Skocz do zawartości

Ocieplenie ścian zewnętrznych


Recommended Posts

Ocieplenie ścian zewnętrznych nowoczesnymi materiałami budowlanymi to sposób, aby stare budynki stały się bardziej energooszczędne. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na domy zbudowane w latach 80. i wcześniej, które nie spełniają nowoczesnych norm, narażając swych właścicieli na ogromne wydatki związane z kosztami ogrzewania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/7433-ocieplenie-scian-zewnetrznych

Link do komentarza
należy jeszcze dodać, że akrylowych tynków nie powinno się kłaść na styku ściana podłoga bowiem wilgoć np z zalegającego śniegu spowoduje późniejsze spuchnięcie dolnej części tynku w przypadku złego wykonawstwa, dobrze zatem dać listwę startową do mocowania styropianu nieco powyżej gruntu a jeśli nie ma takiej możliwości to zastosować tynk silikonowy który ma jeszcze tę zaletę że jest praktycznie samoczyszczący tzn stosując ciepłą wodę można zmyć zabrudzenie bez szkody dla elewacji (nie zostawia plam jako jedyny z tych tynków ) wada niestety to wyższa cena i troszkę trudniejsze kładzenie )
Link do komentarza
Mieszkam w ponad 130 letniej kamienicy. Ściany prawdopodobnie są podwójne i mają tą szczelinę powietrzną pomiędzy nimi. Czy taki budynek można ocieplić? Znajomy budowlaniec powiedział, że nie można z powodu tej szczeliny powietrznej. Jaka jest prawda?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Szczelina powietrzna między warstwami ściany nie jest przeszkodą uniemożliwiającą ocieplenie. Natomiast istotna będzie wilgotność ściany, gdyż po jej ociepleniu styropianem w znacznym stopniu ograniczona będzie dyfuzja pary wodnej uniemożliwiająca wysychanie zewnętrznej strony w okresie letnim. Dlatego w starych budynkach bezpieczniejsze jest ocieplanie wełną mineralną o dobrej dyfuzji pary wodnej i pokrycie tynkiem o wysokiej paroprzepuszczalności.
Link do komentarza
Cytat

Szczelina powietrzna między warstwami ściany nie jest przeszkodą uniemożliwiającą ocieplenie. Natomiast istotna będzie wilgotność ściany, gdyż po jej ociepleniu styropianem w znacznym stopniu ograniczona będzie dyfuzja pary wodnej uniemożliwiająca wysychanie zewnętrznej strony w okresie letnim. Dlatego w starych budynkach bezpieczniejsze jest ocieplanie wełną mineralną o dobrej dyfuzji pary wodnej i pokrycie tynkiem o wysokiej paroprzepuszczalności.


Należy dodać, w/w szczelina nie jest przeszkodą w ociepleniu od wewnątrz. Przyklejanie termoizolacji na zewnątrz jest działaniem nieskutecznym - ciepła nie zatrzyma - bo ono tam dotrze w śladowych ilościach, ale zatrzyma w murze wilgoć. By przegroda termiczna była sucha wprowadzono 20 lat temu do budownictwa paroizolacje.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam.

Szeroką ofertę jeżeli chodzi o tarasy drewniane (drewno krajowe i egzotyczne) i nie tylkonp. kompozyty TWINSON z gwarancją 25 lat posiada firma Podlogi Świata. Współpracują z montażystami jak i radzą fachową obsługą.
Napisz lub zadzwoń jak masz pytania;



Pani z tarasami urwała się chyba z choinki...
Link do komentarza
Ponieważ również zastanawialiśmy się nad ocieplaniem starego domu(od wewnątrz z powodu opieki konserwatora) znaleźliśmy płyty ytong multipor. Drogie, ale prosty montaż.
http://www.xella.pl/html/pol/pl/7285.php#7289
Są też inne systemy ocieplania od wewnątrz np płyty GK z wełną bądź styropianem, albo inne bloczki(nie pamiętam nazwy). Jednak po zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że może lepiej zainwestować w nowy dom icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Romentyk
krótko. ocieplenie domu to doskonałe rozwiązanie - odkąd to zrobiłem mam niższe rachunki. jedna tylko uwaga. ociepliłem najgrubszym styropianem, zresztą pasowało to do mojego domu. natomiast radzę uważać, na to jaki materiał kupujecie. mój znajomy na przykład naciął się. jak sam kupowałem styropian to nie zwracałem uwagi na jakość, aczkolwiek kupiłem atestowany. a znajomy kupił tani styropian (później się okazało, że bez atestów) i jak w lipcu ocieplił, tak w marcu, chyba zabiera się znowu do zrywania i ocieplania. ten styropian nic nie chroni. rachunki nawet o złotówkę nie poszły w dół. podobno nagminnie część firm obniża jakość styropianu. żenująca praktyka, dlatego lepiej uważać...
Link do komentarza
Gość Romentyk
sam styropianów nie produkuje, ani tym bardziej nie zajmuje się ociepleniami profesjonalnie. natomiast sporo jest informacji na ten temat w internecie. "w przypadku styropianu przeszło połowa z 13 zbadanych próbek nie zaliczyła testu na ściskanie, a dwie z pięciu - na rozciąganie" - wyraźnie wskazał ostatnio instytut techniki budowlanej. w internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, polecam poszperać i uważać przy zakupie..
Link do komentarza
Cytat

sam styropianów nie produkuje, ani tym bardziej nie zajmuje się ociepleniami profesjonalnie. natomiast sporo jest informacji na ten temat w internecie. "w przypadku styropianu przeszło połowa z 13 zbadanych próbek nie zaliczyła testu na ściskanie, a dwie z pięciu - na rozciąganie" - wyraźnie wskazał ostatnio instytut techniki budowlanej. w internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, polecam poszperać i uważać przy zakupie..


Szkoda, że nie testowali wpływu zawilgocenia na opór cieplny. Nader często styropian u nas jest bez paroizolacji od „ciepłej strony” Spotykałem pobrane ze ścian próbki 100cm3 ważące 7g!
Link do komentarza
Cytat

sam styropianów nie produkuje, ani tym bardziej nie zajmuje się ociepleniami profesjonalnie. natomiast sporo jest informacji na ten temat w internecie. "w przypadku styropianu przeszło połowa z 13 zbadanych próbek nie zaliczyła testu na ściskanie, a dwie z pięciu - na rozciąganie" - wyraźnie wskazał ostatnio instytut techniki budowlanej. w internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, polecam poszperać i uważać przy zakupie..



czasami błąd "styropianowy" bierze się z oszczędności
W projekcie B-15 pod wylewki - a na składzie mówią "Panie - weź Pan B-12 - jest od tego producenta lepszy niz B-20 od innego"
No i cena pokusi czasami.
Ja nikogo nie będę reklamował - ale znam producenta co B-12 rzeczywiście miał lepsze niż B-15
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dobre parametry styropianu jaki i prawidłowy i staranny jego montaż oraz inne materiały wykorzystane do ocieplenia gwarantują oszczędzanie energii przez lata. Ja użyłem do ocieplenia domu białego styropianu o grubości 20 cm, położyłem go systemem ETICS, znalazłem ekipę, która ociepla ta metodą. Gwarantuje mi to płacenie mniejszych rachunków za ogrzewanie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Roski515
Jak dla mnie dobry styropian jest rowiązaniem okej. Do tego solidna ekipa i jeden fachowy system ocieplenia, np. Foveo aby nie było wtopy. Dzięki temu elewacja domu nie będzie dla inwestora przykrą niespodzianką
Link do komentarza

Najistotniejszym elementem, którym powinnyśmy się kierować przy wyborze styropianu jest Współczynnik przenikania ciepła U ścian zewnętrznych powinien wynosić do 0,23, a od 2021 r. – 0,20 W/(m2·K). Styropian jest izolacją uniwersalną, a gdy ułożymy go dobrze w każdej przegrodzie na pewno spełni swoje zadanie. Jednak wybór powinien być zgodny z konkretnymi potrzebami. Najistotniejszą cechą, która różni styropiany jest współczynnik przewodzenia ciepła λ. Współczynnik U decyduje o grubości warstwy ocieplenia i bilansie energetycznym całego budynku. Ważne są też cechy użytkowe, takie jak twardość czy nienasiąkliwość. Styropian dobieramy do rodzaju ściany i jej wykończenia. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...