Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Bojler dwupłaszczowy


Oley

Recommended Posts

Witam!

Posiadam bojler dwupłaszczowy podczas ogrzewania go wodą z instalacji c.o. wydobywa się z niego odgłos jakby przelewającej się wody. Wydawać by się mogło że jest zapowietrzony ale nie powinien być. Dodam ze nie pracuje on grawitacyjnie. Gdzieś słyszalem, że dwupłaszcze tak mają jak grawitacyjnie nie dzialają. Czy to prawda? Ten odgłos pojawia sie gdy pompa obiegowa c.o. sie załącza. Da się coś na to poradzić ???
Link to postu
Noooo, w takim układzie musiało się zapowietrzyć. Odpowietrznik najlepiej wstawić w najwyższym punkcie, np. zamiast kolanka wstawia się trójnik i w niego montuje się odpowietrznik. Jeśli jest miejsce, to dobrze jest pomiędzy trójnikiem a odpowietrznikiem wstawić kawałek rurki.
Link to postu
Cytat

Oto przyblizony schemat instalacji od kotła ( w miom przypadku jest to kominek z PW) do bojlera. Gdzie bedzie najlepeij umieścić ten odpowietrznik?? A i jezce pompe obiegowa mam na zasilaniu , tuż przy kominku.


Schemat jest bardzo uproszczony i nie widać gdzie umieszczone jest otwarte naczynie wzbiorcze - czy w ogóle je zamontowano? Prawdopodobnie zapowietrzenie jest spowodowane brakiem naczynia, które powinno być połączone bezpośrednio z wylotem wody z kominka i pełni również funkcje samoczynnego odpowietrzenia. Ze względów bezpieczeństwa musi być zamontowane jeśli kominek z płaszczem wodnym nie ma zabezpieczenia przed wzrostem temperatury.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...