Skocz do zawartości

LUTRON, LONWORKS, CRESTRON i KNX/EIB - Porównanie systemów inteligentnego domu - część III


Recommended Posts

Systemy III grupy: LUTRON, LONWORKS, CRESTRON i KNX/EIB – najbardziej zaawansowane – łączą w sobie wszystkie funkcje poprzednio opisanych systemów i rozbudowane są o nowe możliwości.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/dom-bezpieczny-i-inteligentny/1362-lutron-lonworks-crestron-i-knx-eib-porownanie-systemow-inteligentnego-domu-czesc-iii

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość controlhome
Warto dodać, że np. system eib/knx potrafi temperaturą przy źródłach mieszanych w jednym pomieszczeniu (np. podłogówka i grzejniki) - podłogówka może być źródłem głównym a grzejniki pomocniczym. Warto też dodać, że system EIB/KNX w swojej ofercie przyciski o najciekawszym \"designie\".
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Funkcje systemów takich jak EIB, LON, czy LCN są rzeczywiście imponujące. Jako instalator mogę dodać że Lutron i Creston nie powinny być w tej grupie a za to LCN jak najbardziej tak. O EIB powiem tylko tyle - dobry system, \"design\" osprzetu to sprawa gustu, ale jest w czym wybierać (chociaż LCN też może korzystać z przycisków EIB), minusem jest to co powinno być największym plusem, czyli otwartość systemu (można połączyć przycisk JUNG\'a z czujnikiem GIRY, a sterownik żaluzji dać z MERTENA, ale jeżeli chodzi o serwery, czy Panele, to połączenie i uruchomienie osprzętu kilku firm graniczy z cudem (każdy dobry instalator EIB wie o czym mówię). Poza tym system jest dość trudny w programowaniu, a z instalatorem trzeba dobrze \"żyć\", bo jak się \"obrazi\" i zabierze program konfiguracyjny, to żaden instalator nie zmieni nam programu tylko będzie musiał napisać wszystko od nowa (program się nadpisuje, a nie zmienia i nie można go zczytać z modułów) - wiem co piszę, bo wcześniej instalowałem EIB, a koledze ukradli kiedyś laptopa z ETS\'em Wg. mnie wadą EIB jest też to, że każdy \"wyrobnik\" jest dedykowany, tzn. jeżeli mamy sterownik rolet i chcemy zrezygnować ze sterowania roletą, a dodać sterowanie klimatyzacją, to musimy dokupić nowy moduł, a stary możemy wyrzucić - nie da się go przeprogramować. Na koniec dodam jedną rzecz jako były instalator EIB: sporo moich znajomych nadal pracuje w EIB, a wiem że przynajmniej dwóch z nich w swoich domach założyło LCN - najlepsze rekomendacje!! Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość dar1982
Piszecie o najnowocześniejszych systemach, Na pierwszym miejscu stoi LUTRON, a w tekście co chwila stoi informacja ze opcja nie dostępna w Lutron. LUTRON to porażka.
Czyżby LUTRON sponsorował artykuł?
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 4 tygodnie temu...
korzystam z Paigo i nie zauważyłem, żeby bezprzewodowe rozwiązanie nie działało. Wszystko chodzi i nic się nie wiesza. Paigo Z-Liva działa mi jako router- więc dodatkowe bezprzewodowe- i nic się nie dzieje. Ja polecam takie bezprzewodowe rozwiązania, ponieważ można zawsze coś wymienić, zmienić miejsce itd. Nie jest się takim ograniczonym, jak przy okablowaniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...