Skocz do zawartości

10 rad prawidłowego oświetlenia wnętrz


Recommended Posts

Większość świetlówek energooszczędnych nie można stosować z ściemniaczami. Dodatkowo to niektórzy nie zdają sobie sprawę, że ściemniacz nie jest energooszczędny czyli jak zmniejszymy il. światła o połowę to pobiera o wiele więcej energii niż połowa mocy maksymalnej!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Piotr Nowacki
Ciekawym rozwiązaniem dla ozywienia naszego mieszkania lub domu sa oprawy schodowe LED, róznorodnośc kolorów z pewnościa doda wiele zycia do codziennych pomieszczeń, a mały pobór mocy sprawi, ze oświetlenie to bedzie mogło palic sie cała noc, co dodatkowo zadba o nasze bezpieczeństwo w nocnych wedrówkach.
---------------------------
Piotr Nowacki
Nowoczesne oświetlenie
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość hanka
Ja zastanawiam się nad oświetleniem schodów taśmą ledową bo będę mogła schować ją pod stopniem. Tylko interesuje mnie efekt świetlny i nie wiem którą wybrać.
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
49 minut temu, Gość zaintrygowana napisał:

Nie bardzo wyobrażam sobie skuteczność punktu 7. (Ustawcie na parapecie okna zapaloną lampkę - przechodnie nie będą widzieli domowego wnętrza) Chyba wtedy właśnie wszystko widać?

Wszystko zależy od różnicy między intensywnością oświetlenia w środku i na zewnątrz. Są poza tym przesłony okienne, które skutecznie rozpraszają światło i zapewniają domownikom prywatność. Istotne jest również usytuowanie mieszkania a raczej numer piętra. Nikt z przechodniów nie zadziera głowy wysoko bez powodu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...