Skocz do zawartości

Ocieplenie ścian a prawo budowlane


Recommended Posts

Mam zamiar kupić nowy dom jednorodzinny w stanie surowym zamkniętym wybudowany z Porotherm 25 i ocieplony styropianem 10 (w projekcie była 14 ale inwestor chyba chciał trochę zaoszczędzić). Ocieplenie styropianem 10 powoduje, że Uk>0,3 dla ściany - co jest niezgodne z prawem budowlanym.
Proszę o informacje, jakie będą konsekwencje kupna takiego domu - wiem że będzie trochę chłodniej, ale czy będą problemy z odbiorem lub uzyskaniem certyfikatu energetycznego?
Zastanawiam się, czy w niedalekiej przyszłości nie zostanie na mnie wymuszone docieplenie tego domu.
Link do komentarza
Ściany zewnetrzne nie muszą mieć wspólczynnika k o wartości 0,3 W/m2 K jeśli wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię Ep nie przekracza okreśłonej wartości dla tej kategorii budynku. W praktyce, rzeczywisty wspólczynnik k dla ściany zależy od jakości uzytych materiałów, staranności wykonania i przyjmując do obliczeń korzystniejsze wartości przewodności cieplnej materiałów można "na papierze" uzyskać korzystne parametry.
Link do komentarza
Cytat

Ściany zewnetrzne nie muszą mieć wspólczynnika k o wartości 0,3 W/m2 K jeśli wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię Ep nie przekracza okreśłonej wartości dla tej kategorii budynku. W praktyce, rzeczywisty wspólczynnik k dla ściany zależy od jakości uzytych materiałów, staranności wykonania i przyjmując do obliczeń korzystniejsze wartości przewodności cieplnej materiałów można "na papierze" uzyskać korzystne parametry.

Uzyskanie niższej wartości EP można uzyskać nie uciekając się do oszustwa.
Najprostszym sposobem jest zastosowanie kotła na biomasę lub kolektorów słonecznych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...