fora i różne strony budowlane oraz wszystko co dotyczy pomp ciepła.

I muszę niestety zgasić Twój entuzjazm którym obdarzyłeś powietrzne pompy ciepła. Owszem takie pompy działają może i w takich mrozach (ja słyszałem do -25 max) ale są kompletnie nie opłacalne przy takich temperaturach.
Praktycznie ich praca staje się już mało opłacalna poniżej -5 C' a co dopiero w niższych temp.
Staram się cały czas coś wymyślić i obejść to, ale ciągle wychodzi że "szkłem d...y nie utrzesz" jak mawia starsze pokolenie.


Ja tam zawsze lubię wszystko kupić i sprawdzić osobiście ( solar, pompę ciepła , wiatrownię ) nauczony doświadczeniem wybrałem... izolację!
Link do komentarza
pan Brzęczkowski jest niezniszczalny icon_biggrin.gif


Cytat

To może przeczytaj cały temat od początku icon_biggrin.gif To Ty zmienisz zdanie na temat powietrznych pomp ciepła. Jeszcze 4-5 lat temu faktycznie powietrzne pompy cipła byly mało wydajne przy niskich temperaturach, teraz jest troche inaczej icon_smile.gif Jak tak dużo przeglądasz fora i strony internetowe to możesz też poczytać o pompie Mitsubishi Zubadan i pompach z podwójnym sprężaniem.

Pozdrawiam



właśnie dlatego że czytam i przeglądam różne strony i fora, to wiem że to co pisze na karcie produktu a stan faktyczny, nie zawsze jest prawdą. Fizyki nie oszukasz i moim zdaniem ta pompa żadnej rewolucji nie wprowadzi. Przy tych pompach, poniżej -10 C' efektywność tych pomp spada drastycznie.
I tak jak pisałem, ona jest do -25 C' a nie jak pisałeś do -30 C'.

A takie to ja już znam i to sporo tańsze:
http://exotherm.pl/index.php?page_id=pompy...herm-polska-bez
Link do komentarza
To łatwe i proste pisać o czymś co się sprawdziło, ale nie tylko sprawdziło a jeszcze porównało!!!! Nie każdy może wywalić sporo kasy, by kupić, wybudować, by porównać... a potem się "mądrzyć"
Dlaczego piszę nie tylko o sprawdzeniu a porównaniu.
Kupi Panu ktoś telewizor LCD postawi Pan w domu i napisze na forum, że obraz idealny, że nie ma lepszego... do czasu aż pójdzie Pan do sklepu i zobaczy "swój" wśród innych.
Nie wszystko da się w fizyce wyliczyć - to nie jest fizyka budowli - gdzie na wszystko mają wzór . A potem... wzór nie do szacował mostków, nie uwzględnił dynamiki rosnącego zawilgocenia przegród termicznych - czy jak w temacie pomp przyjął średioroczną temperaturę do bilansu. A co mnie obchodzi średnioroczna temperatura jak moja pompa (COP5.2!!!) nie grzeje od prawie trzech tygodni, które wypadły ze średniej.
Czy
Wiatrownia 1,8kW dała przez rok 980kWh!!!!!
Solar bez odkręcania wody – wyłącznie utrzymanie ciepłej wody w zasobniku 300l i rurkach zużył ponad 1100kWh gdy ja na dwie osoby zużywam odkręcając wodę niecałe 600kWh
Link do komentarza
"właśnie dlatego że czytam i przeglądam różne strony i fora, to wiem że to co pisze na karcie produktu a stan faktyczny, nie zawsze jest prawdą. Fizyki nie oszukasz i moim zdaniem ta pompa żadnej rewolucji nie wprowadzi. Przy tych pompach, poniżej -10 C' efektywność tych pomp spada drastycznie.
I tak jak pisałem, ona jest do -25 C' a nie jak pisałeś do -30 C'."

I to wszystko wiesz z czytania i przegladania różnych stron i fora icon_biggrin.gif
Powodzenia.

Jaka ona jest do -25?
Link do komentarza
ależ to ja Ci życzę powodzenia w użytkowaniu tej pompy ciepła. Mam nadzieję że pochwalisz się nią na forum i opiszesz ile prądu Ci zużyła przy -15 C'.
Bardzo bym chciał abyś miał rację, bo wtedy sam sobie sprawię tą właśnie pompe. A póki co, masz tylko ulotkę i płonne nadzieje.
No ale, wiara czyni cuda.
Link do komentarza
Cytat

ależ to ja Ci życzę powodzenia w użytkowaniu tej pompy ciepła. Mam nadzieję że pochwalisz się nią na forum i opiszesz ile prądu Ci zużyła przy -15 C'.
Bardzo bym chciał abyś miał rację, bo wtedy sam sobie sprawię tą właśnie pompe. A póki co, masz tylko ulotkę i płonne nadzieje.
No ale, wiara czyni cuda.



Ale, o czym Ty piszesz? Jakie ulotki? icon_biggrin.gif
Nie pisałem, że montuję jakąkolwiek pompę.
Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Skomentowałem temat po jego uprzednim przeczytaniu dotyczący porównania pompy powietrze-woda i glikol-woda przez osoby, które posiadają pompy ciepła.
Może jak tyle czytasz to powiesz czym najlepiej ogrzewać dom?
Link do komentarza
sprasowanymi liśćmi. Najlepiej z 35 letniego dębu. Jak chcesz, to sprzedam Ci prasę. Tanio.

Napisałem Ci że nie jestem fachowcem. Również napisałem że nawet nie posiadam pompy ciepła. Nie wiem czym najlepiej ogrzewać dom bo sam jestem na etapie decyzji czym będę ogrzewał. Ale jeszcze nie jestem w trakcie budowy.

Wytłumaczyłem jednak, że staram się poznać to zagadnienie. Tak, dużo czytam. Możesz się śmiać, wszak to bardzo dziwny sposób na zgłębienie jakiekolwiek tematu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Tak więc panie fachowiec. Zostawiam pana na noc, z dylematami co bardziej się opłaci.

A już zupełnie na koniec. Przeczytaj sobie tytuł wątku, a potem pisz do mnie abym czytał uważnie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
A co było porównane w tym temacie szanowny panie czytajacy ze zrozumieniem? icon_biggrin.gif
Jak nie jesteś fachowcem to co tak definitywnie wyrażasz opinię o pompach ciepła? Na jakiej podstawie?
Jeszcze raz napiszę, że skomentowałem porównanie 2 pomp, rozumiesz? icon_biggrin.gif
Możesz powiedzieć co z tego porównania wynika? Czy nie jarzysz? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie każdy może sam zrobić część instalacji. A sam to wolę nie kombinować.
Po przeczytaniu tego tematu, to z obliczeń bardziej opłaca sie pompa powietrzna, biorąc pod uwagę koszt inwestycji (zwłaszcza dla budynku o niskim zapotrzebowaniu na ciepło)
Są też pompy powietrze-woda z sprężarkę Scroll EVI, które pracują do -30 a cop jest bardzo imponujące. Według danych cop jest lepsze niż cop poruszonej w tym temacie Althermy, cena podobna.


a powiedz czy ty mieszkasz już na kopncu świata że tylko masz prąd w domu ?
co sie na tą pompe uparłeś ?
ceny prądu ida i pójda tak drastycznie do góry ze za chwile znowu bedziecie nazekać że drogo ,nie lepiej za 12 tys zrobić prawdziwą kotłownie gazową i mieć spokój ?
jeszcze zostanie ponad 20tys na ogrzewanie przez min 5-6 lat a za 6 lat to ceny prądu beda tak duże ze pompa w eksploatacji bedzie jednym z najdrozszych nosników energi
a tak na marginesie pompa kazda powietrze-glikol ponizej -10 staje sie zwykłym grzejnikiem elektrycznym chodzi tu o sprawnosc a juz przy -20 to więcej energi wkładasz niż uzyskujesz i takie są realia i nic nie pomoże inwetery,bypasy ,grzałki ,podwójne spreżanie ,czynnik chłodniczy ma swoje wartości i9 parametry odparowania i nie ma mocnych na to
Link do komentarza
Cytat

Jak nie jesteś fachowcem to co tak definitywnie wyrażasz opinię o pompach ciepła? Na jakiej podstawie?


Ty fachowcem też nie jesteś, a równie definitywnie opinie wyrażasz.

Wytłuszczę Ci.

Nie jestem fachowcem od pomp ciepła, ale jestem pewny że ktoś kto się zna i montuje to na co dzień, potwierdzi że przy -20 ta pompa nie zda egzaminu z oszczędności. A co dopiero przy -30 jak pisałeś powyżej...
Link do komentarza
Cytat

a powiedz czy ty mieszkasz już na kopncu świata że tylko masz prąd w domu ?
co sie na tą pompe uparłeś ?
ceny prądu ida i pójda tak drastycznie do góry ze za chwile znowu bedziecie nazekać że drogo ,nie lepiej za 12 tys zrobić prawdziwą kotłownie gazową i mieć spokój ?
jeszcze zostanie ponad 20tys na ogrzewanie przez min 5-6 lat a za 6 lat to ceny prądu beda tak duże ze pompa w eksploatacji bedzie jednym z najdrozszych nosników energi
a tak na marginesie pompa kazda powietrze-glikol ponizej -10 staje sie zwykłym grzejnikiem elektrycznym chodzi tu o sprawnosc a juz przy -20 to więcej energi wkładasz niż uzyskujesz i takie są realia i nic nie pomoże inwetery,bypasy ,grzałki ,podwójne spreżanie ,czynnik chłodniczy ma swoje wartości i9 parametry odparowania i nie ma mocnych na to



A ty uważasz, ze gaz nie bedzie drożał? Dobry wujek ze wschodu sprzeda nam gaz po kosztach? Za chwilę Polska może mieć duży problem w tym temacie...
Tyle kosztuje kotłownia gazowa? Kiedy były takie ceny? Mam wyceny niestety na większą kwotę i nie zostaje na ogrzanie na 5-6 lat.
Raczej dobra pompa powietrzna jest lepszym rozwiazaniem niż gaz.

Pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A ty uważasz, ze gaz nie bedzie drożał? Dobry wujek ze wschodu sprzeda nam gaz po kosztach? Za chwilę Polska może mieć duży problem w tym temacie...
Tyle kosztuje kotłownia gazowa? Kiedy były takie ceny? Mam wyceny niestety na większą kwotę i nie zostaje na ogrzanie na 5-6 lat.
Raczej dobra pompa powietrzna jest lepszym rozwiazaniem niż gaz.

Pozdrawiam. icon_smile.gif


nasz gospodarka w zakresie gazu jest tak stabilna że o to to juz sie nie martwie ,bo zasoby własne eksploatowane mamy na tyle duże ze wOjek to nas moze tearaz w d.... ocałować i on o tym wie ,a co do cen mamy juz ceny europejskie tak wiec jedynie o inflacje mogą sie zwiekszać ,a co do prądu to gdyby nie ten idiota profesorek pan B.... to dzis pewnie wszyscy w domach mielibyscmy pompy ciepła i kilowat nie kosztowałby wiecej niz 25gr brutto
parzac na to wszytko w przestrzeni czasu gaz jest najtabilniejszym nośnikiem energi tym bardziej że jak wspomniałem wcześniej nawet jak Wójek zakreci to fabryki staną a w domach bedziemy mieli ciepło
Link do komentarza
Cytat

Ty fachowcem też nie jesteś, a równie definitywnie opinie wyrażasz.

Wytłuszczę Ci.

Nie jestem fachowcem od pomp ciepła, ale jestem pewny że ktoś kto się zna i montuje to na co dzień, potwierdzi że przy -20 ta pompa nie zda egzaminu z oszczędności. A co dopiero przy -30 jak pisałeś powyżej...



Też nie jestem fachowcem.
Napisałem, że grzeją bo to prawda. Zreguły przy tak zimnych dniach właczy się grzałka wspomagająca i cop nie bedzie na poziomie 3 a zapewne 1,5 (przypuszczam) Tylko ile jest w roku tak zimnych dni?
Może należy poprosić kogoś kto użytkuje takie pompy, aby podał koszty ogrzewania np. z 3 ostatnich okresów grzewczych. Wydaje mi się że w tym temacie Henok i Miksa (przepraszam jak kogoś pominąłem) zrobili dobrą analizę takiej pompy powietrznej.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
O których zasobach gazu ty mówisz? Własny gaz starcza obecnie na 30% zapotrzebowania, które szybko rośnie a starczy go góra na 10 lat. Chyba, że masz na myśli złoża gazu łupkowego. Ale nie mamy technologii do wydobycia tego gazu. Eksperci przewidują, że najpredzej bedzie można wydobywać gaz łupkowy za 12-15 lat jak jeszcze zakupimy technologie od Stanów Zjednoczonych.
Link do komentarza
Cytat

O których zasobach gazu ty mówisz? Własny gaz starcza obecnie na 30% zapotrzebowania, które szybko rośnie a starczy go góra na 10 lat. Chyba, że masz na myśli złoża gazu łupkowego. Ale nie mamy technologii do wydobycia tego gazu. Eksperci przewidują, że najpredzej bedzie można wydobywać gaz łupkowy za 12-15 lat jak jeszcze zakupimy technologie od Stanów Zjednoczonych.


nie interesuje mnie łupkowy a normalny w złożach krorego jest naprade sporo i nie na 10 lat a na 40 i nie 30 a 42% juz wydobywamy na pokrycie zapotrzebowania a jak ruszy Kulczyk poznaniu to dojdzie juz prawie do 50% zapotrzebowania ,dlatego śpie spokojnie i wszyscy co opalają gazem moga w Polsce spac spokojnie ,Wojna o gaz toczy sie w zakładach produkcyjnych jak Police ,huty szkła Gostyń ,Kraków ,zakłady pod Koninem i wiele mniejszych jeszcze aale odgrywających znaczenie i pożerajązych łacznie ok 60% gazu z sieci
a nasz szarego zjadacza gazu nie interesuje ten problem i to tyle
a wracając do pomp to naprade nalezy się zastanowić ,i jesli mamy gaz przy posesji to nawet nie ma nad czym się zastanawiać ,cgyba że mamy jedynie prąd na dziłace i do wyboru pompa ,olej ,gaz propan wtedy nalezy zrobić ukłon w stronę pompy ale tez nalezy to przeliczyć
Link do komentarza
Cytat

nie interesuje mnie łupkowy a normalny w złożach krorego jest naprade sporo i nie na 10 lat a na 40 i nie 30 a 42% juz wydobywamy na pokrycie zapotrzebowania a jak ruszy Kulczyk poznaniu to dojdzie juz prawie do 50% zapotrzebowania ,dlatego śpie spokojnie i wszyscy co opalają gazem moga w Polsce spac spokojnie ,Wojna o gaz toczy sie w zakładach produkcyjnych jak Police ,huty szkła Gostyń ,Kraków ,zakłady pod Koninem i wiele mniejszych jeszcze aale odgrywających znaczenie i pożerajązych łacznie ok 60% gazu z sieci
a nasz szarego zjadacza gazu nie interesuje ten problem i to tyle
a wracając do pomp to naprade nalezy się zastanowić ,i jesli mamy gaz przy posesji to nawet nie ma nad czym się zastanawiać ,cgyba że mamy jedynie prąd na dziłace i do wyboru pompa ,olej ,gaz propan wtedy nalezy zrobić ukłon w stronę pompy ale tez nalezy to przeliczyć


Możesz podać żródło takich danych?
Link do komentarza
Cytat

36500 zł kompletna instalacji wraz z uruchomieniem, oczywiście bez instalacji ogrzewania podłogowego.

Nie jest to wcale takie oczywiste, bo jak czytałeś, ja w mniejszej kwocie zmieściłem się również z ogrzewaniem podłogowym.
Podejrzewam, że główna różnica w wycenie polega na innym dolnym źródle pompy ciepła. Moje dolne źródło, to 3 pętle wymiennika poziomego po 90m każda, do tego prosty rozdzielacz zmontowany przez mnie z kształtek. Jeżeli jednak chciałbym mieć odwierty pionowe, systemową studnie z rozdzielaczem z rotametrami, to koszt byłby pewnie dwukrotnie wyższy. Dużo zależy oczywiście od warunków gruntowych. Moje nie są najgorsze (glina z przewarstwieniami piasku).
Link do komentarza
Cytat

nie lepiej za 12 tys zrobić prawdziwą kotłownie gazową i mieć spokój ?

Też jestem ciekaw jaką to kotłownię gazową proponujesz za 12 tys. zł.
Moje koszty są następujące :
Cytat

Wykonanie dolnego źródła pompy ciepła kosztowało mnie ok. 6000zł.
Instalacja ogrzewania podłogowego (bez wylania posadzki), to koszt ok. 6500zł. Instalacja kolektorów słonecznych + pompy obiegowe + zabezpieczenia + sterowanie + zasobnik ciepłej wody 10tys. zł (z czego 5tys. zł w formie dotacji finansuje Gmina). Pompa ciepła firmy Ecopol-System wraz z montażem 15tys. zł.
Razem instalacja ogrzewania i przygotowania ciepłej wody : 37500zł w tym 5000zł dotacji z Gminy.

Jeżeli z tej kwoty miałoby mi pozostać 20tys. zł, to w cenie 12 tys. zł musiałbym mieć wykonane:
- przyłącze gazowe,
- podejście do budynku i wewnętrzną instalację gazową,
- zakup kotła + elementów kotłowni (naczynia wzbiorcze, zawory bezpieczeństwa, itp.),
- wykonanie komina lub przewodu powietrzno-spalinowego,
- instalację wewnętrzną c.o. + grzejniki lub ogrzewanie podłogowe,
- podgrzewacz ciepłej wody lub kocioł dwufunkcyjny.

Przy zużyciu energii do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody ok. 10tys. kWh ogrzewanie gazem kosztowałoby ok. 1600-1700zł. Do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć serwis kotła (200zł/rok ?)
Przy ogrzewaniu pompą ciepła z kolektorami słonecznymi powinienem zmieścić się w 1000zł.
Ogrzewanej powierzchni mam 109m2, 9 pomieszczeń ogrzewanych. Ciepła woda dla 4 osób.
Link do komentarza
Cytat

Też jestem ciekaw jaką to kotłownię gazową proponujesz za 12 tys. zł.
Moje koszty są następujące :Jeżeli z tej kwoty miałoby mi pozostać 20tys. zł, to w cenie 12 tys. zł musiałbym mieć wykonane:
- przyłącze gazowe,
- podejście do budynku i wewnętrzną instalację gazową,
- zakup kotła + elementów kotłowni (naczynia wzbiorcze, zawory bezpieczeństwa, itp.),
- wykonanie komina lub przewodu powietrzno-spalinowego,
- instalację wewnętrzną c.o. + grzejniki lub ogrzewanie podłogowe,
- podgrzewacz ciepłej wody lub kocioł dwufunkcyjny.

Przy zużyciu energii do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody ok. 10tys. kWh ogrzewanie gazem kosztowałoby ok. 1600-1700zł. Do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć serwis kotła (200zł/rok ?)
Przy ogrzewaniu pompą ciepła z kolektorami słonecznymi powinienem zmieścić się w 1000zł.
Ogrzewanej powierzchni mam 109m2, 9 pomieszczeń ogrzewanych. Ciepła woda dla 4 osób.


no prosze nagle dochodza solary ,
prosze bardzo
kocioł +zasobnik 10 tys ,osprzet 2 tys ,gaz 3 tys,robota 5 tys i juz kotłonie kompletną masz a co masz wdomu i jaką instalacje to juz nikogo nie iteresuje w tym przypqadku bo dla pompy tez musisz jakąs instalacje zrobic
a co do kosztów to gwarantuję że dołozenie solarów do kotła gazowego na te 3-4 osoby da jeszcze lepszy wynik niż pompa ciepła,nie jestem przeciwnikiem pomp natomiast realia sa takie jakie są i nic na o nie poradzimy
pompa Ciepła jest dobrym rozwiazaniem na duzych obiektach gdzie nakład nie jest proporcjonalny do metrów ogrzewanych a zyski naprawde pozwalające przychylnie patrzeć na pompe
Link do komentarza
Cytat

no prosze nagle dochodza solary ,
prosze bardzo
kocioł +zasobnik 10 tys ,osprzet 2 tys ,gaz 3 tys,robota 5 tys i juz kotłonie kompletną masz a co masz wdomu i jaką instalacje to juz nikogo nie iteresuje w tym przypqadku bo dla pompy tez musisz jakąs instalacje zrobic
a co do kosztów to gwarantuję że dołozenie solarów do kotła gazowego na te 3-4 osoby da jeszcze lepszy wynik niż pompa ciepła,nie jestem przeciwnikiem pomp natomiast realia sa takie jakie są i nic na o nie poradzimy
pompa Ciepła jest dobrym rozwiazaniem na duzych obiektach gdzie nakład nie jest proporcjonalny do metrów ogrzewanych a zyski naprawde pozwalające przychylnie patrzeć na pompe

Dlaczego piszesz, że "nagle dochodzą solary"? Przecież cały czas o nich pisałem.
Natomiast suma Twoich kosztów to 20 tys. zł.
U mnie za podobny zakres (dolne źródło pompy ciepła, kompletna kotłownia z pompą ciepła i zasobnikiem ciepłej wody, wyszło 26 tys. zł). Dodtakowy koszt to ogrzewanie podłogowe (6,5tys. zł) + solary (dotacja z gminy).
Co do kosztów ogrzewania gazem nieco się pomyliłem. Na moim terenie koszt 1m3 gazu w taryfie W-2 to 1,75zł/m3 Przy kaloryczności gazu 11kWh/m3 i sprawności kotła 90% zużyję 1010m3 gazu (10 tys. kWh), który będzie kosztował 1768zł. Do tego dochodzą opłaty stałe 23zł/miesiąc 276zł/rok razem 2044zł. Do tego koszt serwisowania kotła i czyszczenia przewodów kominowych.
Ja zmieszczę się w kwocie 1000zł.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego piszesz, że "nagle dochodzą solary"? Przecież cały czas o nich pisałem.
Natomiast suma Twoich kosztów to 20 tys. zł.
U mnie za podobny zakres (dolne źródło pompy ciepła, kompletna kotłownia z pompą ciepła i zasobnikiem ciepłej wody, wyszło 26 tys. zł). Dodtakowy koszt to ogrzewanie podłogowe (6,5tys. zł) + solary (dotacja z gminy).
Co do kosztów ogrzewania gazem nieco się pomyliłem. Na moim terenie koszt 1m3 gazu w taryfie W-2 to 1,75zł/m3 Przy kaloryczności gazu 11kWh/m3 i sprawności kotła 90% zużyję 1010m3 gazu (10 tys. kWh), który będzie kosztował 1768zł. Do tego dochodzą opłaty stałe 23zł/miesiąc 276zł/rok razem 2044zł. Do tego koszt serwisowania kotła i czyszczenia przewodów kominowych.
Ja zmieszczę się w kwocie 1000zł.


pożyjemy zobaczymy nie żyjemy w USA gdzie wszytko można przewidzieć a juz napewno koszty paliw na nastepne min 10 lat ,moze stanie sie tak ze zgodnie z moją wiedzą prad za dwa lata bedzie kosztował powyżej 1zł za kW,a gaz pozostanie w cenach jak jest teraz ,a może Kaczor znowu sie na Wojka ze wszchodu pogniewa i bede piszczał bo gaz pojdzie do góry ,na dzień dzisiejszy gaz a pompa jest na równi z ukłonem w stronę gazu co bedzie zobaczymy pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wyłącznie elektryka. Lubię wino nie rachunki za energię. - prof K. Żmijewski twórca NAPE. Dlatego ktoś kto poleca centralne (gaz / węgiel/ olej) tak zwalcza izolację termiczną!!!


a brzeczkowski zwalcza sam siebie ,miałbyc na urlopie i miała byc chwila spokoju a tu znowu sie wp....
i nie rozumiem co i skąd sie wzieło ze jak izolacja to prąd a jak mniejsza izolacja to gaz ,naprawde musi Pan sie jeszcze wiele nauzyć albo chociazby troche literatury poczytać naprawde nie wiem jak Panu pomódz co dortadzić aby sie Pan zaaklimatyzował we wspołczesnym świecie
Link do komentarza
Cytat

Jakiś prostak pisze nazwisko z małej litery. Bardzo proszę radakcję o to by tego typu element nie pisał więcej.


element to ty jesteś aby aby pisac z dużej litery należy obdażyć się szacunkiem ,a nie kazdego ignorowac i mieszać z błotem ,bo izolacja bo cośtam ....
a do redakcji oczywiscie proszę o ustosunkowanie sie czy taki element powyżej może robic takie zamieszanie na forum czy raczej wazniejsza dla forum i osób tu piszacych aby pisano prawdę
liczę na to że redakcja usunie ten owy element z forum pozdrawiam
Jeśli redakcja ma jeszcze jakieś pytania zapraszam do lektury po wpisaniu owego elementu w wyszukiwarke i poziomu jaki reprezentuje na innych forach oraz opiniach wyrażonych ......
oczywiście jesli redakcja przychyli się do prośby owego elementu to usunę sie z forum beż żalu ....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...