Skocz do zawartości

Brudne spoiny


Recommended Posts

W przedpokoju na podłodze mam płytki ceramiczne. Między nimi są spoiny koloru beżowego. Ale po trzech latach wyraźnie zszarzały. Zbiera się w nich sporo piasku, który trudno usunąć. Próbowałam umyć spoiny, ale to niestety niewiele pomaga. Co mogę z tym zrobić?
Link do komentarza
Jeżeli brud wniknął głęboko w strukturę fugi, to rzeczywiście będzie trudno go usunąć. Natomiast zwykłe umycie nie pomoże – trzeba zastosować płyn do czyszczenia spoin. Można użyć np. preparatu Reno Spoina (prod. Kreisel). Służy on do gruntowania i regularnego czyszczenia fug ściennych oraz podłogowych, usuwa brud, tłuszcze i inne zanieczyszczenia. Producent zapewnia, że oczyszcza fugi w głąb ich struktury, przywracając pierwotną kolorystykę. Lepszy efekt uzyskamy, czyszcząc małą szczoteczką, dzięki czemu możliwe będzie usunięcie brudu z głębokich porów. Można także spróbować oczyścić fugi preparatem Atlas Szop (prod. Atlas). Jest on przeznaczony przede wszystkim do czyszczenia nalotów z zapraw oraz resztek fug, ale również dość skutecznie odświeża spoiny. Oczyszczone fugi warto zabezpieczyć (np. płynem Atlas Delfin). Jeżeli, mimo wysiłków, nie uda się oczyścić fug, pozostaje jedynie ich usunięcie i wykonanie nowych spoin. Należy je następnie zabezpieczyć wspomnianym preparatem ochronnym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...