Skocz do zawartości

Budowa altanki


Recommended Posts

JA mam pytanko. Córce buduję plac zabaw z domkiem i sie rozpędziłem icon_smile.gif
Jak najlepiej połaczyć okrąglaki ze sobą - średnica pnia ok 10cm, generalnie chodzi mi o balkoniki wkoło.

Tak na szybko schemat tego o co mi chodzi


Nie wiem czy dawać belki ukośne podtrzymujace balkonik, czy pionowe, czy w ogóle to jest potrzebne ?
I jak szczyt dachu ze sobą połączyć ? Tak jak więżbę dachową ? Poprzeczna belkę i do niej przymocować dopiero belki ?
Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

JA mam pytanko. Córce buduję plac zabaw z domkiem i sie rozpędziłem icon_smile.gif
Jak najlepiej połaczyć okrąglaki ze sobą - średnica pnia ok 10cm, generalnie chodzi mi o balkoniki wkoło.

Tak na szybko schemat tego o co mi chodzi


Nie wiem czy dawać belki ukośne podtrzymujace balkonik, czy pionowe, czy w ogóle to jest potrzebne ?
I jak szczyt dachu ze sobą połączyć ? Tak jak więżbę dachową ? Poprzeczna belkę i do niej przymocować dopiero belki ?




Z okrąglakami jeszcze nie robiłem ale najlepiej jak podpatrzysz jak są zrobione oryginalne place.
Na pewno musisz zrobić to tak żeby nic nie wystawało i żeby głowa nie wchodziła na styk (od dziecka) miedzy deski.
co do podpory tego balkonu to wiadomo ze pionowe najmocniejsze. tak czy tak najlepiej przymocować za pomocą dwóch desek ustawionych poziomo i na sztorc po obu stronach okrąglaka, z boków przykręcisz je do okrąglaka a od czoła z góry do podłogi.

Edytowano przez bflip (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich wrzucam kilka fotek z budowy altany trało to długo bo nigdy niema czasu.
no i na razie to tyle mam jesze fotki rużnych szczegułów ale to w wolnym czasie jak by ktoś chciał reszte fotek jak skończe ale to troszkę potrwa brak czasu a wieczorem to wiadomo



czym impregnowałeś deski na dachu od spodu?
Link do komentarza
Cytat

a jeszcze niczym to naturalny kolor ale sufit będzie na sosnowo żeby ładnie kontrastował z całą resztą

bflip powiedz mi jaką robiłeś wysokość i szerokość ławeczki i wysokość stołu ?




muszę zmierzyć bo nie pamiętam, ale wymiary brałem z krzeseł plastikowych uznałem je za optymalne.
A jak to będziesz malował pistoletem? bo malowałem już deski od spodu - porażka! dlatego się dziwiłem ze od razu nie pomalowałeś.
Link do komentarza
Cytat

muszę zmierzyć bo nie pamiętam, ale wymiary brałem z krzeseł plastikowych uznałem je za optymalne.
A jak to będziesz malował pistoletem? bo malowałem już deski od spodu - porażka! dlatego się dziwiłem ze od razu nie pomalowałeś.


Nie pistoletem, pędzlem bo krokwie będą ciemne a podbitka jasna wiem że będzie ciężko, ale ustawie rusztowanie okleje krokiewki i pomalutku pomaluje
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Witam.
Bardzo ciekawy temat i ładne altany.

Mam zamiar zrobic kwadratową o boku 3.5 metra z podłogą drewnianą.

1. czy odległość 350cm od słupa do słupa nie jest za duża
przy grubości kantówek 10cm ?? (nie chce dawac słupa posrodku)
2. słupy lepiej zakotwic w betonie czy oprzec na podwalinie?? (rys. poniżej)
3. jak połączyć krokwie z tym "klockiem" u góry?? na ziemi i złożone dopiero na górze przymocować??
4. jakim impregnatem pomalować by drewno było gładkie, może lakierem na koniec?? (głównie mi o słupy chodzi)

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

9rlow0.jpg

Edytowano przez dziadzia78 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

1. czy odległość 350cm od słupa do słupa nie jest za duża
przy grubości kantówek 10cm ?? (nie chce dawac słupa posrodku)
2. słupy lepiej zakotwic w betonie czy oprzec na podwalinie?? (rys. poniżej)
3. jak połączyć krokwie z tym "klockiem" u góry?? na ziemi i złożone dopiero na górze przymocować??
4. jakim impregnatem pomalować by drewno było gładkie, może lakierem na koniec?? (głównie mi o słupy chodzi)



1. Za duża do czego? Jaki dach i z czego planujesz? Jak nie będziesz jeździć po nim czołgiem, to wytrzyma.
2. Byle nie osadzać drewna w betonie, bo zgnije. Izolować od ziemi, lub od betonu.
3. Dać coś na kształt murłaty, czyli poprzeczną belkę. Na niej oprzeć krokwie.
4. Najpierw strugać (heblować). Jak nie bedzie gładkie przed malowaniem, to i pomalowaniu też.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam
jestem nowym użytkownikiem. jestem w trakcie budowy altanki i mam pytanko odnośnie krycia gontem bitumicznym czy układa się go bezpośrednio na deskowanie czy też stosuje się pod spód jakąś folie lub papę? słyszałem kiedyś że ten klej którym jest pokryty od spodu gont potrafi wyciekać do środka altanki. może ktoś mi to wytłumaczyć?
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam
jestem nowym użytkownikiem. jestem w trakcie budowy altanki i mam pytanko odnośnie krycia gontem bitumicznym czy układa się go bezpośrednio na deskowanie czy też stosuje się pod spód jakąś folie lub papę? słyszałem kiedyś że ten klej którym jest pokryty od spodu gont potrafi wyciekać do środka altanki. może ktoś mi to wytłumaczyć?
pozdrawiam



Witam zalecana jest papa podkładowa, ale bez przesady niema takiej potrzeby przy altance co innego dom, jest ważne aby deski niebyły szersze niż 15cm bo mogą się porobić ( łódki),co jest niekorzystne dla gontu bo się będzie przemieszczał czyli rozciągał i kurczył! klej raczej niema prawa wyciekać do środka bo idzie na zakład czyli na te ziarka na poprzedniej warstwy i się (wulkanizuje) wtapia w nią. We wcześniejszych moich postach masz pokazane jak zacząć i jak bić gwoździe.
Link do komentarza
Cytat

Cały czas się zastanawiam z czego robić podłoge altany ... czy postawic na kostkę ( ale tu koszt okolo 2000 tys ) czy wybic deskami

Boje się że deski to nie jest trwała konstrukcja - nie będą gniły zwłaszcza od spodu? Nie bedzie miala gdzie parowac ziemia itp


aż boję się zapytać, z czego ta kostka

a co do dech - trza dać agrowłókninę, troszę piaseczku i deski z 10 centów nad ziemią
deski same przeschą, zrobią się naturalne szczeliny do wierzenia, byleby nie zamykać całkowicie po bokach
Link do komentarza
Cytat

aż boję się zapytać, z czego ta kostka

a co do dech - trza dać agrowłókninę, troszę piaseczku i deski z 10 centów nad ziemią
deski same przeschą, zrobią się naturalne szczeliny do wierzenia, byleby nie zamykać całkowicie po bokach



Kostka standardowa:)
Powierzchnia koła szerokości 4 metry ( tak aby altana była 3,5 i cos wystawało to na okrągło 13 m2
Licząc po 150 zł za m2/ położenie kostki z materiałem
to prawie 2000 zł icon_smile.gif)

Link do komentarza
Cytat

Kostka standardowa:)
Powierzchnia koła szerokości 4 metry ( tak aby altana była 3,5 i cos wystawało to na okrągło 13 m2
Licząc po 150 zł za m2/ położenie kostki z materiałem
to prawie 2000 zł icon_smile.gif)



Ja se dałem płytki chodnikowe z odzysku. 50 cm x 50 cm. 1,20 PLN sztuka + 1,50 PLN transport (30 km). Wszystkiego 25 m kw, co wyszło ok. 270 PLN.
Ułozyłem sam.
Link do komentarza
Cytat

Ok icon_smile.gif 2 tys zł za kostkę

Tak 150 z obrzeżami




położenie kostki na gotowo to około 60-70zł za metr popytaj w innych firmach, duże firmy liczą sobie sporo za takie małe powierzchnie bo to im się nie opłaci. Co do podłogi z drewna to jak dobrze zrobisz to wytrzyma 20 lat
Link do komentarza
Witam dodrze zrobiona i odpowiednio zakonserwowana podłoga powinna wytrzymać żywotność altanki! i dużo lepiej się będzie prezentować niż kostka! jak chcemy na wieki to po co stawiać z drewna przecież można murowaną postawić, co i tak z upływem lat się zniszczy.
Po pierwsze kantówki na podłogę mocowane nad ziemią i najlepiej żeby nie miały styczności z betonem jeśli będą opierane na betonie to izolacja np. z papy,
po drugie folia lub coś co nie przepuszcza wody, układamy pod kantówkami jak najszczelniej,
po trzecie impregnacja kantówek najpierw impregnatem, a potem można bi-teksem, auto-gumem, lepikiem na zimno itp. ja dawałem auto gum bo zostało mi tego troszkę z konserwacji podwozia samochodu, po takim zabiegu konstrukcja podłogi przeżyje altankę, a i deski podłogowe też należy zaimpregnować od spodu gdyż one też narażone są na działanie wilgoci i robactwo tylko już wystarczy sam impregnat bez bi-teksów itp.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mysle nad obróbką drewna surowego z tartaku...
Jak sadzicie lepiej kupic szlifierkę tasmową czy strug elektryczny?



chcesz całą altankę szlifować taśmą ścierną?? taką szlifierka możesz wyszlifować ławkę albo stół ale nie altankę.
Drzewo z tartaku jest bardzo poszarpane, czasem wymaga 2mm szlifowania, bez struga się nie obejdzie, poczytaj moje pierwsze posty tam pisze jak obrabiałem drzewo z tartaku.
Link do komentarza
Witam chciałbym zbudować altanek lecz nic o tym nie wiem. Mam do was parę pytań. Chciałbym mieć altankę 8 kątna o średnicy 4 m z gilem na jednej ścianie lecz nie wiem czy to jest dobry pomysł jak będzie z wykonaniem i eksploatacją? Mam trochę kostki brukowej wiec nie będzie drewnianej podłogi, dach chciałbym miedz z gontu a od wewnątrz pokryty boazeria żeby mi ładnie wyszły halogeny do oświetlenia. Ile będzie mi potrzebne drewna mam 3 dęby 10 metrowe o średnicy ok 1 m czy wystarczy mi to jak obrabia to w tartaku?
Link do komentarza
Cytat

Witam chciałbym zbudować altanek lecz nic o tym nie wiem. Mam do was parę pytań. Chciałbym mieć altankę 8 kątna o średnicy 4 m z gilem na jednej ścianie lecz nie wiem czy to jest dobry pomysł jak będzie z wykonaniem i eksploatacją? Mam trochę kostki brukowej wiec nie będzie drewnianej podłogi, dach chciałbym miedz z gontu a od wewnątrz pokryty boazeria żeby mi ładnie wyszły halogeny do oświetlenia. Ile będzie mi potrzebne drewna mam 3 dęby 10 metrowe o średnicy ok 1 m czy wystarczy mi to jak obrabia to w tartaku?




Moja rada, jak nie masz pojęcia to się za to nie zabieraj bo już widzę jak ta altanka płonie icon_smile.gif
Po pierwsze dębu nie poleca się do robienia dekoracji ogrodowych (była juz o tym mowa)
Po drugie jak wsadzisz halogeny w drewniany dach to czarno to widzę, tzn może się coś zapalić
Co do grila to spoko tylko musisz mieć dobry komin żeby dym nie dostawał się do środka.
Link do komentarza
Cytat

Moja rada, jak nie masz pojęcia to się za to nie zabieraj bo już widzę jak ta altanka płonie icon_smile.gif
Po pierwsze dębu nie poleca się do robienia dekoracji ogrodowych (była juz o tym mowa)
Po drugie jak wsadzisz halogeny w drewniany dach to czarno to widzę, tzn może się coś zapalić
Co do grila to spoko tylko musisz mieć dobry komin żeby dym nie dostawał się do środka.



Wiec jakie drzewo polecasz na altanę ?? Od halogenów nic się nie powinno zapalić bo w podbitce montują i domy się nie pala.
http://allegro.pl/philips-massive-halogen-...1730088462.html
A coś doradzasz wobec tego grilla.
Link do komentarza
Cytat

Mieszkam w małopolsce - i jest problem z zakupem małej ilosci drewna heblowanego :/ wszystko surowe...
Nie są chętni na niestandardowe wymiary

Zastnawiam sie czy kupic surowe i wziasc sie za heblowanie samemu jednak słupy chce 10x10 a hebel ma przewaznie szerokosc 80 kilka mm :/




A myślałeś o czymś takim http://allegro.pl/grubosciowka-mister-tool...1757626417.html
tyle samo zapłacisz za heblowanie w tartaku.

Co do drzewa polecam iglaste, bo zawierają żywice która chroni je przed warunkami atmosferycznymi, jedyny mankament jest taki ze przy silnym upale wycieka żywica.
Link do komentarza
Cytat

A myślałeś o czymś takim http://allegro.pl/grubosciowka-mister-tool...1757626417.html
tyle samo zapłacisz za heblowanie w tartaku.

Co do drzewa polecam iglaste, bo zawierają żywice która chroni je przed warunkami atmosferycznymi, jedyny mankament jest taki ze przy silnym upale wycieka żywica.



Tak chce iglaste zamowic
Wczoraj sasiad mi pokazal dzialanie szlifierki mimosrodowej i wyglada to calkiem dobrze - nie poradzi sobie z obrobka zamiast struga?
Link do komentarza
Jestem takim samym amatorem prac stolarskich jak wszyscy tu koledzy. Po budowie swojej altanki mogę stwierdzic, ze do przygotowania i budowy samodzielnej są potrzebne niezbędne nażędzia i maszyny(pilarka stolowa, strugarka stołowa). Bez tych maszyn prace beda mocno utrudnione :-). Szlifierka nadaje sie do prac wykonczeniowych. Materiał trzeba opiłowac,ostrugac (przecheblowac), przeczyscic papierkiem sciernym ...rogi, potem ipregnowac i montaz. To tak w skrucie. Praca jest dosc mozolna i trudna i teraz wiem czemu tyle kosztuje u fachowca. Jesli nie masz strugarki to wszystko dopiłuj i daj do przestrugania do stolarza. Popatrz porzednie moje posty.
Link do komentarza
Cytat

Jestem takim samym amatorem prac stolarskich jak wszyscy tu koledzy. Po budowie swojej altanki mogę stwierdzic, ze do przygotowania i budowy samodzielnej są potrzebne niezbędne nażędzia i maszyny(pilarka stolowa, strugarka stołowa). Bez tych maszyn prace beda mocno utrudnione :-). Szlifierka nadaje sie do prac wykonczeniowych. Materiał trzeba opiłowac,ostrugac (przecheblowac), przeczyscic papierkiem sciernym ...rogi, potem ipregnowac i montaz. To tak w skrucie. Praca jest dosc mozolna i trudna i teraz wiem czemu tyle kosztuje u fachowca. Jesli nie masz strugarki to wszystko dopiłuj i daj do przestrugania do stolarza. Popatrz porzednie moje posty.



Czy jest Wg Was narzędzie "domowe" - którym wyrównam deski z szerokości?

Np mam deskę 2 metrową ale szerokość od 10 - 15 cm na całej długości - czym to wyrównać do 10 po całej długości?
\Myslalem o zakupie jakiejs pilarki z ogranicznikiem ale nie wiem czy to sie sprawdzi:/
A rysowanie kreski i cięcie wzdłuż niej jakos mnie nie przekonuje
Link do komentarza
Cytat

ło jeżu
a musisz po równo?
jak masz problem z jedną deską to idź do stolarza ,niech Ci przytnie (cokolwiek) i nie marudź, dasz na browara i tyle
albo kup sobie coś stąd, będziesz zadowolony i jakby lekko uboższy, za do deseczka będzie wyrychtowano że hej, jak huśtaweczka Kwicoła



Chce zrobić regał drewniany - a bez równych desek cięzko o to będzie...
Link do komentarza
Witam,

od kwietnia planowałem zbudowanie altany. W lipcu rozpocząłem jej budowę. Altana jest ośmiokątna o boku ~150cm. Średnica altany wynosi ponad 400cm. Na chwilę obecną brakuje mi tylko ławek, stołu oraz rolet okiennych wykonanych z folii tunelowej.

Dane techniczne altany:

Słupy: 8 szt 10x10cm
Krokwie: 8 szt 5x7cm
Legary: 16 szt 5x7cm
Deski podłogowe: 14x3 cm


Poniżej pochwalę się budowąicon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Altana budowana prostymi narzędziami tj: wkrętarka, piła kątowa, piła stołowa, wyrzynarka oraz szlifierka.

Podłoga wykonana z suchej deski sosny oraz modrzewia. Reszta desek jest świeża z sosny. Po 2 miesiącach trochę wyschły, przez co zrobiły się kontrolowane szpary w obudowie i dachu altany. Sam dach został pokryty warstwą papy, później zakonserwowany renowatorem w celu wykonania uszczelnień. Całość pokryta gontami bitumicznymi.

Deski zostały pomalowane olejem do drewna, pozostało mi pokrycie jeszcze po razie podłogi oraz boków. Sama konstrukcja została zaimpregnowana i pomalowana impregnatem z o kolorze tik. Pierwsza warstwa oleju do drewna była w kolorze drzewa egzotycznego, następne będą bezbarwne - nie chcę bardziej ściemniać koloru deski.

Do jednej strony altany dobudowałem piec a bardziej grill, zdjęcia dodam poniżej. Muszę jeszcze zrobić ławki oraz stół ośmiokątny z możliwością rozsuwania go. Deski na ławki już mam.

Koszty budowy:

550zł - konstrukcja altany
900zł - deski podłogi oraz dachu
350zł - deski zabudowy boków
100zł - kratki
120zl - ławki
70zł - papa
800zł - gonty bitumiczne
600zł - elektronarzędzia
600zł - olej do drewna
100zł - impregnat
100zł - śruby, gwoździe, wkręty.
200zł - klinkier, zaprawa do grilla
________________
razem: ~4500zł

Co pozostało do zrobienia:

1. W tygodniu wykonam ławki na 6 pól
2. Po wykonaniu ławek trzeba zrobić ośmiokątny rozsuwany stół
3. Na 6 pól altany muszę zrobić rolety z folii tunelowej, która będzie rozwijana spod dachu w chwili opadów deszczu i wiatru.

Kominek / grill:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Testowany, moc ogromna, ciepło ładnie rozchodzi się po altanie. Dym wychodzi kominem. Edytowano przez reansys (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kolego bflip zgadza sięicon_smile.gif Jak szukałem wcześniej zdjęć altan, Twoja wpadła mi w oko:) Sposób przedstawienia jej budowy tak mi się spodobał, że pozwoliłem sobie wzorować na ogólnym wyglądzie:) Reszta podczas budowy wynikała sama z siebie, bo nie zawsze wychodziło to co się chciało:)



Mam kilka pytań co do gila, ile poszło na niego cegieł?
Jak zrobiłeś tą białą wypustkę z przodu i jak zrobiłeś łuk? bo tego się najbardziej boje.
Link do komentarza
Cytat

Mam kilka pytań co do gila, ile poszło na niego cegieł?
Jak zrobiłeś tą białą wypustkę z przodu i jak zrobiłeś łuk? bo tego się najbardziej boje.



Kolego, kupiłem w Castoramie 150 szt cegły "klinkierowej" za 1,37zł / sztuka. Nie zależało mi na prawdziwym klinkierze, bo taki mi wystarczył. Na warstwę poszło 6 szt. Do łuku wyszło 14 warstw = 84 szt. Na łuk poświęciłem 24 szt, na wykończenie otworu 7 szt co daje = 115 sztuk cegły.

Do wykonania blatu (tego białego wypustu) posłużyłem się płytą osb, na której przybiłem jednakowej szerokości deski, które stworzyły szalunek. Uwaga, deski skręcaj od zewnątrz bo później nie rozbije się ich:) Do środka wstawiłem jeszcze szalunek, który posłużył za otwór na którym jest płyta grzewcza a pod nią jest pojemnik na spopielony węgiel. Całość po położeniu pierwszej warstwy cementu, uzbroiłem zbrojeniem by nie chciało później pęknąć przy otworze w płycie. Taką płytę zostawiłem na kilka dni, później rozbiłem szalunek i cieszyłem się ciekawym blatem:)

Co do łuku, musisz wykonać 2 łuki. Ja zrobiłem je z płyty osb, tzn wyciąłem koło o szerokości wnęki grilla (54cm). Takie koło rozciąłem na pół, do powstałych dwóch połówek przybiłem elastyczną płytę z pcv. Można do tego użyć płyty pilśniowej. Taką konstrukcję kładziesz na ostatniej warstwie cegieł a następnie nakładasz cegły. Po kilku dniach rozbijasz konstrukcję i cieszysz się łukiem. W zależności jaki zrobisz łuk, tak będą się układać cegły. U mnie był zbyt mały stąd też widać warstwę zaprawy na środku łuku, bo musiałem podnosić cegły bo by nie wyszło. W ostatniej środkowej warstwie trzeba też wyciąć otwór lub dać 2 krótsze cegły na późniejszy komin. Jeszcze jedno, podczas budowy trzeba pamiętać o wstawieniu w warstwy cegieł jakiś podpór pod ruszt.

W razie pytań, mogę zrobić szczegółowe zdjęcia:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...