Skocz do zawartości

Przyłącze energetyczne - formalności


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
Wszystko zależy od lokalnych ZE.

W moim rejonie energetycznym zapytałam w maju2009 r. o przyłącze do budowanego domu. Dowiedziałam się, że jeśli mam fundamenty to mogą mi dać normalną taryfę (nie budowlaną). Jeśli wszystkie formalności miałby załatwiać ZE to prąd miałabym w ciągu 10-12 miesięcy.

Poszukałam więc osoby, która za 400zł przygotowała mi projekt przyłącza i załatwiła wszystko w ZE. Właściwie to była nawet rozbudowa linii, ponieważ od ostatniego słupa do mojego domu jest 182 m i został zaprojektowany kabel , który w przyszłości zasili 2 działki przede mną. W lipcu został zakopany kabel, a na początku sierpnia już miałam prąd do dalszych prac na budowie. Wybrałam taki tryb, bo chciałam zrezygnować z pożyczania prądu od sąsiada.

Oczywiście poza opłatą za zadeklarowane KW i tymi za projekt nie poniosłam żadnych innych kosztów.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Bla bla.Ale ile to ma kosztować-nic nie napisałeś?...



Pozwoliłam sobie odkopać temat, bo znowu powrócił i dopisać koszty.

Opłata za przyłączenie 1509,20zł

Od skrzynki do domu sami wykopaliśmy( 6m) wykop na kabel, który ułożył znajomy elektryk. Przygotował też prowizoryczną tablicę na czas budowy. Za te prace i materiały, łącznie z dokumentem do ZE zapłaciłam 430,46 zł.
Link do komentarza
  • 7 lata temu...
Gość prapradziadek
tauron dolnyslask złożenie wniosku o zmiane z instalacji jednofazowej na trojfazowa składa się wniosek o przyłączenie, na warunki czekałem około 3 tyg. podpisuje się dokumenty: umowę, wycenę (za 1kW przyłącze napowietrzne około 50zł mi przy zwiększeniu z 5kW do 12,9kW wyszło około 460 zł za wszystko). Następnie na własny koszt wykonuje się instalację do przyłącza (u mnie napowietrzne a więc do haku na domu za skrzynki esy 2x różnicówka rozdzielnica kabel 5x4 20m zabezpieczenie przedlicznikowe - około 900zł). Składa się gotowość do przyłączenia i na tym etapie teraz jestem. Pozdrawiam
Link do komentarza
7 minut temu, Gość prapradziadek napisał:

tauron dolnyslask złożenie wniosku o zmiane z instalacji jednofazowej na trojfazowa składa się wniosek o przyłączenie, na warunki czekałem około 3 tyg. podpisuje się dokumenty: umowę, wycenę (za 1kW przyłącze napowietrzne około 50zł mi przy zwiększeniu z 5kW do 12,9kW wyszło około 460 zł za wszystko). Następnie na własny koszt wykonuje się instalację do przyłącza (u mnie napowietrzne a więc do haku na domu za skrzynki esy 2x różnicówka rozdzielnica kabel 5x4 20m zabezpieczenie przedlicznikowe - około 900zł). Składa się gotowość do przyłączenia i na tym etapie teraz jestem. Pozdrawiam

Nie rozumiem po co 2X różnicówka przy przyłączu przed licznikiem.

Link do komentarza
34 minuty temu, mhtyl napisał:

Nie rozumiem po co 2X różnicówka przy przyłączu przed licznikiem.

Żeby miał więcej kłopotów w życiu.

46 minut temu, Gość prapradziadek napisał:

  podpisuje się dokumenty: umowę, wycenę (za 1kW przyłącze napowietrzne około 50zł mi przy zwiększeniu z 5kW do 12,9kW wyszło około 460 zł za wszystko). Następnie na własny koszt wykonuje się instalację do przyłącza 

Wytłumacz mi więc za co płacisz. Chyba, że chodzi o instalację OD przyłącza, wtedy rozumiem.

Link do komentarza
6 minut temu, retrofood napisał:

Żeby miał więcej kłopotów w życiu.

 

Tylko to co przed licznikiem jest w gestii ZE i wątpię aby ZE sobie pozwolił władowania różnicówki.

Chyba że chodzi o instalację wewnętrzną w domu to co innego z tymi różnicówkami, tylko co obchodzi ZE jaki gościu ma zabezpieczenia w domu?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...