Skocz do zawartości

Czy zakładać płotki przeciwlawinowe?


Gość

Recommended Posts

Dylematów jest całe mnóstwo, można by wymieniać bez liku, jednak ja chcę opisać jedną z sytuacji.
Mam położony już dach z dachówek ceramicznych oraz płotki przeciwlawinowe. Niby dobre rozwiązanie – śnieg nie będzie spadał z dachu i zatrzyma się na płotkach. Niestety, w tym roku było tak dużo śniegu, że i owszem zatrzymał się na płotkach i nie spadł, ale przy okazji połamał dachówki. Po prostu był tak ciężki śnieg, że w tych miejscach połamane zostały dachówki od ciężaru napierającego śniegu.
I teraz jest pytanie, czy zakładać płotki przeciwlawinowe, czy nie. Czy mają na jedno pomagać, a drugie niszczyć?
Zastanawiamy się nad ściągnięciem, ponieważ teraz mamy dodatkowe koszty, trzeba wymieniać popękane dachówki.
Link do komentarza
Przyczyną pęknięcia dachówek była prawdopodobnie nie najlepsza ich jakość lub błędy w montażu, gdyż przypadki takie zdarzają się niezwykle rzadko, nawet przy ektremalnie niekorzystnych warunkach śniegowych. Warto więc zwrócić sie do producenta dachówek, aby określił jakie były przyczyny ich pękania. Dobre firmy z reguły bardzo dokładnie badają takie przypadki, zwłaszcza że wiekszość z nich udziela gwarancji jakości wyrobu na wiele lat.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja z kolei słyszałam, że jedną zimę trzeba przecierpieć bez płotków i poobserwować w którym miejscu są one potrzebne. Przykładowo- nie będę mocowała płotków od strony ogrodu- tam mogą sobie "schodzić lawiny" icon_smile.gif . Tak więc w moim przypadku specjalne dachówki do mocowania płotków odpadają- nie wiem gdzie bedę miała zamocowane wspomniane płotki. Te popękane dachówki troche mnie przestraszyły ale z drugiej strony myślę, że ryzyko przywalenia samochodu śniegiem jest zbyt duże.
Link do komentarza
Hrabia ma rację. To bardzo często się zdarza, jak nie stosuje się rozwiązań systemowych. Trzeba montowac takie dachówki i zapory śniegowe, które sa przez producenta przeznaczone do współpracy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...