Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło budynku, komfortu cieplnego w pomieszczeniach (czyli temperatury na termostacie - zakładam 21-23 stopnie) i systemu sterowania odbiorem ciepała. Ważny jest tu również system ogrzewania i powierzchnia grzejna. Na oko wystarczy w zupełności. Tu na forum są stali bywalcy, którzy kotłem o mniejszej mocy ogrzewaja domy o podobnej powierzchni i podobnie ocieplone. Ode mnie na razie tyle w temacie.
To mnie trochę uspokoiłeś. Wieniec w tym miejscu w całości lezy na murze.
Jeśli chodzi o zbrojenie stropu, to w tym miejscu belki idą prostopadle do ściany, także kuli między zbrojeniem na ścianą.
Z tego co sprawdzałem zbrojenie stropu i żeber rozdzielczych jest nienaruszone.
zapewne nic się nie stanie, jeśli wieniec w tym miejscu leży na murze, a nie jest podciągiem czy nadprożem (czyli wisi), . Chyba nie - więc nie powinno się nic stać.
Ale najlepiej pokazać to fachowcowi na miejscu.
Nie został przecięty w całości, zbrojenie tylko naruszone - dużo szans ze nic z tym nie trzeba robić.
Jest jedno małe ale - skoro to strop ackerman, czy nie naruszyli zbrojenia stropu, dokładnie prętow żebra?