Skocz do zawartości

kamera, monitoring


Recommended Posts

Czy jesteście w stanie polecić jakąś kamerę albo system monitoringu domu na zewnątrz? Dom jest spory (ponad 300m2), podobnie jest z podwórzem. Do bramy jest jakieś 100m.
Przeglądam zasoby sklepu delta.poznan.pl, ale to jak szukanie igły w stogu siana, dlatego lepiej zapytać o radę.
Proszę, ci z was, którzy korzystają albo mieli kiedykolwiek do czynienia z tym tematem niech się wypowiedzą.
Link do komentarza
Faktycznie, lepiej będzie jak popytam w specjalistycznych sklepach. Można tez przez internet, ale wygodniej chyba bedzie w sklepie stacjonarnym.
Szkoda, że z wyborem kamer do monitoringu nie jest tak łatwo jak z kamerą do filmowania wakacji. Kilka kliknięć, wpłąta na konto i kamera z winmaru na miejscu, a tutaj - trzeba będzie poszukac popytać.

Nic, dziękuję za odpowiedź i podpowiedź z tymi czujnikami, bo on na myśl mi nie przyszły.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Miałam podobny dylemat. Potrzebowałam kamery pojedynczej, a nie systemu kamer do mojego domu. Potrzebowałam czegoś do zainstalowania przy bramie. Wystarczyło, żeby była zsynchronizowana z domofonem oraz działała również w nocy. Znajomy polecił mi model http://sklep.delta.poznan.pl/kamera-3a3-73...c505_p3807.html i muszę przyznać, e to strzał w dziesiątkę. Działa w każdych warunkach. Polecam serdecznie:)
Link do komentarza
Pariah najlepiej będzie jak się skontaktujesz z jakimś działem obsługi sklepu Delta Opti, o którym wspominasz i zapytasz się panów (bądź też pani) o pomoc, bo na pewno oni najlepiej Ci pomogą w wyborze odpowiedniej kamery dla Twoich potrzeb. Po pierwsze znają się na tym lepiej, a po drugie znają swój asortyment zapewne więc będzie im łatwiej doradzać icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam. Co do tematu, a wiec asortyment kamer jest naprawdę wielki tak samo jak ich przeznaczenie. Nie wspominając przy tym ich dobór ( wiąże się za tym wiele pytań takich jak ; co ma kamera widzieć i na jakie terenie. Jakie panuje tam oświetlenie jaki dobór obiektywu i wiele wiele innych ) zapraszam wiec do sklepu patronackiego firmy delta. Tam pomogą dobrać sprzęt i istnieje możliwość montażu tego sprzęt. www.system-monitoring.pl
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Pariah najlepiej będzie jak się skontaktujesz z jakimś działem obsługi sklepu Delta Opti, o którym wspominasz i zapytasz się panów (bądź też pani) o pomoc, bo na pewno oni najlepiej Ci pomogą w wyborze odpowiedniej kamery dla Twoich potrzeb. Po pierwsze znają się na tym lepiej, a po drugie znają swój asortyment zapewne więc będzie im łatwiej doradzać icon_smile.gif



Skontaktowałam się z ludźmi z Delta Opti, ale jak zaczeli mi tłumaczyć to zzieleniałam ze zdumienia jak poważną sprawą jest zakłądanie na swojej posiadłości tego typu zabezpieczeń.
Jestem teraz na etapie głębokich przemysleń ile chce na taka inwestycję wydać. Pewnie w przyszłym roku podejmiemy ostateczną decyzje.
Link do komentarza
Cytat

Skontaktowałam się z ludźmi z Delta Opti, ale jak zaczeli mi tłumaczyć to zzieleniałam ze zdumienia jak poważną sprawą jest zakłądanie na swojej posiadłości tego typu zabezpieczeń.
Jestem teraz na etapie głębokich przemysleń ile chce na taka inwestycję wydać. Pewnie w przyszłym roku podejmiemy ostateczną decyzje.



Dlatego trzeba pytać w wielu firmach, a najpierw zastanowić się dobrze co jest nam w zasadzie potrzebne. Oczywiście w sensie co konkretnie chcemy osiągnąć dzięki temu co kupimy. Inaczej sprzedawcy chętnie sprzedadzą nam 3 razy droższe cudo z milionem opcji z których nigdy w życiu nie skorzystamy.
Link do komentarza
Jezeli pragniesz nie drogo a solidnie zabezpieczyć swoja posiadlosc wystarcza przeważnie 4 kamery o ile niema żadnych zakamarków czy przeszkód.Chodzi oto by kamery można by było zainstalować w ten sposób by jak to sie mówi w naszym fachu ,,jedna kamera goniła drugą,,Proponuje ta kamerke http://system-monitoring.cctv24.info/produ...6ag71dc79ntku43 sa to naprawde dobre i tanie kamerki.Świetnie sprawdzaja sie w nocy. Zainstalowaliśmy tych kamerek już sporo i nie mieliśmy żadnych zwrotów.Co do rejestratora polecilbym ci http://system-monitoring.cctv24.info/produ...6ag71dc79ntku43 .Jezel masz jakies pytania zapraszam na GG 18526999 Jeżeli jestes zainteresowany tym sprzetem ,to moge zagwarantowac ci rabat 5% POZDRAWIAM
Link do komentarza
Też słyszałam, że delta opti jest jedną z najlepszych firm, które zajmują się monitoringiem i alarmami. Z tego co zdążyłam zauważyć wielu klientów chwali sobie tą firmę przede wszystkim za duży wybór produktów i wysoką obsługę. Jak będę kiedyś potrzebować założyć alarm na pewno skorzystam z delta opti;)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam
Czytam Wasze posty i zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest jakiś spot reklamowy Delty.
Od ośmiu lat montuję systemy alarmowe i telewizję przemysłową. W sprzęt zaopatruję się głównie w sklepach internetowych więc jestem dobrze zorientowany w ofercie firm sprzedających elmenty do systemów i telewizji.
Znam sklep Delty i mogę powiedzieć że ich oferta w porównaniu z poważnymi graczami na rynku przypomina chiński stragan odpustowy. Kamery, rejestratory, obiektywy - to wszystko prosto z Chin. Marna jakość , częste awarie urządzeń, serwis który woła o pomstę do nieba sprawiły że nie robię tam zakupów. Z central alarmowych jest jedynie Satel, mały wybór czujników, sygnalizatorów. Doradzanie jaki system zabezpieczeń wybrać przez telefon nie widząc obiektu przypomina wróżenie ze szklanej kuli, jeśli chcecie kupić tanio złudzenie bezpieczeństwa to jest sklep dla Was. Jest tyle innych sklepów w których można kupić sprzęt dobrej jakości w dobrej cenie i kontakt z firmą jest na poziomie nie tylko w momencie zakupów ale również podczas reklamacji towaru. Wymienię chociażby Janex, SPS, Aldom, Alarm-Tech. Porównajcie ceny w różnych sklepach, jeśli macie możliwość zaproście fachowca niech powie w jaki sposób on by zabezpieczył wasz dom. Jeśli jest to nowo budowany dom mieszkalny to za sprzęt zapłacicie z siedmio procentowym Vatem. System ma chronić wasze mienie i czasem nawet życie warto się więc dobrze zastanowić przed jego wyborem.
Link do komentarza
  • 10 lata temu...

Zastanawiamy się nad tematem monitoringu.

Dostaliśmy ofertę na monitoring zewnętrzy ( 6 kamer) oraz dwie kamery wewnętrzne wraz z rejestratorem (Hik Vision 7616 ( do 16 kamer IP _ dysk 4TB).

Kamery wew jak i zew 2 mpix (nie ma podanego modelu) .

Łącznie kwota za wszystko wraz z instalacją i uruchomieniem : 11 724 zł brutto.

Wydaje się nam dużo więc zastanawiamy się nad dwoma alternatywnymi opcjami :

1.zrobić to samemu i liczyć, że wyjdzie dużo taniej

2. pójść w kamery IP (te które mają wbudowaną kartę pamięci i nie potrzebują rejestratora).

Co do punktu nr 2 – kolega ostatnio kupił 6 kamer XIAOMI Imilab EC3 (kamera około 250 zł).

Każda kamera ma kartę pamięci.

Podgląd ma ze smartfon ( teraźniejszy oraz może sprawdzać co działo się wcześniej).

Nam zależy głównie na tym aby mieć możliwość sprawdzenia kto się włamał ( stąd kamery zewnętrzne) oraz jeżeli dostaniemy powiadomienie z czujki ruchu sprawdzić czy ktoś chodzi po domu czy po prostu czujka zadziałała na psa( stąd 2 kamery wewnętrzne łapiące część dzienną domu) lub fałszywy alarm.

Jakie rozwiązania macie?

Jaką opcje najlepiej wybrać ( biorąc pod uwagę nasze preferencje) ?

Może macie inne rozwiązania?

Link do komentarza

Myślę, że ta kwota jest OK, przeglądałem ostatnio oferty firm z cenami w podobnym zakresie i cena nie odbiegała od Twojej. Chcesz porady czy wkleić kolejny link do sklepu? Kolejny wklejony link skończy się usunięciem wpisów. Żeby sprawa była jasna.

2 godziny temu, demo napisał:

A w jaki sposób powiadamiają te kamery o ruchu?.

Dołączam się do pytania? I dodam jeszcze a raczej zapytam - kamera zewnętrzna z kartą SD. No nie wiem - zrób to "po bożemu" i nagrywarkę trzymaj w biurze. Załóżmy, ze ktoś się włamie i potem będziesz policji dawał nagrania z tych kart? Biegał, wyciągał etc. Bez sensu.

Masz tu lekturę artykułu na początek Z czego składa się system monitoringu wizyjnego (CCTV)? https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/porady/31130-kamery-cctv-w-gotowym-domu-zasada-dzialania-koszty i obrazek na wabia

213520-4aa8-1100x0-sc1x5625_porada-monit

Link do komentarza
17 minut temu, podczytywacz napisał:

 

 

Chyba tak:

 

Jakieś karty SIM... jakiś SMS...

Na karcie rejestrujesz materiał, ale sama inicjalizacja alarmu na podstawie ruchu musi się odbywać na podstawie sygnału z czujki. Detekcja ruchu przez kamerę to jedno a zainicjowanie alarmu to drugie. o detekcję ruchu właśnie pytamy.

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Jakieś karty SIM... jakiś SMS...

Moje pytanko jest tendencyjne i podchwytliwe, bo wiem jak to działa, ale chcę sprawdzić czy reklamodawca wie.:icon_mrgreen:

No i może coś podpowiedzieć jak te powiadomienia skonfigurować tak żeby były faktycznie powiadomieniami na telefon które obudzą powiadamianego nawet w nocy.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...