Skocz do zawartości

jaka duża działka?


kropeczka_ns

Recommended Posts

Bo teraz już wiem że nie powinna byc za duża icon_biggrin.gif
Mam sporo znajomych którzy w poszukiwaniu spokoju i przestrzeni pod miastem oglądają i rozważają działki 25, 30 arów.. czasem nawet stosunkowo niedrogie bo takie 30 arów jeśli nie da się podzielic to raczej trudno sprzedac. I teraz kiedy mam już dom a my walczymy z ogrodzeniem, nawiezieniem ziemi, równaniem terenu i jeszcze ciągle daleko do wymarzonego trawniczka ogródka i szumiących sosenek i brzózek:) wiem że decyzje o kupieniu dużej działki trzeba naparwde dobrze przemyślec...
Moja działka ma 1300 m i pomimo że mam spory dom ona jest... ogromna:) Ogrodzenie ma dobre 150 m z tego 40 m przód. Nawieźliśmy już z 25 aut ziemi a jeszcze potrzeba pewnie z 10. Potem pasowałoby sypnąc na to jakiejś lepszej ziemi typu humus pod trawkę a to juz sporo kosztuje. A potem kosic, dbac, czyms obsadzic dookoła....
Teraz wydaje mi się że optymalna wielkosc działki to jest powiedzmy od 800 do 1500 m i tak bliżej 1000 niz 1500 najwyżej, napewno nie większa:)
Link do komentarza
Jak zwykle są za i przeciw dużej działki. Ja mam niecałe 800 m bo na więcej nie było nas absolutnie stać i wydaje mi się ona w sam raz, ani za duża ani za mała. Bardzo dużo zależy jak się w taką niewielką działkę wkomponuje dom. Jedno jest niezmienne i oczywiste, czym większa działka tym więcej roboty i większe koszta jej utrzymania (woda, podatek gruntowy, droższy płot itp), ale znów mała działka to mniej intymności i sąsiedzi blisko........Jak zwykle wszystko zależy komu na czym zależy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Moja działeczka to 865 m2 , od najbliższych sąsiadów dzieli mnie rów melioracyjny, a z przodu za drogą po skosie są następni jakieś 150 m od drogi. Z jednego i drugiego boku mam łąki, na których nikt się nie będzie budował. Więc ten metraż nam wystarczy chociaż kiedyś myślałam, że im działka większa tym lepsza. Teraz jak sobie przeliczę koszt ziemi do nawiezieni, kostki do ułożenia, trawy do zasiania itp, to myślę, że mi te 800 metrów z hakiem w zupełności wystarczy, zwłaszcza, że pow zabudowy to 110 m2.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Wszystko zależy od tego gdzie położona jest ta działeczka....Teraz mieszkam w małym miasteczku- z trzech stron sąsiedzi, z czwartej ulica.Działka 1000m. I nic a nic nie jest za duża.Trzeba było tylko część wydzielić na teren "zagospodarowany" czyli trawka i jakieś roslinki a reszta-zwłaszcza w głębi podwórka trochę bardziej dziko.Kilka drzew owocowych ,ścieżki między nimi.I tam mozna w spokoju odpoczywać,nikt obcy tam nie zagląda.Obecnie staram się kupić działkę około 2000m2,nie wiem czy nie będę zmuszona do kupna 3000m2.Piękna okolica,lasy,łąki,pola.I juz wiem,ze nie ogrodzę całej!Może z 1000m2 i koniec, bo wydałabym majątek na samą siatkę!!!Poza tym-jak jest okazja kupic ziemię tam gdzie nikt nie wybuduje się bardzo blisko i to z trzech stron-to nie ma co kupować więcej niż 800m2. Przestrzeń i tak pozostanie.Ale w mieście 1000m2 to minimum dla zachowania odrobiny prywatności!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...